صلصالی: سبک ذوب‌آهن مثل تیم ملی در جام‌ جهانی بود

جامعه ورزشی آفتاب نو:

بازیکن پیشین تیم فوتبال ذوب‌آهن می‌گوید ذوب‌آهن در بازی برگشت با الاتحاد تهاجمی‌تر از بازی رفت بازی می‌کند اما آن‌ها باید مراقب باشند که گل اول را نخورند.

محمد صلصالی، پیشکسوت تیم فوتبال ذوب‌آهن در گفت‌وگو با آفتاب نو،درباره بازی این تیم با الاتحاد اظهار کرد: ذوب‌آهن خیلی خوش موقع به گل رسید اما خیلی محتاطانه و زیادی دفاعی بازی کرد. البته این استراتژی کادر فنی بود. بازیکنان خارجی هم همراه تیم بودند اما نمی‌دانم چرا از آن‌ها استفاده نکردند. وقتی یک تیم بازیکن خارجی می‌گیرد باید از آن استفاده کند. اگر قرار است بازیکن خارجی روی نیمکت بنشیند چرا از بازیکن داخلی استفاده نشود؟ امیدوارم باشگاه در آینده موفق باشد.

او ادامه داد: وقتی تیم دفاعی بازی می‌کند نمی‌شود به بازیکن خاصی ایراد گرفت. سیستم ذوب‌آهن دیروز دفاعی بود و به جز گل زیبای حدادی‌فر، حتی موقعیت ۵۰ درصدی هم نداشت. من نمی‌گویم ذوب آهن باید مدام حمله می‌کرد، بالاخره میزبان الاتحاد بود. باید متعادل بازی می‌کرد اما ذوب‌آهن خیلی دفاعی بود، طوری که از بازیکن نوک خط حمله در دفاع بودند. دقیقا مثل بازی‌های تیم ملی با کی‌روش در جام‌جهانی. به بازیکن خاصی نمی‌شود ایراد گرفت. البته صد درصد در بازی برگشت این‌گونه بازی نمی‌کنند و هجومی‌تر بازی می‌کنند. انتظار داریم از بازیکنان خارجی بیشتر استفاده شود.

صلصالی اضافه کرد: به نظر من دانیال اسماعیلی‌فر مخصوصا در اواخر بازی در پست خودش نبود. ما از او در تراکتورسازی و ذوب آهن بازی‌های خیلی خوبی دیده بودیم. به نظرم او و فخرالدینی می‌توانند بهترین زوج ایران را در سمت راست زمین تشکیل بدهند اما دیروز چنین چیزی ندیدیم. شاید به خاطر برگشتن از سربازی بوده است. او بیشتر رو به جلو بازی می‌کرد در حالی که خصوصیات دفاعی او بهتر است.

او درباره صحبت‌های منصوریان مبنی بر گل زدن به الاتحاد در بازی برگشت هم بیان کرد: شکست ۲ بر یک خیلی بهتر از شکست یک بر صفر است. گل زدن در خانه حریف خیلی مهم است اما باید خیلی حواسشان را جمع کنند که در بازی برگشت اول گل نخورند. اگر گل نخورند ان‌شاءالله گل هم می‌زنند. البته امید ۵۰- ۵۰ است و نمی‌شود قطعی گفت که چه اتفاقی می‌افتد. شانس هر دو تیم مساوی است و هر کسی از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کند بهتر نتیجه می‌گیرد.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = 9

عضو کانال ایتا شوید