گواردیولا: بله، من کلاهبردار بودم!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، منچسترسیتی شنبه شب اولین شکستش در فصل جدید را با نتیجه ۳ بر ۲ در خانه نوریچ سیتی متحمل شد تا فاصله‌اش با لیورپول صدرنشین به ۵ امتیاز افزایش پیدا کند. با این حال پپ گواردیولا تمایلی برای انتقاد کردن از بازیکنانش نشان نداد و گفت این بازیکنان همان افرادی هستند که باعث شدند او در

دو فصل متوالی قهرمان لیگ برتر شود و بر شهر و اعتبارش به عنوان یکی از بهترین مربیان فوتبال دنیا بیفزاید.

در اولین فصل مربیگری گواردیولا در منچسترسیتی که او در کورس قهرمانی لیگ برتر مغلوب چلسی آنتونیو کونته شد، برخی به سرمربی اسپانیایی سیتی لقب «Fraudiola» (کلمه‌ای مرکب از نام گواردیولا و واژه Fraud به معنای کلاهبرداری) دادند چون معتقد بودند که فلسفه فوتبال گواردیولا آنطور که در اسپانیا و آلمان منجر به موفقیت او شد، در انگلیس به کارش نخواهد آمد. منچسترسیتی اما با هدایت گواردیولا دو قهرمانی متوالی در لیگ برتر جزیره کسب کرد، هر چند گواردیولا این موفقیت را مدیون تلاش‌های همان بازیکنانی دانست که در خانه نوریچ باختند.

گواردیولا گفت: این بازیکنان هستند که به من تمام پرستیژی که در انگلیس دارم را تقدیم کرده‌اند و مرا از کلاهبرداریولا (گواردیولای کلاهبردار) به جایگاهی رساندند که الان هستم. سبک بازی‌ها در انگلیس به گونه‌ای است که گاهی اوقات شما مجبور هستید تکل بزنید و فیزیکی بازی کنید (اشاره به تغییر سبک بازی منچسترسیتی در خانه نوریچ). این بازیکنان به من پرستیژی که دارم را داده‌اند. اکنون در سراسر دنیا مردم می‌گویند که من چه مربی خوبی هستم اما من هر چه دارم از این بازیکنان دارم و این موفقیت‌ها متعلق به آنهاست.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *