۳۸۷ میلیون تومان درآمد و ۳۵هزار تماشاگر بیشتر برای پرسپولیس

جامعه ورزشی آفتاب نو:

اگر با اصرار سازمان لیگ قانون ۱۰ به ۹۰ در دربی رفت‌وبرگشت به سود تیم میزبان رعایت شود، جدا از اینکه استقلال تماشاگر کمتری خواهد داشت و جو ورزشگاه با توجه به تعداد تماشاگران بیشتر به سود پرسپولیس خواهد بود

به گزارش ایلنا،باشگاه استقلال تلاش کرد تا سازمان لیگ را مجاب کند که یا از اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ در دربی رفت‌وبرگشت صرف‌نظر کند یا ترتیبی بدهد که دربی برگشت هم که پرسپولیس میزبان است، بازی در وسط هفته  و یک روز غیر تعطیل برگزار شود.همان‌طور که روزنامه گل در هفته گذشته تیتر کرد، پاسخ سازمان لیگ به آبی‌ها ناامیدکننده بود.


سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات در یک مصاحبه آب پاک را روی دست استقلالی‌ها ریخت و اعلام کرد هم دربی ۹۰ به ۱۰ برگزار می‌شود و هم‌بازی برگشت وسط هفته نخواهد بود:« قانون ۹۰ به ۱۰ در آیین‌نامه جدید مسابقات تدوین و به باشگاه‌ها هم ابلاغ‌شده،بنا بر قانون باید موضوع اجرا شود.امسال الزامات آن فراهم‌شده، بلیت‌فروشی کاملاً الکترونیکی و صندلی‌ها هم شماره‌گذاری شده و باشگاه استقلال باید راهکاری پیدا کند تا قانون ۹۰ به ۱۰ در بازی با پرسپولیس اجرا شود.باشگاه پرسپولیس قاطعانه اعلام کرده که در دربی برگشت۹۰ به ۱۰ را اجرا خواهد کرد.


الآن در این ۱۰ روز باقی‌مانده به زمان دربی راهکار‌های انجام این کار وجود دارد. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هم به باشگاه استقلال کمک می‌کنند.» بعد از صحبت‌های فتاحی بود که برنامه کامل بازی‌های لیگ نوزدهم اعلام شد و طبق آن دربی برگشت روز پنج‌شنبه برگزار می‌شود! به‌این‌ترتیب درخواست استقلالی‌ها برای رعایت عدالت و حق استقلال در یکسان بودن شرایط برگزاری دربی رفت‌وبرگشت نقض و نادیده گرفته شد. همان‌طور که فتاحی اعلام کرد قانون ۱۰ به ۹۰ نود هم هر طور که شده باید اجرا شود و مسئول اجرای آن‌هم باشگاه استقلال است.


علاوه بر این‌که دربی رفت برخلاف دربی برگشت در یک روز غیر تعطیل وسط هفته برگزار می‌شود. مشکل دربی رفت که استقلال میزبان آن است فقط به برگزاری بازی در یک روز غیر تعطیل و فراهم نبودن شرایط بلیت‌فروشی برای اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ محدود نمی‌شود. مشکل سوم اینجا است که به‌احتمال فراوان طبقه دوم ورزشگاه آزادی تا روز یکشنبه آماده نمی‌شود و استقلالی‌ها فقط می‌توانند برای صندلی‌های طبقه اول بلیت‌فروشی کنند که ۱۰درصد آن‌هم به هواداران باشگاه رقیب می‌رسد. اما پرسپولیس میزبان برای دربی برگشت طبقه بالا و پایین را در اختیار خواهد داشت!


فقط ۲۸ هزار صندلی برای استقلال میزبان!


طبق گزارش‌های منتشرشده، ورزشگاه آزادی  درمجموع برای حدود ۷۵ هزار تماشاگر  ظرفیت دارد. از این تعداد ۳۲ هزار ۵۰۰ صندلی در طبقه اول موجود است. از این تعداد ۱۱۴۵ صندلی به vip و cip و vvip  و جایگاه جانبازان و معلولان اختصاص داده می‌شود.به‌این‌ترتیب فقط ۳۱ هزار ۳۵۵ صندلی باقی می‌ماند. ۱۰ درصد این مقدار یعنی ۳ هزار و ۱۳۵صندلی هم به هواداران باشگاه پرسپولیس می‌رسد تا در بهترین حالت فقط ۲۸ هزار ۲۲۰ هزار صندلی برای هواداران استقلال باقی می‌ماند.تازه اگر هیچ‌کدام از این سکوها با توجه به  ضعف و مشکلاتی در سیستم بلیت‌فروشی وجود دارد به هواداران پرسپولیس نرسد. قطعاً در این شرایط باشگاه استقلال اصلاً نباید نگران پر شدن این تعداد سکو برای دربی باشد!


۶۶هزار و ۹۲۰ سکو برای پرسپولیسی‌ها


طبقه دوم ورزشگاه حدود ۴۳ هزار نفر گنجایش دارد. طبق محاسبات و با کسر کردن جایگاه‌های ویژه، طبقه اول برای ۳۱ هزار و ۳۵۵ نفر گنجایش دارد. به‌این‌ترتیب باشگاه پرسپولیس برای بازی برگشت می‌تواند ۷۴ هزار و ۳۵۵ بلیت بفروشد.از این تعداد۱۰ درصد یعنی ۷ هزار ۴۳۵ بلیت به هواداران استقلال می‌رسد و ۶۶ هزار ۹۲۰ هوادار پرسپولیس می‌توانند در دربی برگشت از تیم خودشان روی سکوها حمایت کنند. به‌این‌ترتیب نه‌تنها جو دربی برگشت برای استقلال به‌مراتب سخت و سنگین‌تر خواهد بود، درآمد باشگاه پرسپولیس از بلیت‌فروشی بازی خانگی بسیار بیشتر از استقلال خواهد شد. باشگاه پرسپولیس برای دربی برگشت می‌تواند ۳۸ هزار و ۷۰۰ بلیت بیشتر نسبت به استقلال در دربی  رفت بفروشد.


درآمد و تماشاگر بیشتر برای پرسپولیس!


در چنین شرایطی اگر با اصرار سازمان لیگ قانون ۱۰ به ۹۰ در دربی رفت‌وبرگشت به سود تیم میزبان رعایت شود، جدا از اینکه استقلال تماشاگر کمتری خواهد داشت و جو ورزشگاه با توجه به تعداد تماشاگران بیشتر به سود پرسپولیس خواهد بود، به لحاظ مالی هم پرسپولیسی‌ها در بحث بلیت‌فروشی( قیمت بلیت سکوهای طبقه دوم ۱۰ هزار تومان محاسبه‌شده است)  ۳۸۷ میلیون تومان بیشتر از استقلال کسب درآمد می‌کنند. در چنین شرایطی درمجموع دربی رفت‌وبرگشت فقط۳۵ هزار ۶۵۵ هوادار استقلال می‌توانند دربی را از نزدیک ببینند و از تیم خودشان حمایت کنند اما این تعداد برای پرسپولیس ۷۰ هزار ۵۵ نفر خواهد بود. یعنی درمجموع ۳۴ هزار و ۴۰۰ پرسپولیسی بیشتر از استقلال در دربی رفت‌وبرگشت حاضر می‌شوند.


 


 

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *