به هیچ عنوان دنبال دعوا با برانکو نیستیم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

آفتاب نو/کاوه علی‌اسماعیلی؛ روز‌های شلوغ محمدحسن انصاری‌فرد آغاز شده و جلسات پشت‌سر هم مدیرعامل پرسپولیس، در جهت حل مشکلات باشگاه ادامه دارد. او می‌داند شرایط خاصی بر باشگاه حاکم بوده و مسئولیت‌هایش چند برابر بیشتر از قبل است. در این روز‌های شلوغ و پر از ترافیک کاری، انصاری‌فرد برای دقایقی به سؤالات پاسخ داد:
به نظر می‌رسد جلسات تان پایان ندارد. با این همه فشار کار چطور کنار می‌آیید؟
همان‌طور که می‌دانید در تلاش هستیم تا شرایط را تغییر بدهیم و به همین علت است که جلسات زیادی می‌رویم. البته در حال حاضر بیشتر وقت‌مان صرف قطعی کردن مجوز حرفه‌ای، مذاکره با طلبکاران و گرفتن رضایت از آنهاست.
شنیدیم جلساتی با اسپانسر هم داشتید؟
بله، بحث اسپانسری هم وجود داشت. قراردادی با ایرانسل بسته شده که قرارداد کاملی هم هست، اما جزئیات آن نیز باید مشخص شود. بالاخره ما دنبال این ماجرا هستیم که درآمد‌های باشگاه توسعه پیدا کند. ان‌شا‌الله جلسات ادامه پیدا خواهد کرد و وضعیت بهتر می‌شود.
خبر‌هایی شنیدیم مبنی بر اینکه ۱۵ میلیارد تومان از پول اسپانسر و ۷ میلیارد تومان مربوط به شرکتی که وظیفه بلیت‌فروشی را برعهده گرفته، پیش خور شده است. در این مورد بیشتر توضیح می‌دهید؟
اجازه بدهید که ما در ابتدا کار‌ها را پیش ببریم، سپس در مورد این مسائل و جزئیات حرف می‌زنیم. به هر حال این شرایطی است که وجود دارد و ما هم می‌دانیم که بخشی از درآمد‌های امسال هزینه شده است. از یک سو باید مسائل را پیگیری کنیم و از طرف دیگر با مسئولان شرکت ریحان فیلم جلسه بگذاریم. با آن‌ها به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد تا ببینیم چه تعاملی می‌توانیم داشته باشیم. ما اینجا هستیم تا مشکلات را حل کنیم.
ماجرای شکایت برانکو به کجا کشید؟
ببینید ایشان دوره طلایی را در پرسپولیس رقم زده است. با ایشان مکاتبه داشتیم و به او گفتیم که جای شما و پرسپولیس در فیفا نیست. به همین خاطر، به دنبال فرصتی هستیم تا هر جا که صلاح باشد، مثلاً امارات یا ترکیه دیدار کنیم. باید ببینیم که شرایط به چه شکل پیش خواهد رفت. برانکو و دستیارانش زحمات زیادی برای پرسپولیس کشیدند و واقعیت این است که از باشگاه مطالباتی هم دارند. از سوی دیگر، در فسخ قرارداد هم جزئیاتی وجود دارد که دوباره باید بررسی شود.
این شکایت شاید به دعوا منتهی شود. آماده این شرایط هستید؟
به هیچ عنوان دنبال دعوا با برانکو نیستیم. تأکید می‌کنم که او برای پرسپولیس خیلی زحمت کشیده و باید وضعیت پرونده اش مشخص شود. البته برانکو رفته و یک مربی جدید آمده که باید از او نیز حمایت کنیم. کالدرون به پرسپولیس آمده و باید همه‌جانبه حمایت شود.
عملکرد کالدرون را چطور می‌بینید؟
او یک مربی زحمتکش است. شاید خیلی‌ها ندانند ولی کالدرون از صبح تا عصر به سختی برای موفقیت پرسپولیس کار می‌کند. حتی شب‌ها به بررسی فیلم بازی‌ها می‌پردازد تا بهترین کارایی را داشته باشد. دستیارانش نیز مثل خودش، افراد کاری و پرتوانی هستند. تلاش و سختکوشی کالدرون در این مدت، واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد. با او جلسه‌ای داشتیم که حرف مهمی به زبان آورد. او در آن جلسه گفت اول مطالبات بازیکنان و دستیاران را بدهید بعد خودم. شاید هیچ مربی دیگری حاضر نشود چنین حرف‌هایی به زبان بیاورد. این نشان می‌دهد کالدرون شرایط باشگاه را درک می‌کند و در جلسه با ما، این‌طور حرف می‌زند. هواداران باید بدانند انگیزه کالدرون از حضور در پرسپولیس مسائل مادی نبوده و برای کار به تهران آمده است. او عاشق فوتبال و پرسپولیس است و این علاقه را در عمل نیز نشان می‌دهد. از این رو می‌گویم باید از جانب هواداران، بازیکنان و کادر مدیریتی حمایت شود. از سوی دیگر، می‌دانید که پرسپولیس قرعه بسیار سختی دارد و هواداران باید صبور باشند تا تیم بتواند با هماهنگی کامل، به نتایج دلخواه برسد.
بازی با صنعت نفت آبادان در پیش است. این دیدار را چطور می‌بینید؟
به هر حال مثل بقیه بازی‌ها باید مقابل صنعت نفت برای کسب برد به میدان برویم. من برای صنعت نفت احترام زیادی قائل هستم، اما تیم ما، تمرینات خود را انجام می‌دهد تا برای کسب پیروزی در این دیدار به بهترین شکل آمادگی برسد.
قرار است برای شهرآورد، سکو‌ها به صورت ۹۰ به ۱۰ به سود طرفداران استقلال تقسیم شود. شما با این موضوع مشکلی ندارید؟
بالاخره تصمیمی است که گرفته شده و ما فقط امیدواریم این قانون بدون هیچ حاشیه‎ای اجرا شود. باید همه جوانب مورد بررسی قرار بگیرد تا خدای نکرده مشکلی پیش نیاید. مهم‌تر از هر چیز، این است که هواداران فوتبال به عنوان صاحبان اصلی پرسپولیس و استقلال، در آرامش و بدون تنش، با وجود امنیت کامل وارد ورزشگاه شوند، بازی را ببینند و به خانه برگردند. ان‌شا‌ءا… با همکاری همه اهالی خانواده فوتبال، این مهم به انجام برسد و شاهد هیچ بی‌نظمی و ناامنی نباشیم.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *