رکوردداران جدید فاز دفاعی؛ زرد و قرمز به جای سرخابی

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سپاهان و تراکتورسازی با صفر گل خورده در سه بازی دو تیمی هستند که دروازه‌شان را تا این‌جای کار بسته نگه‌داشته‌اند.

به گزارش آفتاب نو، فرمول قهرمانی در این سال‌های اخیر در لیگ برتر یکسان بوده است. کمتر گل بخور تا قهرمان شوی. اگرچه تیم برانکو توانست رکورد گل‌زدن را هم بشکند و علاوه بر آمار خوب دفاعی با تکیه بر آمار هجومی هم قهرمانی‌اش را راحت کرد اما گل‌نخوردن به فاکتور اصلی قهرمانی در این سال‌ها تبدیل شده است.

استقلال یکی از معدود تیم‌هایی است که با وجود آمار خوب دفاعی نتوانست به خاطر ضعف شدید هجومی قهرمان شود. این تیم اما در فصل گذشته آمارهای دفاعی را جابه جا کرد و عملکرد بسیار خوبی در این فاز داشت. آنها امسال با مربی و ترکیب جدید نتوانسته‌اند اقتدار فصل گذشته را تکرار کنند. پرسپولیس  هم که چندین فصل اجازه هنرنمایی به تیمی در این زمینه را نمی‌داد کمی ضعیف‌تر از قبل ظاهر شده است. اگرچه شاگردان کالدرون تا این‌جای کار فقط یک گل دریافت کرده‌اند اما برای هوادارانی که به کلین‌شیت‌های سریالی عادت داشتند این یک گل که اتفاقا منجر به باخت هم شده است عدد ویژه‌ای محسوب می شود.

در غیاب دو تیم مقتدر دفاعی این فصل و تا این‌جای کار سپاهان و تراکتورسازی با صفر گل خورده توانسته‌اند مدعیان دفاعی این فصل باشند. سپاهان با صفر گل خورده و ۴ گل زده شرایط بهتری در جدول نسبت به تراکتورسازی با یک گل زده و صفر گل خورده دارد. سپاهان که در فصل نقل و انتقالات سیاوش یزدانی را از دست داده بود با جذب ولسیانی و حفظ بقیه بازیکنان فاز دفاعی و به خصوص نیازمند درون دروازه توانسته حسابی برای حریفان خط و نشان بکشد. نورافکن هم دیگر بازیکن اضافه شده به ترکیب زردپوشان است.

تراکتورسازی برخلاف سپاهان اما ترکیب جدیدی را در فاز دفاعی روانه میدان کرد. آنها رشید مظاهری را به عنوان شاه‌ماهی نقل و انتقالات جذب کرد و با حضور رضا اسدی و میثم تیموری و خانزاده به استحکام دفاعی‌شان اضافه کردند. شاگردان دنیزلی در حالی آمار صفر گل خورده را ثبت کردند که یکی از مهم‌ترین مهره‌های آنها یعنی اکبر ایمانی مصدوم است. با مصدومیت ایمانی، مسعود شجاعی عقب آمده و به مدافعان کمک می‌کند و همین مساله شاید یکی از دلایل هجومی‌ نبودن تیم دنیزلی و تنها یک گل زده آنها در لیگ باشد. 

یکی از جالب‌ترین آمارهای لیگ هم در اختیار نساجی است. تیمی که با ۸ گل زده برخلاف پیش‌بینی‌ها توانسته بهترین خط حمله را تا این‌جای کار از آن خود کند. البته آنها ۸ گل هم دریافت‌ کرده‌اند تا از آن سو بدترین خط دفاع را هم توامان داشته باشند.

۳۰۳۸۸

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *