دومین شروع بد استقلال در تاریخ لیگ برتر/ بعد از منصوریان استراماچونی هم بدون برد به دربی رسید

جامعه ورزشی آفتاب نو:

استقلالی‌ها همراه با آندره‌آ استراماچونی دومین شروع بد خود در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر را داشته‌اند. 

به گزارش وبسایت نود، استقلال تهران شب گذشته باز هم نتوانست از برتری یک گله خود حفاظت کند و در نهایت در زمین نفت مسجد سلیمان با نتیجه یک بر یک متوقف شد. آبی‌های تهرانی که این فصل آندره‌آ استراماچونی ایتالیایی را روی نیمکت خود می‌بینند، از ۳ بازی اول خود در لیگ نوزدهم فقط ۲ امتیاز کسب کرده‌اند. آن‌ها بعد از شکست هفته اول مقابل ماشین سازی، مقابل فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی و نفت مسجد سلیمان با نتایج مشابه یک بر یک متوقف شدند تا با ۲ امتیاز در رده یازدهم جدول رده بندی قرار بگیرند. در این گزارش عملکرد استقلال استراماچونی در ۳ هفته ابتدایی لیگ نوزدهم را با ۱۸ دوره گذشته لیگ برتر بررسی کرده‌ایم.

 

استراماچونی بعد از منصوریان

بدترین شروع استقلال در سه هفته ابتدایی لیگ برتر را این تیم همراه با علیرضا منصوریان تجربه کرد. آبی‌پوشان تهرانی در لیگ شانزدهم از ۳ بازی اول خود فقط یک امتیاز گرفته بودند. ۲ امتیازی که این فصل استقلالی‌ها همراه با استراماچونی گرفته‌اند، دومین شروع بد این تیم در تاریخ لیگ برتر است. نکته‌ی منفی‌ای که در مورد استقلال استراماچونی در دو بازی آخر این تیم وجود دارد این است که آن‌ها به گل برتری می‌رسند اما نمی‌توانند این برتری خود را حفظ کنند و در نهایت به کسب یک امتیاز بسنده می‌کنند. 

 

دومین بار در لیگ برتر

بازی رفت دربی بزرگ ایران در هفته‌ی چهارم برگزار می‌شود. استقلالی‌ها در حالی در آخرین روز تابستان پذیرای رقیب سنتی خود پرسپولیس هستند که تا الان در کنار پنج تیم دیگر هنوز بردی در لیگ نوزدهم بدست نیاورده‌اند. البته این برای اولین بار نیست که استقلال در لیگ برتر بدون اینکه بردی بدست بیارود به بازی دربی می‌رسد. آبی‌های تهرانی در لیگ شانزدهم که بدترین شروع خود در تاریخ لیگ برتر را هم داشتند، در هفته‌ی ششم باید به مصاف پرسپولیس در دربی می‌رفتند اما در ۵ بازی قبلی خود در لیگ بردی بدست نیاورده بودند. استقلالی‌ها در دربی مقابل پرسپولیس هم به تساوی بدون گل رسیدند و اولین برد فصل خود را در هفته‌ی هفتم در ورزشگاه آزادی مقابل ذوب‌آهن بدست آوردند. 

 

شروع‌های ناامید کننده

استقلالی‌ها بعد از لیگ پانزدهم که از ۳ بازی اول فصل خود ۶ امتیاز کسب کرده بودند، در لیگ شانزدهم و هفدهم به ترتیب با علیرضا منصوریان یک و ۴ امتیاز در ۳ بازی اول خود گرفتند. در لیگ هجدهم با وینفرد شفر آلمانی ۵ امتیاز و در این فصل با استراماچونی ایتالیایی هم ۲ امتیاز گرفته‌اند. مجموع امتیازات استقلال در این ۱۲ بازی ۱۲ امتیاز است که به طور میانگین یک امتیاز در هر بازی می‌شود. آماری که نشان از شروع‌های نه چندان خوب استقلال در این چند فصل دارد. 

 

شفر بهترین سرمربی خارجی استقلال در لیگ برتر

رولند کخ آلمانی اولین سرمربی خارجی استقلال در لیگ برتر بود. این مربی در لیگ دوم به استقلال آمد و درنهایت هم نتوانست نتایج قابل قبولی همراه با این تیم بدست آورد. این مربی آلمانی در ۳ بازی اول فصل استقلال همراه با این تیم ۳ امتیاز کسب کرده بود.

بعد از کخ، وینفرد شفر دومین سرمربی خارجی استقلال در لیگ برتر بود. او از هفته‌ی نهم لیگ هفدهم هدایت آبی‌های تهرانی را بر عهده گرفت. شفر از سه بازی اولی که آن فصل روی نیمکت استقلال نشست، ۴ امتیاز کسب کرد. شفر همچنین در لیگ هجدهم هم در شروع فصل سرمربی استقلال بود. شروع پیرمرد آلمانی همراه با استقلال در آن فصل کسب ۵ امتیاز از ۳ بازی اول بود تا شفر بهترین عملکرد را در ۳ هفته‌ی ابتدایی لیگ برتر در بین سرمربیان خارجی استقلال داشته باشد. 

استراماچونی هم که از ۳ بازی ابتدایی خود همراه با استقلال ۲ امتیاز گرفته، ضعیف‌ترین عملکرد را در شروع لیگ برتر در بین سرمربیان خارجی استقلال دارد. 

۱۸۷۰
 

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *