نمایش ضعیف فرنگی‌کاران ایران در ۴ وزن اول قهرمانی جهان/شکست ناصرپور و دلخانی و حذف کاویانی‌نژاد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ با رقابت برترین فرنگی‌کاران جهان در اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم آغاز شد که با حذف کاویانی‌نژاد و شکست ۲ فرنگی‌کار دیگر ایران همراه بود.

به گزارش آفتاب نو،رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ از صبح امروز(شنبه) به میزبانی نورسلطان پایتخت قزاقستان آغاز شد و در جریان رقابت‌های روز نخست، ۴ فرنگی‌کار ایران به مصاف رقبای خود رفتند.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی نژاد دارنده مدال طلای جوانان جهان و برنز زیر ۲۳ سال جهان، در دور اول برابر لوری لومادزه از گرجستان به روی تشک رفت و در مدت زمان ۳ دقیقه و ۲۴ ثانیه با نتیجه ۹ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست ۱۱ بر ۵ این کشتی‌گیر گرج در دور بعد مقابل حریف آذربایجانی، کاویانی نژاد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۲۰ نفر حضور دارند پویا ناصرپور دارنده مدال طلای جوانان جهان، در دور نخست به مصاف شریف کلیچ قهرمان جوانان جهان ۲۰۱۳ از ترکیه رفت و در مدت زمان ۴ دقیقه موفق به شکست ۸ بر صفر حریفش شد. ناصرپور در دور بعد مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان در مدت زمان ۲ دقیقه با نمایشی ضعیف با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد. وی برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۱۸ شرکت کننده حضور دارند، میثم دلخانی دارنده مدال برنز جوانان جهان، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل استپان ماریانیان دارنده مدال طلای جهان از روسیه با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد و برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم که ۲۳ نفر حضور دارند سعید عبدولی دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک، پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف پیتر نوواک از چک رفت و با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید. عبدولی در دور بعد مقابل آکیف دارنده مدال برنز اروپا از روسیه به روی تشک خواهد رفت.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *