استراتژی تیم های لالیگا در بازار؛ جذب گلزن!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

تیم های لالیگایی توجه ویژه ای به جذب مهاجم در فصل تابستان داشته اند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از آاس، جذب بازیکنان گلزن همیشه یک اولویت در بازار نقل و انتقالات بوده اما در فصول اخیر شاهد آن بوده ایم که تیم ها حاضر شده اند برای مدافعان نیز ارقامی در حد یک مهاجم بپردازند. 

ماتیاس ده‌لیخت، هری مگوایر و لوکاس هرناندز نمونه های بارزی از مدافعانی هستند که در همین تابستان با ارقامی نجومی به تیم های جدید خود پیوستند. با این حال در این تابستان باز هم این مهجمان بودند که بیشترین داستان ها را به خود اختصاص داده و توجه هواداران را-جداقل در لالیگا-به خود جلب کردند. در این تابستان هر ۶ تیم اول لالیگا مهاجمانی را خریداری کردند.

در حقیقت اتلتیک بیلبائو، اسپانیول و ویارئال تنها تیم های لالیگا بوده اند که مهاجمی نخریده اند. اسپانیول در این تابستان ماتیاس وارگاس (ولز سارسفیلد) را جذب کرده که علیرغم به ثمر رساندن ۵ گل، وظیفه ای برای گلزنی ندارد. البته تابستان برای تیم دوم کاتالونیا به پایان نرسیده و اسپانیول اگر بورخا ایگلسیاس را به بتیس واگذار کند (اتفاقی که روز به روز محتمل تر به نظر می‌رسد) برای جذب یک مهاجم تخصصی وارد بازار خواهد شد. 

تیم تازه وارد مایورکا فعال ترین باشگاه لالیگا در عرصه جذب مهاجم بوده و ۴ بازیکن گلزن را جذب کرده است. ایگور زلاتانوویچ که در بازی های فصل گذشته لیگ صربستان ۱۶ گل به ثمر رسانده مهم ترین خرید مایورکا به حساب می‌آید. سویا دیگر باشگاهی است که با جذب همزمان موناس دابور و لوک دی‌یونگ توجه ویژه ای به ارتقای آمار گلزنی خود داشته است. این دو بازیکن در فصل گذشته بیش از ۳۰ بار برای تیم های خود موفق به گلزنی شدند.

بارسلونا و اتلتیکومادرید دو تیمی بودند که بیشترین خرج را برای خرید مهاجم داشتند و البته بهترین بازیکنان را هم با پرداخت این ارقام جذب کردند. بارسلونا با خرید آنتوان گریزمن و اتلتیکو با خرید ژائو فلیکس، انتظار گل های پرشماری را از این دو بازیکن برای فصل بعد خواهند داشت.

بخش اعظمی از این مهاجمان، بازیکنانی هستند که از بیرون از اسپانیا به لالیگا آمده اند اما در این بازیکنانی به چشم می‌خورند که هرگز نسبت به لالیگا بیگانه نیستند. آدرین (اوساسونا)، خوسلو (آلاوز)، روبرتو سولدادو (گرانادا) و لوکاس پرز (آلاوز) برخی از این چهره ها هستند.

۷ مهاجم بین تیم های لالیگایی جابه جا شده اند و ۴ بازیکن نیز از لیگ های پایین تر به لالیگا آمده اند. در مجموع ۳۲۹ گل میان این مهاجمان رد و بدل شده و تک تک آن ها انگیزه های متفاوتی برای درخشش خواهند داشت؛ ستارگانی که باید ارزش پول پرداخت شده را نشان دهند، بازیکنانی که به دنبال احیای خود هستند و جوانانی که با آرزوی های زیادی به لالیگا آمده اند.

در ادامه نگاهی به مهاجمان جذب شده تیم های لالیگایی و آمار آن ها در سرتاسر فصل ۱۹-۲۰۱۸ خواهیم داشت:

آلاوز

خوسلو (نیوکاسل): ۳ گل/ رامون میرز (تیگره): ۱۰ گل/ لوکاس پرز (وستهم یونایتد): ۶ گل

اتلتیکومادرید

ژائو فلیکس (بنفیکا): ۲۰ گل/ ایوان ساپونیچ (بنفیکا): ۶ گل

بارسلونا

آنتوان گریزمن (اتلتیکومادرید): ۲۱ گل

بتیس

خوانمی (رئال سوسیه‌داد): ۶ گل

سلتاویگو

سانتی مینا (والنسیا): ۱۳ گل

ایبار 

کیکه گونزالس (دپورتیوو لاکرونیا): ۱۷ گل

ختافه

انریک گایگو (هوئسکا): ۲۰ گل

گرانادا

روبرتو سولدادو (فنرباغچه): ۷ گل

لگانس

خوان مونیوز (آلکورکون): ۱۴ گل

لوانته

سرخیو لئون (بتیس): ۳ گل

مایورکا

پابلو چاواریا (ریم): ۵ گل/ آنته بودیمیر (کروتونه): ۹ گل/ آلکس آلگریا (بتیس): ۴ گل/ ایگور زلاتانوویچ (رادنیک): ۱۶ گل

اوساسونا 

آدرین لوپز (پورتو): ۶ گل/ مارک کاردونا (بارسلونا بی): ۳ گل

رئال مادرید

لوکا یوویچ (آینتراخت فرانکفورت): ۲۷ گل

رئال سوسیه‌داد 

آلکساندر ایساک (بوروسیا دورتموند): ۱۹ گل

سویا

لوک دی‌یونگ (آیندهوون): ۳۲ گل/ موناس دابور (ردبول سالزبورگ): ۳۷ گل

والنسیا 

مکسی گومز (سلتاویگو): ۱۳ گل

رئال وایادولید

مارکوس آندره ده‌سوزا (گواراتینگتا): ۱۲ گل/ ساندرو رامیرز (اورتون، قرضی): ۰ گل

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = 10

عضو کانال ایتا شوید