چشمی در آستانه انتقال به سپاهان

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، احتمالاً ظرف روز‌های آینده، سپاهان بمب خبری تازه‌ای منفجر می‌کند. امیر قلعه‌نویی بعد از شکست در انتقال رضا اسدی هافبک سابق سایپا، بیکار ننشست و این‌بار سراغ یکی از بازیکنان سابق استقلال رفت؛ یعنی روزبه چشمی. این بازیکن ملی‌پوش جزو معدود بازیکنانی است که هنوز تکلیفش مشخص نیست. او قصد داشت به خارج از ایران برود. مذاکراتی هم با چند باشگاه داشت، اما انگار پیشنهادات باب‌میلش نبوده است. اخیراً اعلام شد روزبه به باشگاه الاهلی پاسخ منفی داده است. گویا رقم پیشنهادی اینقدر خوب نبود که چشمی قانع شود یک سال را دور از ایران بازی کند. روزبه بعد از بازگشت از خارج، مذاکراتش را با استقلال از سر گرفت. بعد از یکی از جلسات هیئت‌مدیره استقلال بود که اعلام شد روزبه چشمی را نخواسته‌اند. این بود که پرونده او در تیم بزرگ و پرطرفدار پایتخت بسته شد. کمی بعد نوبت به مدیربرنامه چشمی رسید. او گفت که روزبه پیشنهاد چند میلیون دلاری دارد. بعد هم فتحی، مدیرعامل استقلال مصاحبه کرد و گفت چشمی خودش نخواست در این باشگاه بماند و اعلام کرد تمدید نخواهد کرد.
در این مدت جسته و گریخته اخباری درباره روزبه شنیده می‌شد تا اینکه سرانجام روز گذشته خبری مهم به دست‌مان رسید. منابع خبری در اصفهان فاش کردند امیر قلعه‌نویی در تلاش است تا روزبه چشمی را به سپاهان ببرد. او به این بازیکن گفته: «پاشو بیا اصفهان.» روزبه هم دوست ندارد بیش از این از فوتبال دور باشد. در شهریور تیم‌ملی تشکیل اردو می‌دهد و بی‌شک بیرون ماندن چشمی او را از لیست تیم‌ملی دور می‌کند. به همین دلیل روزبه می‌خواهد هرچه زودتر تکلیف تیم جدیدش را مشخص کند. او ظاهراً به این نتیجه رسیده که پیشنهادات خارجی خوب نیست و بهتر است در همین لیگ برتر بماند و به کارش ادامه دهد.
خبر‌های رسیده از اصفهان حکایت از آن دارد که مذاکرات این بازیکن و سپاهانی‌ها به‌خوبی پیش رفته و بر سر مسائل مالی هم تا حدود زیادی به توافق رسیده‌اند. درخواست مالی روزبه کمتر از اسدی بوده است. امیر قلعه‌نویی اخیراً اعلام کرد هافبک سایپا رقمی بالاتر از سقف قرارداد‌های سپاهان می‌خواست و به همین دلیل نتوانستند او را به خدمت بگیرند. روزبه چشمی سال گذشته قراردادی به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون در استقلال داشت! و یکی از دلایلی که باعث شد در جمع آبی‌ها نماند، به همین مسائل مالی مربوط می‌شد. او هم جزو بازیکنانی بود که بر سر رقم قرارداد بازیکنان خارجی با باشگاه به اختلاف خورده بود و اعتقاد داشت باید رقم قراردادش بالاتر برود. به هر حال درخواست مالی او به هیچ‌وجه مورد موافقت استقلال قرار نگرفت تا مسیرش را به سمت سپاهان کج کند.
روزبه چشمی و امیر قلعه‌نویی همواره رابطه خوبی با هم داشته‌اند. این بازیکن البته هرگز شاگرد امیر قلعه‌نویی نبوده است. وقتی او به استقلال ملحق شد، زمان کمی از جدایی این مربی از استقلال می‌گذشت. حالا اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و مشکل عجیب و غریبی به‌وجود نیاید، چشمی در روز‌های آینده به‌صورت رسمی قراردادش را با سپاهان امضا خواهد کرد. روز گذشته یکی از نزدیکان باشگاه استقلال هم فاش کرد با خبر شده‌اند مذاکرات چشمی و تیم اصفهانی به مراحل نهایی رسیده و چیزی تا امضای قرارداد باقی نمانده است. قرارداد چشمی با سپاهان به احتمال زیاد دو ساله خواهد بود.
روز گذشته شایان مصلح بازیکن سابق پرسپولیس هم راهی سپاهان شد و قراردادی دو ساله با زردپوشان اصفهان امضا کرد. امسال امیر قلعه‌نویی و سپاهان خیلی بی‌سر و صدا بازیکن جذب کردند. این مربی تلاش کرد سه ستون محکم برای تیمش بسازد. در خط دفاع این ستون گولیسانی است، در خط هافبک هم به احتمال زیاد روزبه چشمی و در خط حمله هم کی‌روش استنلی. هر سه بازیکن هم قد و قامت خوبی دارند و روی کاشته و ارسال‌ها بی‌اندازه خطرناک هستند.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + 7 =

عضو کانال ایتا شوید