امیدوارم کاپیتانی من شانس بیاورد/ استقلال یکی مثل فتح‌الله‌زاده می‌خواهد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

کاپیتان پیکان از نتایج ضعیف این تیم در شروع لیگ برتر می‌گوید.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، علی حمودی، کاپیتان و مدافع با تجربه پیکان یکی از مهره‌های کلیدی فرکی برای تیمش در فصل جدید محسوب می‌شود. صحبت‌های او را در خصوص وضعیت تیم‌ می‌‌خوانید:


 


* اوضاع پیکان این روزها چطور است؟


 خدا را شکر همه چیز خوب است و اگرچه هفته اول خوب بودیم اما نتوانستیم نتیجه لازم را بگیریم که شاید دلیل این مسأله هم تغییرات زیادی باشد که در بازیکنان به وجود آمد. به هر حال این ناهماهنگی طبیعی است و چشم امید به بازی‌های آینده داریم.


 


* در بازی دوم مقابل نساجی هم خیلی بد کار کردید و شکست سنگینی خوردید.


 ما در این بازی از نظر فنی سرتر از نساجی بودیم اما یکسری اشتباهات باعث شد نتوانیم نتیجه بگیریم. ما در دقیقه ۹۰ هم ۲ موقعیت خیلی خوب برای گل زدن داشتیم اما بدشانس بودیم. در کل در این بازی حتی بهتر از بازی با شهر‌خودرو بودیم اما نتیجه خیلی عجیبی رقم خورد.


 


* و همین گل‌های زیاد هم باعث شد وحید شیخ‌ویسی تعویض شود.


 تعویض شیخ‌ویسی نظر کادرفنی بود و مطمئناً کادرفنی بحث روحی و روانی این بازیکن را در نظر گرفتند و نمی‌خواستند بیش از این آسیب ببیند. در این بازی واقعاً نمی‌شد همه تقصیرها را از آن شیخ‌ویسی دانست چون وقتی تیمی گل می‌خورد همه مقصر هستند. به هر حال ممکن است هر بازیکنی اشتباه کند که ما در بازی با نساجی واقعاً بدشانس بودیم. در این بازی توپ زیادی سمت دروازه ما نیامد اما هر توپی آمد گل شد. در صورتی که ما موقعیت‌های زیادی داشتیم. در نهایت نساجی که شانس بیشتری داشت، توانست ببرد.


 


* خب وقتی هر توپی می‌آید گل می‌شود مطمئناً مشکل از خط دفاعی و گلر است.


 وقتی تیمی گل می‌خورد همه مقصر هستند و نمی‌توان گفت مشکل فقط از یک نفر یا یک پست بوده. تیمی که ۴ گل می‌زند باید بالای ۱۰ موقعیت داشته باشد که ۵۰ درصد موقعیت‌ها گل شود اما در مورد نساجی واقعاً اینطور نبود. ما ۶ موقعیت خیلی خوب داشتیم که ۳ تای آن گل شد. همانطور که گفتم آن روز، روز خوش‌شانسی نساجی و بدشانسی ما بود و ایرادی از خط دفاع و یا گلر ما نمی‌شود گرفت. ما در این بازی به حریف نه موقعیت تک به تک دادیم و نه سانتر و شوت. فقط روی اشتباه خودمان گل خوردیم.


 


* با این حال، بازیکنان حمایت خیلی خوبی از شیخ‌ویسی داشتند.


 شیخ‌ویسی خیلی اذیت شد در حالی که همه مقصر بودیم. ضمن اینکه هر بازیکنی ممکن است یک روز بد هم داشته باشد پس دلیل نمی‌شود او به خاطر یک روز بد، روزهای بد دیگری را هم تجربه کند. شیخ‌ویسی گلر توانمند و خوبی است که بدون شک در بازی‌های آینده می‌تواند به تیم ما کمک زیادی کند.


 


* به هر حال پیکان ۲ هفته را از دست داد.


 بله، طبیعی است که هفته‌های اول تیم‌هایی که تغییرات زیادی داشتند نمی‌توانند خوب کار کنند. ما هم ۶ تغییر نسبت به فصل گذشته داشتیم.


 


* اما دیر شروع شدن لیگ برتر، فرصت خوبی برای رسیدن به هماهنگی بود.


 درست است اما اگر دقت کنید خیلی تیم‌ها که مثل ما تغییر و تحولات داشتند هم نتوانستند امتیازات لازم را بگیرند. ما می‌توانستیم مقابل نساجی نتیجه بگیریم اما واقعاً جلوی شهر‌خودرو خوب نبودیم و شاید مساوی بهترین نتیجه برای ما می‌شد اما آن هم اتفاق نیفتاد. این یعنی ما در حال پیشرفت و بهتر شدن هستیم. در کل بازی‌های دوستانه نمی‌تواند مثل بازی‌های رسمی باشد و هیچ‌وقت شرایط رسمی بودن را برای بازیکنان ایجاد نمی‌کند.


 


* انگار کاپیتانی پیکان به شما هم چندان نیامد.


 درست است که این نتایج رقم خورده اما من فصل گذشته هم چند بازی کاپیتان بودم و نتایج نسبتاً خوبی گرفتیم. این فصل هم ان‌شاءالله فصل خوبی برای پیکان باشد و من کاپیتان خو‌ش‌شانسی برای تیمم باشم و نتیجه بگیریم.


 


* جالب است که اعضای تیم‌تان همچنان از گرفتن سهمیه آسیا صحبت می‌کنند. واقعاً هدف اصلی پیکان آسیایی شدن است؟‌!


 در فوتبال چیزی قابل پیش‌بینی نیست و کسی نمی‌تواند روی کاغذ بنویسد که ما می‌توانیم آسیایی شویم یا نمی‌توانیم. همه چیز بستگی به بازی‌ها دارد و هر چقدر جلوتر برویم وظیفه سنگین‌تری داریم. به هر حال ما تیم خیلی خوب و جوانی داریم که سرشار از انگیزه است. کادرفنی خیلی خوب و باتجربه‌ای هم کنار تیم قرار گرفته که تمام تلاشش این است که به بازیکنان کمک کند تا بهترین فصل را پشت سر بگذاریم. آسیایی شدن کار سختی نیست. درست است ۲ بازی را از دست دادیم اما الان تیم‌های بزرگ هم یا هم‌امتیاز ما هستند یا اینکه یک امتیاز از ما بیشتر دارند. در حالی که آنها ۱۰ برابر ما هزینه کردند. پس از الان نمی‌شود گفت کدام تیم قهرمان می‌شود، کدام تیم نمی‌شود و کدام تیم‌ها می‌توانند به سهمیه آسیا برسند. در هفته‌های اول بالا و پایین زیاد است و امتیازات به شکل عجیبی رقم می‌خورد.


 


* فکر می‌کنم منظورت از آن تیم، استقلال است.


 استقلال و ۲،۳ تیم دیگر که کاملاً مشخص هستند.


 


* در مورد شرایط استقلال هم صحبت می‌کنی؟ به نظرت این تیم می‌تواند این فصل مدعی قهرمانی باشد؟


من واقعاً نمی‌دانم چه مشکلی است که هر فصل اوایل آن، بحث مدیریتی را برای استقلال پیش می‌کشند. این تیم تا به خودش بیاید، چند هفته گذشته و بعد از آن هر چقدر تلاش کند به صدر نمی‌رسد. بحث‌های مدیریتی خیلی تیم را اذیت می‌کند. اگر این مسأله نباشد استقلال هم بازیکنان خیلی خوبی دارد و هم کادرفنی خوب که می‌تواند به موفقیت برسد اما همیشه اول فصل این بحث‌ها مطرح می‌شود که این هست، آن می‌رود و مسائل اینچنینی. استقلال یکی مثل فتح‌الله‌زاده می‌خواهد که همه مسئولیت‌ها را خودش بپذیرد. زمانی که من استقلال بودم آقای فتح‌الله‌زاده همه مسائل را خودش حل می‌کرد و ما می‌دانستیم طرف‌مان چه کسی است و کار مشخص بود. حتی اگر انتقادی هم می‌شد، کاملاً مشخص بود که به چه کسی می‌شود اما الان خیلی اسم‌ها می‌آید. اینکه فلانی قراردادها را بسته یا آن یکی، فلان کار را کرده. یکی، ۲ سال است که استقلال درگیر چنین مسائلی است و همین هم به تیم ضربه می‌زند.


 


* فکر می‌کنی با همین شرایط استقلال می‌تواند این فصل مدعی باشد؟


۲،۳ هفته اول نمی‌شود گفت کدام تیم مدعی است و کدام تیم نیست. استقلال بازیکنان و کادرفنی خیلی خوبی دارد که می‌تواند به روزهای خوبش برگردد.


 


* هفته بعد با شاهین بوشهر بازی دارید، تیمی که مثل پیکان هیچ بردی نداشت. این بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟


 بله، ما با شاهین بازی داریم و هر ۲ تیم تلاش می‌کنند اولین پیروزی را کسب کنند. این مسأله کار را سخت می‌کند اما ما فقط ۳ امتیاز را می‌خواهیم.


 


* قبلاً شاگرد عبدالله ویسی بودی. با توجه به این شناخت کم فکر می‌کنی بتوانی به پیکان کمک کنی که ببرید؟


 درست است که زمان کمی کنار ویسی بودم اما آنقدر با هم دوست هستیم که انگار سال‌هاست کنار هم بودیم. به هر حال من تمام تلاشم را می‌کنم که پیکان موفق شود.

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *