یادداشت| مراسم سرد، مراسم بى روح، قرعه کشى عجولانه

جامعه ورزشی آفتاب نو:

یادداشت| مراسم سرد، مراسم بى روح، قرعه کشى عجولانه
آفتاب نو/ اردشیر لارودی؛ مشهد- چه تند و چه تیز، مراسم قرعه کشى لیگ برتر مثل برق تمام شد! خداداد را هیچوقت این همه سریع ندیده بودیم! و رضا عنایتى را و حسین بادامکى را. چقدر عجول، چقدر شتابزده! چقدر محترمانه و بدون حرف و خاطره!
انگار کسى دنبالشان کرده بود! انگار با خودشان مسابقه داشتند! خیلى مکانیکى و خیلى ادارى! نه خبرى شد از شیطنت هاى خداداد و نه اثرى به چشم آمد، از حضور ذهن و “تیکه” پراکنى هاى عنایتى! بدون کُرکُرى، بدون لُغُز، خود دار!
خداداد که مى توانست با یاد کردن از ١٠٠ حادثه عینى، همه را به وجد آورد و یاد روزهاى خاص فوتبال را زنده کند، در نقش پسرهاى خوب به ایفاى نقش پرداخت! بیشتر گوش کرد و کمتر از خاطرات شیرین و خاطره انگیزش گفت! عنایتى و بادامکى هم، وقتى ” آتش پاره” را پاره اى از “آتش” ندیدند، خودشان هم در نقش آقاهاى ساکت ظاهر شدند! نه محمدرضا ساکت، بلکه صاحب خانه هاى میهمان شده که مى خواستند جشن را بدون حال و هواى جشن به پایان برسانند! و رساندند! جشن بدون جشن!
آقاى تاج هم عین آقاى تاج بود: کم حرف و خیلى کم حرف! سعید فتاحى نیز، دیده بود که مجلس جاى خوش خرامیدن او نیست، از بس که بزرگتر‌ها سکوت اختیار کرده بودند! برگزارى جشن را هم از یاد برده ایم! مراسم عبوس بود و شتابزده!
خدا کند که اصل لیگ، اینطور برگزار نشود! خدا کند که پرسپولیس و پارس جنوبى، لیگ نوزدهم را خوب و شادمانه آغاز کنند! خدا کند که روز چهارم مسابقه ها، استقلال و پرسپولیس، شهرآورد را تماشایى و پرغوغا به نمایش بگذارند!

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = 10

عضو کانال ایتا شوید