از استقلال هم پیشنهاد داشتم، اما پرسپولیسی بودم و نرفتم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

آفتاب نو/ ناصر قراگزلو؛ شهاب زاهدی، مهاجم سابق پرسپولیس که در لیگ ایسلند هم سابقه بازی دارد، به لیگ اوکراین و تیم المپیک دونتسک پیوست. به همین بهانه گفت‌وگویی با اولین بازیکن ایرانی داشتیم که در لیگ برتر اوکراین مشغول بازی شد.
*چطور شد بعد از ایسلند و آن مشکلی که برای حضورت در تیم سامسونگ کره به وجود آمد، سر از لیگ اوکراین درآوردی؟!
من در لیگ ایسلند بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشتم و حضورم بعد از آن در تیم سامسونگ قطعی شده بود، اما یکی از اعضای هیئت‌مدیره تیم کره‌ای با طرح مسائلی که به گذشته مربوط بود، مانع حضورم در تیم سامسونگ شد در حالی که من با تیم کره‌ای قرارداد رسمی بسته بودم.
*بعد از این مشکل چه کار کردی؟
از طریق فیفا پیگیر شدم و باشگاه کره‌ای را محکوم کردم و خسارتم را هم گرفتم. خدا را شکر همان فرد که تهمت زده بود هم محکوم شد و این اواخر حتی از کارخانه و باشگاه هم اخراج شده است.
*چطور شد لیگ اوکراین را برای بازی انتخاب کردی؟
از طریق یکی از دوستانم پیشنهاد خوبی از لیگ اوکراین گرفتم. ما قبلاً بازیکنان ایرانی داشتیم که معروف نبودند و در لیگ‌های دسته پایین اوکراین طبق اطلاعات من بازی کرده‌اند، اما در سطح اول اوکراین بازیکنی از ایران تاکنون بازی نکرده بود و خوشحالم که این افتخار نصیبم شد تا نماینده کشورم در لیگ اوکراین باشم.
*از ایران هم پیشنهاد داشتی؟
بله من از تراکتور پیشنهاد داشتم، اما در آخرین لحظه پیشنهاد اوکراین رسید و من هم اوکراین را انتخاب کردم.
*از تیم ایرانی دیگری هم پیشنهاد داشتی؟
از طرف باشگاه استقلال هم با من صحبت شد، اما چون پرسپولیسی هستم و در این تیم بازی کرده بودم جواب مثبت به استقلال ندادم.
*لیگ اوکراین را در قیاس با لیگ ایسلند در مرتبه بالاتری می‌دانی؟
لیگ ایسلند در رده ۱۷ لیگ اروپاست، اما لیگ اوکراین طبق اطلاعات من در رده ۱۲ اروپاست لیگی که در آن تیم‌های مطرحی مانند دیناموکیف و شاختار حضور دارند.
*مربی تان هم فرد معروفی است؟
بله مربی ما خولیو سزار معروف است هافبکی که در تیم‌های میلان و رئال سابقه بازی دارد. در تیم‌مان چند بازیکن خوب از ایتالیا و کشور‌های دیگر داریم.
*قدمت هم برای تیمت خیلی خوش‌یمن نبود!
بله قبل از حضورم، تیم در اولین بازی لیگ اوکراین باخته بود و با حضور من در بازی دوم که البته از دقیقه ۵۶ به بعد به زمین رفتم باز هم باختیم با نتیجه یک بر صفر، اما با این وجود با توجه به مربی و تیم خوبی که داریم من خیلی امیدوارم.
*برای خودت چه هدفی را ترسیم کرده‌ای، حتماً دوست داری مانند سردار آزمون در فوتبال اروپا بدرخشی؟
من برای سردار آزمون و بقیه لژیونر‌های کشورمان احترام زیادی قائلم، اما هدف من سردار آزمون شدن نیست، چون من برای خودم گرفتن توپ طلا و بازی در تیم‌های معروف اروپایی نظیر منچستر و رئال‌مادرید و تیم‌های بزرگ دیگر را ترسیم کرده‌ام و در سن ۲۳ سالگی فکر می‌کنم قادر هستم در لیگ‌های بزرگتر و تیم‌های بهتر بازی کنم و به اهدافم و آرزو‌های فوتبالی‌ام برسم.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + 1 =

عضو کانال ایتا شوید