اطلاعیه باشگاه دربی کانتی درباره وین رونی

جامعه ورزشی آفتاب نو:

وین رونی از ابتدای سال ۲۰۲۰ به دربی کانتی می‌پیوندد.

به گزارش وبسایت نود، با اعلام رسمی باشگاه دربی کانتی وین رونی، اسطوره انگلستان و منچستریونایتد با قراردادی که از ژانویه ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد، به این تیم حاضر در چمپیونشیپ می‌پیوندد.

این بازیکن ۳۳ ساله که از سال ۲۰۱۸ تاکنون در تیم DC یونایتد حاضر در MLS فعالیت داشته، قرارداد اولیه ای به مدت ۱۸ ماه و تا تابستان ۲۰۲۱ با رمس منعقد کرده و البته این قرارداد، قابلیت تمدید یک ساله هم خواهد داشت.

در کنار امضای قراردادی برای بازی در دربی، رونی به عنوان مربی به کادرفنی این باشگاه هم اضافه خواهد شد تا توانایی های خود در این عرصه را برای داشتن شغلی دائمی در آینده ارتقا دهد.

رونی که در ۱۲۰ بازی ملی ۵۳ گل برای سه شیرها به ثمر رسانده در حالی به دربی می‌پیوندد که ۱۶ جام معتبر در کابینت افتخارات او دیده می‌شود. با انجام بیش از ۷۰۰ بازی و ۳۰۰ گل در رده باشگاهی (از جمله ۲۵۳ گل برای منچستریونایتد که او را به رکورددار گلزنی در تاریخ این باشگاه تبدیل کرده) رونی یکی از بزرگترین و شاخص ترین چهره های دنیای فوتبال محسوب می‌شود.

علیرغم نمایش توانایی های فوق العاده فنی روی زمین، رونی با بستن بازوبند کاپیتانی در دو عرصه ملی و باشگاهی توانایی های رهبری خود را هم ثابت کرده است. رونی با حضور در دربی، پیراهن شماره ۳۲ این باشگاه را به تن خواهد کرد و بعد از پایان فصل ۲۰۱۹ MLS با تیم خود، راهی انگلستان و چمپیونشیپ خواهد شد.

فیلیپ کوکو، سرمربی دربی کانتی درباره بازیکن و همکار جدید خود چنین می‌گوید:

“وین رونی یک استعداد خارق العاده و فوتبالیستی درجه یک است. پیوستن به دربی کانتی برای او چشم اندازی هیجان انگیز داشته و او می‌تواند چه داخل و چه خارج از زمین، چیزهای زیادی را به این تیم اضافه کند. او دوران درخشانی را در عرصه ملی و باشگاهی داشته و هنوز هم می‌تواند به ما کمک کند. توانایی ای او خود گویای همه چیز هستند، اما داشتن بازیکنی با قدرت رهبری، مهارت، تجربه، شخصیت و تعهد رونی در تیم عالی است.”

مل موریس، رئیس باشگاه دربی کانتی هم درباره بازیکن-مربی جدید تیمش می‌گوید:

“ما عمیقا خشنودیم که اعلام کنیم وین رونی به دربی کانتی می‌پیوندد. مشخصا این یک قرارداد هیجان انگیز برای ماست و حضور وین می‌تواند جایگاه باشگاه را از چیزی که هست بالاتر برده و توانایی های باشگاه را در داخل و خارج از زمین ارتقا دهد.”

رونی در ابتدا به عنوان بازیکن به ما ملحق خواهد شد اما مسئولیت هایی در زمینه مربیگری نیز خواهد داشت، به ویژه در مورد پیشرفت جوانانی که در آکادمی باشگاه حضور دارند و آماده ورود به تیم اصلی می‌شوند. این مسئولیت ها، آغازی مناسب برای رونی در ابتدای دوران مربیگری اش خواهد بود. لازم است که از باشگاه DC یونایتد به خاطر نشان دادن شخصیت حرفه ای خود در طول این مذاکرات تشکر کنم. برای آن ها در ادامه فصل پیش رو آرزوی موفقیت می‌کنیم.” 

وین رونی نیز خود در این باره می‌گوید:

“به دلیل فرصتی که دربی در اختیار من قرار داده، کاملا هیجان زده هستم. به دورنمای کار با فیلیپ کوکو، کادر او و بازیکنان در ژانویه می‌اندیشم. مظمئنم که می‌توانم مشارکت خوبی داشته باشم و بی صبرانه در انتظار دیدار همه، به خصوص هواداران دربی هستم. به همان اندازه از آغاز کارم به عنوان مربی در تیم اول و آکادمی دربی هیجان زده ام.”

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + 4 =

عضو کانال ایتا شوید