از ناکامی دوباره دیاباته تا عملکرد خارجی‌های تراکتور

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سه بازیکن خارجی تراکتور در دیدار با پرسپولیس حضور داشتند که هرکدام شرایط متفاوتی را رقم زدند.

به گزارش ایلنا، هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر هم برگزار شد و نتایج مختلفی که در این هفته به ثبت رسید نکات جالب توجهی در دل خود داشت که به برخی از آنها اشاره کرده‌ایم:


شیخ دیاباته و استقلالی که هنوز راه نیفتاده است


مهاجم تنومند استقلال با وجود اینکه فقط ۱۱۳ دقیقه برای این تیم بازی کرد اما بیشترین شوت (۶) را زد؛ با پایین‌ترین دقت (صفر شوت در چارچوب). دیاباته خشن‌ترین بازیکن استقلال در این دو بازی هم بود و در این دو مسابقه، ۲ کارت زرد دریافت کرد. مهاجم ۱۹۴ سانتی‌متری استقلال در نبردهای هوایی هم خطرناک ظاهر شده و در بازی با فولاد ۵ دوئل از ۶ نبرد هوایی‌اش را پیروز شد. ضمن اینکه در ۷۲ درصد از نبردهایش هم پیروز شد. دیاباته‌ خطرناک‌ نشان داد، به شرط اینکه دقت‌اش در ضربات آخر را هم بیشتر کند.


 


ویلیان میمبلا، کوین فورچونه و مازولا در تراکتورسازی


ویلیان میمبلا هر چند که نمایش ویژه‌ای مقابل پرسپولیس نداشته اما با یک ضربه ایستگاهی، همه را انگشت به دهان کرد. میمبلا از فاصله‌ای دور شوت زد که اگر شیرجه تماشایی بیرانوند نبود، شاید شاهد یکی از زیباترین گل‌های فصل بودیم.


کوین فورچونه اما در اولین حضورش انتظارات را برآورده نکرد و در ۱۷ دوئل از ۱۸ دوئلی که با بازیکنان پرسپولیس داشت، بازنده شد. مازولا هم فقط چند دقیقه بازی کرد و هنوز کیفیت‌اش مشخص نشده است.


 


کوین جانی جانسون و جفرسون تاوارز داسیلوا در گل‌گهر


هافبک وسط هلندی گل‌گهر ۱۴۶ دقیقه برای این تیم بازی کرده و نمایش متوسطی داشت. جانسون ۱ پاس‌ کلیدی داد، ۲ شوت زد، در هر مسابقه متوسط ۵ عملکرد دفاعی را ثبت کرد، با معدل ۸۸ درصد دقت پاس.


دیگر خارجی این تیم یعنی جفرسون تاوارز داسیلوا فقط ۵ دقیقه بازی کرد و برای شناخت دقیق این بازیکن، نیاز به زمان بیشتری است.


 


جونیور براندائو در پرسپولیس


جونیور براندائو مهاجم برزیلی پرسپولیس فقط ۱۱ دقیقه بازی کرده که در این مدت نه شوتی زد و نه موقعیتی ساخت.


 


ابیا بووی باکر و ماکالی کریسانتوس در ذوب‌آهن


بووی باکر مدافع میانی تیم منصوریان در ۸۱ دقیقه از فصل جدید برای این تیم بازی کرد. باکر خیلی فعال ظاهر شده و حدوداً هر ده دقیقه، یک عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ، قطع پاس و بلاک ثبت کرده است. در ۲ نبرد هوایی هم پیروز شده و دقت بالایی در ارسال پاس‌هایش هم دارد. کریستانتوس هم در همان مسابقه نخست نشان داده چه مهاجم خطرناکی است. این مهاجم در بازی با سایپا هم گل زد و هم پاس‌گل داد.


 


ماکسیم ویلیتایا و لوکا گادرانی در شاهین بوشهر


عبدالله ویسی که بعد از درخشش فرناندو دخسوس در تیمش به شوخی گفته بود: «دروازه‌بان خوب از پدر و مادر خوب هم بهتر است» حالا با چالش دروازه‌بان مواجه شده است. ماکسیم در مسابقه نخست ۳ گل از سپاهان دریافت کرد و در دقیقه ششم بازی با شهر‌خودرو هم با خروجی عجیب، یونس شاکری را مقابل دروازه‌ خالی قرار داد. اتفاقی که او را مجبور به انجام خطای پنالتی کرد و تیمش را هم ده نفره.


لوکا دفاع میانی شاهینی‌ها در هر دو مسابقه لیگ بازی کرد. گادرانی به طور متوسط ۸ عملکرد دفاعی ثبت کرد و در دوئل‌ها هم خیلی موفق نشان داد. لوکا گادرانی در ۷۰ درصد از دوئل‌هایش پیروز شد و البته یک اشتباه دفاعی هم داشت.

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *