خوش‌خبر: مقداری در خصوص تقویم والیبال آسیا و جهانی دچار مشکل هستیم/والیبال به ثبات نیاز دارد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر خوش‌خبر در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال، درباره آخرین شرایط تیم والیبال ایران پیش از مسابقات آسیایی، گفت: بازی‌های قهرمانی آسیا همیشه شرایط خاصی دارند و معمولا ۱۵-۱۶ تیم در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند ولی امسال کمی شرایط متفاوت است چون این رقابت‌ها در انتخابی المپیک موثر است و هشت تیم برتر این رقابت‌ها برای انتخابی المپیک راهی چین می‌شوند. همین تیم استرالیا که امروز هم با این تیم بازی کردیم، دیدیم که با همه بازیکنانش در این رقابت‌ها شرکت کرده و بعد از اردوی قطر به ایران آمده است. آن‌ها با جدیت وارد این مسابقات می‌شوند. این رقابت‌ها به نوعی برای آن‌ها هم بازی تدارکاتی محسوب می‌شود تا در چین بهتر کار کنند. شاید اگر بحث انتخابی المپیک نبود، ما هم با بازیکنان جوان‌تر به این مسابقات می‌آمدیم ولی مسئله انتخابی المپیک، کار را حساس کرد و نخواستیم ریسک کنیم.

او درباره اعزام تیم ملی والیبال ایران به ژاپن برای جام جهانی، گفت: برنامه ما این است که پنجم یا ششم مهر، عازم ژاپن شویم چون بازی‌ها ۹ مهر شروع می‌شود. بازی‌های بسیار سختی در آن‌جا باید پشت سر بگذاریم. جایزه نقدی هنگفتی برای تیم‌ها در نظر گرفته شده که انگیزه‌ها را بیش‌تر کرده است. ما تمرینات خود را ادامه می‌دهیم و سعی می‌کنیم تا هدف‌گذاری و آمادگی خوبی برای آن بازی‌ها داشته باشیم.

سرپرست تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به سوالی درباره وضعیت این تیم اظهار کرد: حال عمومی تیم خوب است و یک مقدار در خصوص تقویم والیبال آسیا و جهانی دچار مشکل هستیم. بعد از مسابقات آسیایی، به سرعت باید آماده‌سازی را رها کنیم و به ژاپن برویم. این مسئله روند آماده‌سازی را دچار مشکل می‌کند. نوع آماده‌سازی تیمی که در شرایط مسابقه است با تیمی که تمرین می‌کند تا در مسابقه شرکت کند، متفاوت است. شرایط ما با خیلی از تیم‌های جام‌جهانی ژاپن متفاوت است. امیدوارم در آینده تقویم بازی‌های آسیایی و جهانی هم به شکلی باشد تا ما کمتر دچار مشکل شویم.

خوش‌خبر در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات پیش روی فدراسیون والیبال روی تیم ملی اثر گذار خواهد بود، بیان کرد: قطعا تاثیر دارد. هرچه ثبات بیش‌تر باشد، روی تیم اثر می‌گذارد. باوجود این که آقای داوری به بهترین نحو فدراسیون را مدیریت کرده است، اما این کافی نیست و ما به ثبات نیاز داریم. ایشان در شرایط بحرانی کار را تحویل گرفت و کارهای زیادی کرد ولی همان‌طور که گفتم، به ثبات نیاز داریم و این مسئله تاثیراتی روی تیم خواهد داشت. تلاش من و کادرفنی بر این بوده که تیم را به دور از این مسائل، در شرایط خوبی قرار دهیم و مطمئنا با ثبات، شرایط بهتر هم می‌شود.

انتهای پیام/

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *