پاریسن‌ژرمن و جشن نخستین قهرمانی فصل در چین با گل تماشایی دی‌ماریا

جامعه ورزشی آفتاب نو:

پاریسن‌ژرمن برای هفتمین سال متوالی سوپرجام فرانسه را از آن خود کرد.

به گزارش وبسایت نود، در بازی جام قهرمانان (سوپرجام) فرانسه عصر امروز و از ساعت ۱۶ (به وقت تهران) دو تیم پاریسن‌ژرمن (قهرمان لیگ یک) و رن (قهرمان جام حذفی) در شنژن چین به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری ۲-۱ پاریسن‌ژرمن همراه بود.

رن در دقیقه ۱۳ این مسابقه به گل نخست رسید. ارسال بنجامین بوریگو از جناح راست در محوطه جریمه با بغل پای بی نقص آدرین هونو وارد در مقابل دیدگان آلفونس آرئولا وارد دروازه شد تا پاریسن‌ژرمن ۱-۰ عقب بیفتد. نیمه اول این دیدار علیرغم برتری پی‌اس‌جی در آمار (مالکیت ۶۹ درصدی و برتری ۸-۲ در تعداد شوت ها) با همین نتیجه به پایان رسید.

در دقیقه ۵۷ پاریسن‌ژرمن بالاخره مزد حملات خود را گرفت و بازی را به تساوی کشاند. ارسال تماشایی مارکینیوش به داخل محوطه جریمه را پابلو سارابیا بدون معطلی در اختیار کیلیان ام‌باپه قرار داد تا فوق ستاره فرانسوی در مقابل دروازه خالی کاری به جز گلزنی نداشته باشد. 

در دقیقه ۷۳ پاریسن‌ژرمن بالاخره از رن پیش افتاد. پاریسین پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و آنخل دی‌ماریا، بازیکنی که در دقیقه ۶۱ به جای آندر هررا به زمین آمده بود، پشت توپ ایستاد. ضربه تماشایی دی‌ماریا با پای چپ به زیبایی هرچه تمام تر وارد دروازه توماس کوبک کرد؛ دروازه بانی که تنها مسیر این توپ را تعقیب می‌کرد. 

علیرغم موقعیت های مناسب رن در وقت های اضافه مسابقه، پاریسن‌ژرمن این بازی را با نتیجه ۲-۱ شکست داد تا شاگردان توماس توخل برای هفتمین سال متوالی فاتح سوپرجام فرانسه شوند. در حقیقت از سال ۲۰۱۲ (پیروزی ۴-۲ لیون مقابل مون‌پلیه در ضربات پنالتی بعد از تساوی ۲-۲ در وقت های قانونی) دست هیچ تیمی به جز پاریسن‌ژرمن به این جام نرسیده است.

آرئولا، برنات، دیالو، کرر، مونیه، وراتی، مارکینیوش (کاپیتان)، هررا، ام‌باپه، کاوانی و سارابیا بازیکنان ثابت پاریسن‌ژرمن در این میدان بودند. پاریسن‌ژرمن در نخستین بازی خود در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ یک فرانسه، یکشنبه ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد) در پارک دو پرنس از نیم پذیرایی خواهد کرد.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *