بسکتبال روسیه را با ثبات تاکتیکی و تکنیکی بردیم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

آفتاب نو/ پریسا غفاری؛ تیم ملی بسکتبال در دومین تورنمنت اروپایی اش شگفتی رقم زد؛ با شکست روسیه. شاگردان مهران شاهین‌طبع در آخرین مسابقه تورنمنت بین‌المللی روسیه برابر میزبان در بازی هیجان‌انگیز در حضور تماشاگران پر شورش ۹۱- ۸۴ برنده شدند. بردی که با درخشش حامد حدادی و بهنام یخچالی و کار دفاعی عالی تک‌تک بازیکنان به ثمر نشست. شکستی که سرگئی بازاروویچ، سرمربی تیم ملی روسیه آن را باور ندارد و در کنفرانس خبری می‌گوید: «انتظار چنین شرایطی را نداشتیم و باید بگویم که ایرانی‌ها فوق العاده بودند. آن‌ها با تمرکز خیلی بالا وارد میدان می‌شوند و منسجم و یکپارچه بازی می‌کنند و در طول مسابقه با نمایش قدرت و هماهنگی تیم ما را آزار دادند.»
مهران شاهین‌طبع، سرمربی تیم ملی هم بعد از ثبت این پیروزی با تشکر از بازیکنانش می‌گوید: «به نظرم تمرکز بالای بازیکنان و درک بالا از این بازی، با دوندگی بالا و بازی فیزیکی، مختص تیم‌های اروپایی و آمریکایی میدان را اداره کردند. در نهایت باید گفت با ثبات تاکتیکی و تکنیکی تیم ما پیروز شد.»
او معتقد است پیروزی‌های متوالی تیمش، شاگردانش را مغررو نمی‌کند، بلکه عاملی است برای قدرتمندتر شدن حلقه‌های ثبات تیمی: «ما می‌دانیم فاصله خیلی زیادی با روسیه و اسپانیا از نظر زیرساخت‌ها و زیربنایی داریم، اما اگر می‌خواهیم در جام جهانی نتیجه بگیریم و پیروزی‌هایمان تداوم داشته باشد، باید حلقه‌های قدرتمندتر شدن رده‌های سنی را تقویت کنیم تا بتوانیم همیشه بازی‌های خوب انجام بدهیم.»
سرمربی تیم ملی به نقاط ضعف و قدرت تیم ملی هم تأکید می‌کند: «حتی اگر مقابل روسیه هم می‌باختیم برای من مهم این بود که در پنج مسابقه به اهداف مورد نظرمان نزدیک شدیم. ما بازی نفسگیر و خیلی سختی برابر یونان داریم و با احتساب بازی‌های گذشته کادر فنی و بازیکنان به این نگرش رسیدیم، برویم و بازی خوب با تمرکز لازم انجام بدهیم. مسلماً با این نگرش برد‌ها و پیروزی‌ها هم خواهد آمد.»
هر چند هماهنگی بازیکنان تازه‌وارد به تیم ملی و ستاره‌های غایب در چند پنجره، سخت بود، اما این سرمربی می‌گوید: «از زمانی که به تیم ملی آمده‌ام با شرایط جدید مسابقات در آسیا و جهانی روبه‌رو شدم. این شیوه فشار‌ها و کار‌های متفاوتی ایجاد می‌کند، اما من تجربه اش را به واسطه برگزاری بازی‌های رفت و برگشت در لیگ باشگاهی غرب آسیا به مدت ۷ تا ۸ سال داشتم. پس با همکاری کادر فنی توانستیم مدیریت خوبی را انجام بدهیم و مهمتر اینکه فدراسیون حمایت خوبی از تیم بزرگسالانش کرد. الان تیمی داریم که هدفمند بازی می‌کند و ثبات شخصیت تیمی اش بالاست.»
بدین ترتیب با شکست روس‌ها و بردن اردن به همراه سه پیروزی که ایران در تورنمنت پرتغال گرفت، تیم ملی بسکتبال از پنج بازی اش پنج برد ثبت کرد و حالا با تجربیات این بازی‌ها دیشب به یونان رفت تا دو دیدار دوستانه با یونانی‌ها و یک بازی هم با مجارستان انجام دهند.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + 5 =

عضو کانال ایتا شوید