شکست نجاتی و منجزی در نیمه نهایی قهرمانی جهان/ حسرت فینال ۵ ساله شد!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

نمایندگان اوزان ۶۰ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در دیدار نیمه نهایی قهرمانی جهان برابر حریفان خود تن به شکست دادند تا با این حساب هیچ کدام از ۱۰ فرنگی‌کار ایران نتوانند راهی فینال شوند.

به گزارش آفتاب نو،در ادامه رقابت‌های ۳ وزن پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ که در نورسلطان پایتخت قزاقستان در حال برگزاری است، علیرضا نجاتی نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم ایران در دیدار نیمه نهایی برابر فومیتا از ژاپن به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه سنگین ۹ بر یک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. وی برای کسب مدال برنز فردا (سه‌شنبه) به روی تشک می‌رود.

نجاتی پیش از این در دور نخست به مصاف سیداله تاژایف از ترکمنستان رفت و در پایان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی دور بعد شد. وی در دور بعد هایتم محمود فهمی از مصر را ۳ بر یک شکست داد و در سومین مبارزه نیز ۷ بر صفر سئونگ هاک کیم دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۷ از کره جنوبی را شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید.وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر ایوو آنگلوف کشتی‌گیر کهنه‌کار بلغار و دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۳ و برنز جهان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید و ضمن صعود به نیمه نهایی موفق شد دومین سهمیه را برای کشتی فرنگی ایران در المپیک ۲۰۲۰ بدست بیاورد.

امیر قاسمی منجزی در سنگین وزن نیز در دیدار نیمه نهایی به مصاف اسکار پینو هندز از کوبا رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

به این ترتیب هیچ کدام از ۱۰ فرنگی‌کار ایران نتوانستند راهی فینال رقابت‌های جهانی شوند تا داغ فینال برای کشتی فرنگی ایران ۵ ساله شود.

آخرین بار قاسم رضایی فرنگی‌کار سابق ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ لاس وگاس راهی فینال شد و کشتی فرنگی ایران باید تا سال آینده که مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی برگزار می‌شود، منتظر شکستن این طلسم بماند.

 منجزی پیش از این در دور نخست ۳ بر یک مقابل دیوید از جمهوری چک به برتری رسید و در دومین مبارزه نیز برابر سرگئی سیمینوف قهرمان ۲۰۱۸ جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه به روی تشک رفت و در پایان در حالیکه ۴ بر صفر از حریف عنوان‌دار خود عقب بود در سه دقیقه دوم با حمله‌های مداوم حریف خود را از نفس انداخت و در نهایت به برتری ۶ بر ۴ رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز مامین‌جان عبدالله‌یف ازبک را ۳ بریک برد و ضمن صعود به نیمه نهایی، سهمیه حضوردر المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست آورد.

محمدعلی گرایی نیز در وزن ۷۷ کیلوگرم که در مرحله یک چهارم نهایی برابر حریف سوئدی خود شکست خورده بود با توجه به صعود رقیبش به فینال، راهی گروه بازنده‌ها شد تا از صبح فردا(سه‌شنبه) برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند.

محمد علی گرایی یک مسابقه با برنده مولداوی و لهستان دارد که در صورت پیروزی در این مسابقه صاحب سهمیه المپیک می شود و به دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز با کاراپت چالیان از ارمنستان خواهد رفت. پیش از این نجاتی و قاسمی منجزی دو سهمیه المپیک برای ایران گرفته اند.

تاکنون سعید عبدولی تنها مدال‌آور ایران در این رقابت‌ها بوده که موفق به کسب مدال برنز شد اما پویا ناصرپور در ۵۵، میثم دلخانی در ۶۳، حامد تاب در ۶۷، امین کاویانی‌نژاد در ۷۲، رامین طاهری در ۸۷ و محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز با شکست مقابل رقبایشان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

هدایت تیم ملی کشتی فرنگی ایران بر عهده محمد بنا است.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *