داستانی کوتاه از یک دشمنی جدید؛ دیوار بلند اصالت، نردبان طولانی سرمایه

جامعه ورزشی آفتاب نو:

نبرد بزرگ امشب بوندس‌لیگا یادآور شکل‌گیری یک دشمنی جدید در فوتبال آلمان است.

به گزارش سایت نود، در سال‌های اخیر بایرن اگر هم سایه رقیبی را بالای سر خودش دیده، آن تیم بوروسیادورتموند بوده اما اگر خوب دقت کنیم، متوجه شکل‌گیری آرام یک دشمنی جدید در فوتبال آلمان هستیم؛ نبرد بایرن و لایپزیگ.

راسنبال در سومین فصل بازی در سطح اول فوتبال آلمان، برای دومین بار راهی لیگ قهرمانان شده و  در این سال‌ها با قرار گرفتن دائم در بالای جدول به خطری برای بایرن تبدیل شده است. این موضوع در بازی امروز  ۲ تیم در هفته چهارم بوندس‌لیگا بار دیگر ثابت خواهد شد؛ وقتی بایرن به قصد پایان دادن به رکورد برتری‌های متوالی تنها تیم دارای صددرصد امتیاز در فصل جاری بوندس‌لیگا  به مصاف لایپزیگ برود.  

 شروع ماجرا 

 قصه رقابت بایرن و لایپزیگ از دسامبر ۲۰۱۶ شروع شد؛ وقتی راسنبال در عرض ۷ سال از سطح پنجم به بوندس‌لیگای یک رسید و در اولین بازی تاریخش مقابل بایرن در آلیانز به میدان رفت.  آن مقطع بایرن و لایپزیگ هم امتیاز با هم در صدر جدول، نیازمند پیروزی در آخرین بازی پیش از شروع تعطیلات زمستانی بودند. آن زمان خیلی‌ها از جمله مدیر اجرایی لایپزیگ ادعا می‌کردند که  تیم تازه‌وارد دستاورد کایزرسلاترن در سال ۱۹۹۸ را تکرار می‌کند و در اولین فصل حضور در بوندس‌لیگای یک قهرمان می‌شود اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه فاصله ایجاد شده پس از برتری آسان بایرن در بازی رودررو به ۱۵ امتیاز در پایان فصل افزایش یافت؛ هر چند در نهایت لایپزیگ بین آن همه غول به مقام نایب‌قهرمانی رسید. فصل بعد، لایپزیگ اولین برد تاریخش مقابل بایرن را جشن گرفت؛ آنچه در جشن قهرمانی بایرن تاخیر به وجود آورد و البته جواز حضور لایپزیگ در فصل آینده لیگ اروپا را رقم زد. حالا در نهمین رویارویی تاریخ ۲ تیم، راسنبال امیدوار است عدد ۹ برایش موجد خوش‌یمنی باشد.شاید از هر نظر این رقابت نابرابر باشد. در یک سمت میدان بایرن ۷۳ جام در ویترین دارد اما دست لایپزیگ هرگز به جامی نرسیده. با این حال تاریخ هم می‌تواند دروغ بگوید و اصلا به دلیل کم شدن فاصله‌ها با پول لایپزیگ، رقابت هفته چهارم حساس‌تر از همیشه شده است.

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *