پیوس: حاضرم با علیپور حرف بزنم تا کمکش کنم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

هواداران و پیشکسوتان باید اجازه دهند که کالدرون در کمال آرامش و در فضایی بدون حاشیه تفکراتش را در تیم جا بیاندازد تا بتواند کارکرده و نتیجه بگیرد.

به گزارش ایلنا، مهاجم سابق ملی‌پوش پرسپولیس اعتقاد دارد الان زمان انتقاد نیست و بیاید به کالدرون و شاگردانش فرصت داد.فرشاد پیوس که این روزها در تالش هدایت چوکا را به عهده گرفته  می‌گوید: پرسپولیس ۳ قهرمانی پی‌درپی کسب کرده و حالا همه انتظار دارند که همان روال را ادامه دهد. بنابراین هر بازی که نتیجه نگیرد همه ناراحت می‌شوند 


 شروع پرسپولیس در لیگ را چطور ارزیابی می‌کنید؟


خب پرسپولیس لیگ را با یک برد خفیف شروع کرد که به لحاظ امتیازی بسیار خوب بود.اما در دیدار دوم مقابل تراکتور یک‌نیمه بد و یک‌نیمه خوب داشت. متأسفانه بر روی یک اتفاق گل خوردیم و در نیمه دوم به‌رغم فشاری که وارد کردند نتوانستند گل تساوی را به ثمر برسانند. بنابراین شروع جالبی نیست ولی درعین‌حال تازه شروع لیگ است و باید فرصت داد تا تیم بتواند در کمال آرامش نتیجه بگیرد.


کالدرون را در همین دو بازی چطور دیدید؟


کالدرون مربی خوبی است و به قولی کارنامه دار است. ولی درعین‌حال وقتی تیمی کادر فنی‌اش را تغییر می‌دهد طبیعی است که زمان نیاز است تا تفکرات جدید در این تیم جا بیفتد آن‌هم مربی که تابه‌حال به ایران نیامده   و هیچ شناختی از فوتبال و فرهنگ کشورمان  ندارد.  همان‌طور که گفتم کارنامه کالدرون نشان می‌دهد که مربی بادانشی است و باید بپذیریم تفکرات جدیدی به پرسپولیس و حتی فوتبال کشورمان آورده است. ازاین‌رو باید به این مربی آرژانتینی و تیمش زمان داد تا به شرایط ایده‌آل برسند.


قبول دارید هواداران انتظار دارند تیم نتیجه بگیرد؟


خب طبیعی است. تیم ۳ قهرمانی پی‌درپی کسب کرده و در ۴ سالی که برانکو در ایران بود همواره در اوج بوده و برای همین هم الآن انتظار دارند که همان‌گونه باشد؛ اما نمی‌شود. به همین دلیل به زمان نیاز دارند تا با شرایط جدید آشنا شوند. این شناخت برای کالدرون هم لازم است. او هنوز با سبک بازی تیم‌های ایرانی آشنا نیست و شاید چند هفته دیگر هم فرصت می‌خواهد. در این شرایط نقش هواداران خیلی مهم است. آن‌ها باید صبور باشند و با یکی دو باخت و تساوی اعتراض و انتقاد نکنند. یک تیم در هر سطحی که باشد وقتی با تغییرات تاکتیکی مواجه می‌شود ناخودآگاه دچار افت خواهد شد. همان‌طور که گفتم پرسپولیس ۴ فصل خیلی خوب با برانکو داشت اما باید به کالدرون هم وقت بدهیم تا تیمی بسازد که خودش می‌خواهد.


البته این اعتراض‌ها شامل یک سری از پیشکسوت‌ها هم می‌شود و آن‌ها هم مثل هواداران انتظار دیگری داشتند؟


بله  من هم جسته‌وگریخته در رسانه‌ها دیدم که بعضی از پیشکسوتان که از دوست‌های خوب من هستند انتقاد کردند. البته انتقاد منطقی و درست که به پیشرفت تیم کمک کند بسیار خوب است ولی درعین‌حال از هم‌تیمی‌های سابقم و  پیشکسوت‌ها می‌خواهم به خاطر پرسپولیس  در این شرایط  که تیم نیاز به حمایت دارد با صاحب‌هایشان به تیم آرامش بدهند، چون الآن زمان انتقاد کردن نیست. ما هم ایراد‌ها را می‌بینیم اما همان‌طور که گفتم کالدرون مربی بادانش و باتجربه‌ای است و خودش این ایراد‌ها را برطرف کرده و تیم را به شرایط ایده‌آل خواهد رساند. هرگونه مصاحبه انتقادی می‌تواند برای پرسپولیس حاشیه و تنش ایجاد کند و من بازهم تأکید و خواهش می‌کنم که پیشکسوتان  فقط حمایت کنند.


یکی از اعتراضات صورت گرفته به علیپور است او در ۲ بازی که انجام داده نتوانسته خوب کار کند نظر شما چیست؟


علیپور بازیکن خیلی خوبی است یک‌فصل آقای گل شده و در فصل بعد هم تا روز آخر در کو رس آقای گلی بود. به لحاظ اخلاقی هم  پسر خوب و نجیبی است.  مهاجمی که در چند فصل اخیر پرسپولیس جزو بهترین‌ها بوده نباید موردانتقاد غیرمنصفانه قرار بگیرد. او گل قهرمانی در فینال جام حذفی را زده و از تأثیرگذارترین‌ها در قهرمانی‌های پی‌درپی پرسپولیس بوده است. برای همین انتقاد دارم با انجام ۲ بازی نباید مورد نکوهش قرار بگیرد . هواداران باید به او فرصت دهند. باور کنید برای من هم پیش‌آمده بود که چند بازی گل نزنم ولی هرگز این‌گونه موردانتقاد قرار نگرفتم.


 فکر نمی‌کنید علیپور به نوعی از بازی در فوتبال ایران اشباع‌شده و می‌خواهد فوتبالش را در اروپا ادامه بدهد و همین باعث افت او شده؟


 بعید می‌دانم علیپور با یک‌بار آقای گل شدن از بازی در فوتبال ایران اشباع‌شده باشد.  او حداقل باید ۵،۶ دوره آقای گل فوتبال ایران شود و بعد صحبت از اشباع شدن بکنیم. اما در خصوص اروپا رفتن می‌توانیم بگوییم که مسائل روحی پیش‌آمده از نرفتن بر روی کار او تأثیر گذاشته که موقتی خواهد بود.


علیپور می‌تواند به اروپا برود؟


چراکه نه ولی من اعتقاددارم علیپور سنی ندارد و باید در فوتبال ایران کمی بیشتر تجربه کسب کند و بعد به اروپا برود.


اما هواداران ناراضی هستند؟


هواداران نباید از علیپور ناراحت و عصبانی  باشند. در مقابل باید با تشویق کردن از او حمایت کنند تا به او روحیه بدهند . مطمنا او  در آرامش تمرکز بیشتری خواهد داشت و می‌تواند با گلزنی  حتی دوباره مدعی آقای گلی باشد. او استعداد خاصی در گلزنی دارد و حتی من حاضرم در این مورد با او حرف بزنم و کمکش کنم.


جونیور را چطور دیدید؟


با ۱۰ دقیقه بازی کردن نمی‌شود درباره کسی نظر داد. باید او بیشتر بازی کند و نیز  باید به او هم فرصت داد تا بتواند خودش را نشان دهد. من با توجه به فیزیک که از او دیدم و سن و سالی که دارد فکر می‌کنم بتواند به پرسپولیس کمک کند. بازیکن خارجی با این فلسفه می‌آید که از بازیکن ایرانی بهتر باشد و  به تیم کمک کند.


انصاری فر هم مدیرعامل پرسپولیس شد.


 انصاری‌فرد به خانواده پرسپولیس تعلق دارد و سال‌‌های زیادی در این تیم بازی کرده و حتی در یک دوره هم مدیرعامل بوده است. برای همین اعتقاددارم چون از جنس فوتبال است  خیلی خوب مشکلات پرسپولیس را درک کرده و می‌تواند به تیم کمک کند تا موفق شود. به‌عنوان یک دوست و همبازی قدیمی به محمدحسن تبریک می‌گویم و هیچ خواسته‌ای جز عملکرد خوب در پرسپولیس از او ندارم و برایش آرزوی موفقیت دارم.

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *