پیش بازی دیدارهای یکشنبه لیگ: اولین صید در شهر اولین‌ها

جامعه ورزشی آفتاب نو:

هفته سوم لیگ، عصر یکشنبه با برگزاری ۴ دیدار پیگیری می‌شود.

به گزارش وب سایت نود، در مهم‌ترین بازیهای این روز، تراکتور به مصاف ذوب آهن خواهد رفت و استقلال برابر نفت مسجدسلیمان صف‌آرایی خواهد کرد.
ذوب‌آهن – تراکتور
یکشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۹:۴۵ 
ورزشگاه فولادشهر اصفهان
تیم داوری: داور: کوپال ناظمی کمک ها: حسن ظهیری – تورج عیوض محمدی کمک داوران اضافی: علی بای – سعاد وفاپیشه داور چهارم: محمد راهی
تراکتور، آغاز خوبی در لیگ امسال داشته و یکی از دو تیمی است که گلی دریافت نکرده است. تراکتور این هفته برابر ذوب‌آهن به میدان می‌رود. در تاریخ لیگ برتر، تراکتور به هیچ تیمی بیش از ذوب‌‍‌آهن گل نزده است (۳۰ گل). علیرضا منصوریان در این فصل نیز ترک عادت نکرده. این مربی در دوران مربیگری خود هیچ وقت در ۲ هفته ابتدایی فصل به پیروزی نرسیده که این آمار را در این فصل در ذوب‌آهن ادامه داد.
این دیدار تقابل چند بازیکن دو تیم با تیم سابقشان نیز محسوب می‌شود. دانیال اسماعیلی‌فر، احسان پهلوان و مهدی مهدی‌پور که خدمت خود را در تراکتور پشت سر گذاشتند پس از پایان سربازی و بازگشت به ذوب‌آهن باید در نخستین گام به دیدار تیم قبلی خود بروند. رشید مظاهری نیز که سالها سنگربان اول ذوب‌آهن بود در این فصل از دروازه تراکتور محافظت خواهد کرد.


نفت مسجدسلیمان – استقلال تهران
یکشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۹:۴۵ 
ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان
تیم داوری: داور: محمدرضا اکبریان ، کمک ها: رضا سخندان – بابک داوری ،کمک داوران اضافی:مرتضی منصوریان – میثم حیدری داور چهارم: محمد عطایی
دو تیمی که در لیگ نوزدهم به پیروزی نرسیدند در مسجدسلیمان به مصاف هم خواهند رفت. استقلال مانند ۳ فصل قبلی، آغاز خوبی در این فصل نداشته و در دیدار قبل از دربی به دنبال اولین پیروزی خود در این فصل است. حریف این هفته آبی‌پوشان از نظر تاریخی رقیب مطلوبی برای این تیم محسوب می‌شود. نفت مسجدسلیمان که تاکنون در لیگ برتر مقابل پرسپولیس شکستی نداشته برابر دیگر قطب فوتبال ایران، استقلال، ناکام محض بوده و رکورد ۱۰۰ درصد شکست مقابل این تیم به جای گذاشته است و در این بازی به دنبال اولین امتیاز خود برابر حریف تهرانی است.
مهدی تارتار با ۸ شکست برابر استقلال، بیشترین باخت را در دوران مربیگری خود مقابل این تیم متحمل شده است ولی این مربی در ۲ فصل اخیر در بازی دور رفت برابر آبی‌پوشان به پیروزی رسیده است که وجوه اشتراک آن با بازی این فصل آن است که مسابقه در هفته‌های ابتدایی لیگ بوده و تیم تارتار در آن مسابقه میزبان بوده است.


شاهین بوشهر- پیکان
یکشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۹:۴۵
ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر
تیم داوری: داور: رضا مهدوی کمک ها: امیررضا آشور ماهانی – احد سلطانی کمک داوران اضافی:احمد محمدی – عبدالنبی پورخلف داور چهارم: حسن یوسفی
تنها دو تیم بدون امتیاز لیگ نوزدهم در بوشهر به مصاف هم می‌روند. شاهین بوشهر در ۳ دوره حضور در لیگ برتر ۳ بار پیکان را شکست داده و هیچ تیمی را بیش از این تیم مغلوب نساخته و مقابل پیکان تاکنون باختی نداشته است. هرچقدر که در سابقه تقابل دو تیم کفه ترازو به نفع شاهین بوشهر سنگینی می‌کند در تاریخچه رویایی مربیان دو تیم آمار به نفع سرمربی پیکان، حسین فرکی است. حسین فرکی و عبدالله ویسی ۱۰ بار با یکدیگر دیدار داشته‌اند که ۶ برد سهم فرکی بوده و ۴ بازی به تساوی انجامیده و هنوز ویسی موفق به شکست دادن فرکی نشده است. فرکی در دوران مربیگری خود هیچ مربی‌ای را به اندازه ویسی شکست نداده و ویسی نیز از هیچ مربی‌ای بیش از فرکی شکست نخورده است.
سایپا – نساجی مازندران
یکشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۹:۴۵
ورزشگاه پاس قوامین تهران
تیم داوری: داور: موعود بنیادی فر کمک ها: قهرمان نجفی -فرهاد مروجی کمک داوران اضافی:جواد رحیم زاده – امیرسامان سلطانی داور چهارم: علیرضا طاهرخانی
نساجی و سایپا در لیگ امسال، عملکرد مشابهی داشتند و با یک برد و یک تساوی و تفاضل گل ۱+ در رده‌های سوم و چهارم جدول هستند. پیروزی در این مسابقه می‌تواند آغاز فراتر از حد انتظاری برای تیم پیروز رقم زند. هر ۲ بازی این دو تیم در فصل گذشته با نتیجه تساوی پایان یافت.
 ۳ بازیکن با تجربه نساجی، حامد شیری، مهرداد کفشگری و محمد عباس زاده که کاپیتان‌های این تیم محسوب می‌شوند سابقه عضویت در سایپا را دارند.

۶۰۶۱۰
 

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *