۲طلا و ۲ برنز جهان در انتظار فرنگی کاران ایران/ عباس‌پور حذف شد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

در پایان رقابت‌های مقدماتی ۵ وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان در بلغارستان،امیررضا ده بزرگی در ۴۸ و شاهرخ میکاییلی در ۱۱۰ کیلوگرم راهی فینال شدند، حجت رضایی در ۶۵ و کامران ارقش در ۸۰ کیلوگرم با شکست مقابل رقبایشان در نیمه نهایی راهی رده بندی شدند و سجاد عباس‌پور در ۵۵ کیلوگرم نیز حذف شد.

به گزارش آفتاب نو،در پایان رقابت‌های مقدماتی پنج وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان ۲۰۱۹ که در صوفیه بلغارستان در حال برگزاری است، امیررضا ده بزرگی در ۴۸ کیلوگرم و شاهرخ میکاییلی در ۱۱۰ کیلوگرم راهی فینال شدند اما حجت رضایی در ۶۵ و کامران ارقش در ۸۰ کیلوگرم با شکست مقابل رقبایشان در مرحله نیمه نهایی از رسیدن به فینال بازماندند.سجاد عباس پور در ۵۵ کیلوگرم نیز حذف شد.

در وزن ۴۸ کیلوگرم امیررضا ده بزرگی در نیمه نهایی مقابل یربول کامالیف از قزاقستان به برد قاطع ۸ بر صفر رسید و راهی فینال شد. ده بزرگی پیش از این در دور نخست استراحت کرد،سپس به مصاف اولگ خلیل اف از اوکراین رفت و با نتیجه ۶ بر صفر به برتری رسید. وی در دور سوم و مرحله یک‌چهارم نهایی نیز مقابل علی بک امیراف از روسیه با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم سجاد عباس پور در دور نخست استراحت کرد سپس مقابل سوران آقاجانیان از ارمنستان ۹ بر ۲ به برتری رسید اما در یک چهارم نهایی مقابل عمر بودایف از روسیه ۱۴ بر ۶ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس مقابل حریف هندی در نیمه نهایی، عباس پور از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم حجت رضایی در نیمه نهایی مقابل شلوز اوچیلوف از تاجیکستان ۳ بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد تا برای کسب مدال برنز مبارزه کند. رضایی پیش از این در دور اول مقابل الکساندر سولووی از مولداوی با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شد، سپس مقابل گئورگیوس بارابانوس از سوئد ۷ بر صفر به برتری رسید.وی در سومین مبارزه و در یک چهارم نهایی نیز مقابل خاسی حسن لی از آذربایجان با حساب ۳ بر ۲ پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.

اما در وزن ۸۰ کیلوگرم کامران ارقش در مرحله نیمه نهایی مقابل میکیتا الکسیف از اوکراین با نتیجه سنگین ۹ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد تا او نیز برای رسیدن به مدال برنز مبارزه کند. ارقش پیش از این در دور نخست به مصاف یوسوف قولباشی از ترکیه رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد.وی در دومین مبارزه نیز ریونوسوکه کاوا ایچی از ژاپن را ۹ بر صفر از پیش رو برداشت و در سومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل احمد باتاژیف از روسیه قاطعانه و با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم شاهرخ میکائیلی در نیمه نهایی مقابل آدولف بازو از مجارستان با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و دومین و آخرین فینالیست ایران در ۵ وزن نخست نام گرفت.

میکاییلی پیش از این پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل گریگوریوس کونتوونیسیوس از یونان ۳ بر صفر پیروز شد. وی در یک چهارم نهایی نیز مقابل شویی کاوامورا از  ژاپن با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و گام به مرحله نیمه نهایی گذاشت.

رقابت های رده بندی و فینال ۵ وزن نخست و مقدماتی ۵ وزن دوم فردا (شنبه) برگزار می‌شود.

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها با هدایت فرشاد علیزاده در رقابت‌های قهرمانی جهان حاضر شده است.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *