بدون شوت و دریبل؛ ترابی شاگرد آخر ویلموتس!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

از زمان حضور ویلموتس روی نیمکت تیم ملی، مهدی ترابی در نمرات سایت آماری متریکا، پایین‌ترین نمره را در بین شاگردان سرمربی بلژیکی کسب کرده است.

به گزارش وبسایت نود، با کنار رفتن کی‌روش و حضور ویلموتس در فوتبال ایران، یک سری تغییرات در تیم ملی به وجود آمده است. به عنوان نمونه از اهمیت نقش اشکان دژاگه کم شده و کاپیتان تیم ملی حتی دیرتر از بقیه به اردو دعوت شد و فقط پنج دقیقه در تیم ویلموتس بازی کرد. یا حتی آرایش پایه تیم ملی هم از ۳-۳-۴ به ۲-۴-۴ تغییر کرد. 

از دیگر اتفاقات مهم تیم ملی، افت کیفیت مهدی ترابی است. بازیکنی که تا مدت‌ها گل‌های ملی‌اش از گل‌های باشگاهی بیشتر بوده حالا نمایش ضعیفی در تیم ویلموتس دارد. ترابی در اردوی اول ویلموتس که برای بازی دوستانه با سوریه و کره‌جنوبی تدارک دیده بود، نمایش دور از انتظاری داشت. طبق آمار متریکا، مهدی ترابی در آن دو مسابقه هیچ موقعیتی نساخت و پاس کلیدی نداد. ترابی مجموعا یک شوت در چارچوب زده بود . اتفاقی که باعث شد در انتظار فرصت دوباره از سوی ویلموتس بماند تا ترابی نشان دهد چه کیفیت بالایی دارد.

در بازی با هنگ کنگ ترابی دوباره در ترکیب فیکس تیم ملی قرار گرفت. مهدی اما باز هم از فرصتی که نصیبش شد استفاده بهینه نبرد. ترابی در این بازی طبق آمار منتشر شده از متریکا، هیچ شوت در چارچوبی نزد، هیچ دریبل موفقی ثبت نکرد و مقابل تعداد پاس کلیدی‌اش هم عدد صفر ثبت شده است. نمایش ناامیدکننده‌ای که ترابی باید زودتر در تیم ملی پایان دهد و به روند مثبت پیش از این برگردد تا در تیم ویلموتس هم جزو نفرات اصلی و کلیدی قرار بگیرد.

۱۴۰۰۱

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *