سیاست فدراسیون انطباق حداکثری با مقررات فیفا است

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، احمدرضا براتی در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال اظهار داشت: مقررات انضباطی فیفا در خصوص مسابقاتی که زیر نظر فیفا برگزار می شود و نیز سایر مواردی که کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فیفا صلاحیت ورود و صدور حکم دارند، اجرا می شود و همه فدراسیون های عضو فیفا مشمول آن بوده و موظف هستند در مورد برخی مواد که فیفا انطباق با آنها را برای فدراسیون های ملی الزامی اعلام کرده، مقررات انضباطی خود را با مقررات انضباطی فیفا تطبیق نمایند.

وی افزود: اگرچه سیاست ما در فدراسیون فوتبال ، انطباق حداکثری با مقررات فیفا است اما هیچ الزامی برای کپی کردن کلمه به کلمه مقررات فیفا وجود ندارد بلکه صرفا در مورد برخی مواد خاص که در خود مقررات فیفا الزامی اعلام شده است باید مقررات خود را با مقررات فیفا تطبیق دهیم.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون عنوان کرد: در مورد مقررات انضباطی جدید فیفا باید به این مسئله توجه کرد که این مقررات حدود یک ماه است که منتشر شده و البته بنده پیش از این در خصوص مقررات جدید توضیحات تفصیلی از طریق سایت فدراسیون فوتبال و در تاریخ ۲۱ تیر ارائه دادم. از سویی بخش قابل توجهی از این مقررات در آیین نامه های انضباطی و اخلاق ما دیده شده و در حال حاضر هم از طریق کمیته های مختلف اجرا می شود. همچنین تطبیق کامل مقررات انضباطی فوتبال کشورمان با آیین نامه جدید فیفا مستلزم صرف مدت زمانی است که بتوانیم با در نظر داشتن مقررات و الزامات ملی و داخلی ، الزامات بین المللی را نیز در آن اعمال نماییم و البته از آنجایی که اصلاح مقررات انضباطی در صلاحیت مجمع عمومی است لذا تا قبل از تشکیل مجمع نمی توان انتظار تغییر مقررات را داشت.

بیشتر بخوانید: آیین‌نامه انضباطی ۲۰۱۹ فیفا؛ لطفاً همه بخوانند

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + 2 =

عضو کانال ایتا شوید