هر فصل منتظر ستاره سوم هستیم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، عباس سرخاب قهرمانی تیم استقلال در آسیا را اتفاقی مهم برای باشگاه و البته ورزش ایران می داند و معتقد است تیمی که در آن سال قهرمان آسیا شد در همه خطوط بهترین‌های فوتبال ایران را دور هم جمع کرده بود.
* از استقلال چه خبر؟ سرمربی جدید را چطور ارزیابی می کنید؟
من از سیاست‌های این سرمربی خبر ندارم ولی اغلب دیده‌ام که حرف‌های ابتدایی خیلی از مربیان با اقدامات بعدی‌شان چندان همخوانی ندارد.
* چطور؟
شاید او پیش از آمدن به استقلال تصور دیگری از این تیم داشته و فکر می‌کرده می‌تواند با اتکا به چند جوان حتی به‌رغم نتایج ضعیف تیمی خوب برای نیم‌فصل دوم بسازد ولی حالا پشیمان شده است.
* دلیل این پشیمانی اش چیست؟
البته من گفتم شاید! از این نظر که در تهران و تمرینات استقلال متوجه شد تیمش چه میزان طرفدار دارد. او در این مدت قطعاً اطلاعات بیشتری درباره استقلال پیدا کرده و متوجه شده این تیم بازیکن جوان می‌خواهد نه اینکه بیشتر تیم را بازیکن کم‌تجربه تشکیل بدهد. من در مصاحبه‌های قبلی‌ام با روزنامه آفتاب نو گفته بودم استقلال بازیکن باتجربه می‌خواهد و در هر پست حداقل دو تا سه بازیکن باتجربه برای این تیم لازم است. وقتی علی کریمی به استقلال برگشته طبیعی است که سرمربی تیم بخواهد از این مهره اروپا رفته و ملی‌پوش بیشتر استفاده کند.
* با این حساب جوانان نباید به استقلال بیایند؟
قطعاً باید بیایند. اللهیار صیادمنش چند ساله بود که در ترکیب استقلال بازی کرد و توانست امروز راهی فنرباغچه شود؟ با این‌همه استقلال به بازیکن جوان نیاز دارد ولی نه این‌قدر که در بحث تجربه کم بیاورد.
* بازگشت علی کریمی و محسن کریمی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
طبیعی است که کمربند تیم یکی از مهم‌ترین پست‌های هر تیم است. شما هر چقدر هم دفاع خوبی داشته باشید وقتی میانه زمین را از دست بدهید حریفان این‌قدر فشار می‌آورند که در نهایت دروازه تیم تان باز می‌شود. هر مربی می‌خواهد موفق باشد باید خط هافبکش را بهتر از هر پستی تقویت کند، چون حتی اگر گلزن تمام‌عیار هم نداشته باشد همان هافبک‌ها کار را یکسره می‌کنند. این دو می‌توانند در این کمربند به تیم کمک کنند. یکی رو به عقب و دیگری رو به جلو.
* دیاباته را چطور دیده‌اید؟
هنوز که بازی اش را ندیدیم. البته وقتی کادر سرپرستی و بهزاد غلامپور و یا بازیکنان تیم درباره این بازیکن تعریف و تمجید می‌کنند قطعاً بازیکن خوبی است. مهم‌تر از دیاباته یک خط عقب‌تر از اوست که باید بتواند این بازیکن را به‌خوبی تغذیه کند. فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، علی کریمی و فرشید باقری یا حتی وریا غفوری هر چقدر بهتر در میانه زمین رو به جلو بازی کنند دیاباته هم بهتر گل می‌زند.
* هفته گذشته بیست و هشتمین سالروز قهرمانی استقلال در آسیا را پشت سر گذاشتیم. فکر می‌کنید استقلال باز هم بتواند این مقام را تکرار کند؟
هرگز آن روز بزرگ را فراموش نخواهم کرد. روزی که برای کل ورزش ایران به یادماندنی شد. یک جنگ تمام‌عیار و سخت که باعث شد یک ایران شاد شوند. امیدوارم استقلال این فصل بتواند به مراحل بالا برود و در پایان فصل با یارگیری و تقویت تیم قهرمانی را به‌دست بیاورد. ما هر فصلی که تیم راهی آسیا می‌شود منتظر کسب سومین ستاره آسیایی می‌مانیم تا همچنان در ایران بی‌رقیب باشیم.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = 7

عضو کانال ایتا شوید