شکست ناپذیری خادم الشریعه در مسابقات چین

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، سارا سادات خادم‌الشریعه با ریتینگ ۲۴۸۱ توانست در دور نهم و پایانی مسابقات آزاد هونان چین مقابل استاد بزرگ چینی با ریتینگ ۲۵۸۵ به تساوی برسد.

خادم الشریعه در این مسابقات در هر۹ دور با حریفانی قوی‌تر از خودش به رقابت پرداخت. او برابر ۵ استادبزرگ و یک سوپر استاد بزرگ توانست یک پیروزی و پنج تساوی به دست آورد. حریفان دیگر خادم الشریعه استاد بزرگانی با ریتینگ نزدیک به ۲۶۰۰ بودند که این بانوی شطرنج مجددا آن‌ها را متوقف کرد. این بانوی شطرنج باز این مسابقات را بدون شکست و با افزایش ۲۳.۲ واحدی ریتینگ بین المللی خود پشت سر گذاشت.

جوایز این مسابقات برای نفرات برتر ۵۰ هزار دلار است. همچنین به نفر اول بانوان ۱۰ هزار دلار جایزه تعلق می‌گیرد که خادم الشریعه نتوانست این جایزه را کسب کند.

خادم الشریعه با کسب ۵ از ۹ امتیاز در دره‌ی شانزدهم این رقابت‌ها قرار گرفت. این بانوی شطرنج باز در رده بندی زنده جهانی در دره‌ی پانزدهم بهترین شطرنج بازان بانوان جهان قرار دارد.

خادم الشریعه در دور هشتم مسابقات توانست مقابل جو ونجون با ریتینگ ۲۵۹۵ از چین به تساوی برسد. جو ونجون نفر نخست رنکینگ جهانی بانوان بود. در دور هفتم مسابقات این بانوی شطرنج باز توانست مقابل دئاک با ریتینگ ۲۶۲۱ از رومانی به تساوی برسد. خادم الشریعه در دور ششم مسابقات مقابل نارایانان با ریتینگ ۲۶۱۶ از هند به تساوی رسید. در دور پنجم رقابت‌ها، بانوی شطرنج باز ایرانی برابر اوگنی نایر از روسیه با ریتینگ ۲۶۷۸ به پیروزی رسید. نایر سابقه قهرمانی اروپا را در کارنامه‌اش دارد.

خادم الشریعه پیش از این در دور چهارم مسابقات آزاد هونان چین مقابل ون یان باریتینگ ۲۵۸۶ و در دور سوم مقابل لوپولسکوی رومانیایی با ریتینگ ۲۶۴۹ به تساوی رسیده بود. لوپولسکو چندی پیش ضمن غلبه بر علیرضا فیروزجا، قهرمان مسابقات آزاد ریکیاویک شده بود.

شطرنج‌باز ایرانی در دور دوم مسابقات مقابل ماتلاکوف با ریتینگ ۲۷۰۱ از روسیه به تساوی رسید. نکته قابل توجه این بود که خادم الشریعه توانست از این سوپراستادبزرگ روس امتیاز بگیرد. ماتلاکوف در سال ۲۰۱۷ قهرمان اروپا شده بود. بانوی شطرنج باز ایران در دور اول مسابقات مقابل نایدیچ با ریتینگ ۲۶۸۱ از آذربایجان به تساوی رسید که این تساوی هم برای خادم الشریعه بسیار ارزشمند بود.

مسابقات آزاد هونان چین از ۲۹ جولای تا ۶ آگوست با حضور ۷۳ شطرنج باز از ۱۶ کشور جهان در چانگشا چین برگزار شد. در این رقابت‌ها شش سوپر استاد بزرگ که دارای ریتینگ بالای ۲۷۰۰ هستند، شرکت می‌کردند.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + = 9

عضو کانال ایتا شوید