بررسی یک فرضیه؛ راموس به ۲۰۰ بازی ملی می‌رسد؟

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سرخیو راموس فاصله چندانی تا رسیدن به یک رکورد حیرت انگیز در دنیای فوتبال ندارد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، در ادامه رقابت های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ و در گروه F روز یکشنبه اسپانیا در خیخون میزبان جزایر فارو بود و در روز دبل رودریگو مورنو و پاکو آلکاسر، به پیروزی ۴-۰ دست یافت.

نکته مهم این مسابقه برای اسپانیا و هواداران لاروخا، صد و شصت و هفتمین بازی ملی سرخیو راموس، کاپیتان ۳۳ ساله اسپانیا بود که او را مشترکا در کنار ایکر کاسیاس، به باسابقه ترین بازیکن تاریخ تیم ملی اسپانیا بدل کرد. به این ترتیب سرخیو راموس در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۹ و در اویوال اسلو برابر نروژ، فرصت آن را دارد تا با ۱۶۸ بازی ملی، به تنهایی رکورددار بازی برای تیم ملی اسپانیا شود.

سرخیو راموس بعد از این مسابقه در سخنانی به مناسبت برابری با رکورد کاسیاس گفت که رکوردها برای شکسته شدن هستند و او امیدوار است تا با حفظ همین روند، به اصلی ترین هدف خود که رسیدن به رکورد ۲۰۰ بازی ملی است، دست یابد.

در جدول بیشترین بازی های ملی (مردان) احمد حسن ستاره سابق تیم ملی مصر با انجام ۱۸۴ بازی ملی در رده اول حضور دارد و محمد الدعایه (عربستان) و کلودیو سوارز (مکزیک) به ترتیب با ۱۷۸ و ۱۷۷ بازی ملی در رده های بعدی حضور دارند. راموس نیز با ۱۶۷ بازی ملی هم اینک در رده نهم است و بازی ملی بعدی او را به ایوان هورتادو، کاپیتان سابق تیم ملی اکوادور خواهد رساند.

رسیدن به رکورد حسن (انجام ۱۷ بازی دیگر) برای راموس ۳۳ ساله کار چندان سختی به نظر نمی‌رسد اما شاید رسیدن به ۲۰۰ بازی ملی و ثبت یک رکورد جاودانه، اندکی دور از دسترس باشد. راموس در چه شرایطی و در چه زمانی قادر به ثبت این رکورد خواهد بود؟

اسپانیا تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی ۴ بازی دیگر در رقابت های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ مقابل نروژ، سوئد، مالت و رومانی انجام خواهد داد و راموس در پایان این سال، به رکورد ۱۷۱ بازی ملی خواهد رسید. در ادامه و تا پیش از آغاز یورو ۲۰۲۰، ۴ بازی ملی دوستانه برای اسپانیا پیش بینی شده و راموس قادر خواهد بود با آمار ۱۷۵ بازی ملی پای به یورو بگذارد. اگر اسپانیا را در بهترین حالت فینالیست یورو محسوب کنیم، ۷ مسابقه برای راموس در این رقابت ها آمار ملی او را به عدد ۱۸۲ بازی ملی ارتقا خواهد داد.

بعد از پایان رقابت های یورو، تیم های اروپایی درگیر رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ خواهد شد و ۱۰ بازی در این رقابت ها، بازی های ملی راموس را به عدد ۱۹۲ خواهد رساند. در کنار این مسابقات، لیگ ملت های اروپا ۲۱-۲۰۲۰ نیز انجام خواهد گرفت و اسپانیا در صورت فینالیست شدن، ۸ بازی ملی را نیز در این رقابت ها پیش رو خواهد داشت. اگر تقویم های خالی برای بازی های دوستانه را هم در نظر بگیریم، راموس قبل از شروع جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر، ۲۰۰ بازی ملی را هم پشت سر گذاشته و به ۲۰۲ بازی ملی می‌رسد.

تمامی محاسبات با درنظر گرفتن آرمانی ترن شرایط ممکن انجام گرفته است؛ یعنی راموس در تمامی رقابت ها به میدان رفته و اسپانیا نیز در دو رقابتی که پیش رو دارد (یورو و لیگ ملت ها) تا فینال پیش روی کند. در صورتی که یکی از این دو اتفاق رخ ندهد، راموس برای رسیدن به این رکورد، باید در ۳۶ سالگی در جام جهانی ۲۰۲۲ نیز حضور یابد.

از زمان انجام نخستین بازی ملی برای اسپانیا تحت نظر لوئیس آراگونس فقید (دیداری دوستانه برابر چین، ۲۶ مارچ ۲۰۰۵) هرگز سابقه نداشته که راموس در یک سال میلادی کمتر از ۶ بازی انجام دهد و او در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به تنهایی توانسته در ۱۶ و ۱۷ دیدار ملی حضور یابد. با در نظر گرفتن همین میانگین هم راموس کار سختی برای ثبت یک دستاورد جاودانه نخواهد داشت. 

در یک محاسبه منطقی، راموس در ۳۶ سالگی به ۲۰۰ بازی ملی می‌رسد و او به عنوان یک مدافع میانی، هنوز هم فرصت انجام مسابقات بیشتری برای اسپانیا در سال های بعد از آن را نیز خواهد داشت.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *