عجیب اما واقعی؛ کشتی قاسمپور به حسن یزدانی نمی‌خورد، کشتی دیوید تیلور به کامران!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

اولین بار سال گذشته در آفتاب نو نوشتیم که تنها راه شکست دادن دیوید تیلور آمریکایی، کوچ دوباره کامران قاسمپور به وزن ۸۶ کیلوگرم است. حالا خبر می‌رسد فدراسیون کشتی و کادرفنی تیم ملی نیز به این نتیجه رسیده اند که با توجه به عمل جراحی حسن یزدانی، از کامران قاسمپور نیز در این وزن تست بگیرند! مربیان تیم ملی معتقدند کامران قاسمپور تنها کشتی گیری است که می‌تواند دیوید تیلور آمریکایی را شکست دهد.

البته کامران قاسمپور و اطرافیانش هنوز تصمیم جدی در این رابطه نگرفته اند اما به دو دلیل احتمال کاهش وزن این کشتی گیر وجود دارد. اول آن که وزن ایده آلش ۹۲ کیلوگرم المپیکی نیست و کامران قاسمپور برای وزن ۹۷ کیلوگرم سبک است و به اصطلاح گوش شکسته‌ها، زورش به رقیبان این وزن نمی‌رسد. دلیل دوم مصاحبه جنجالی اخیر همت مسلمی، مربی سازنده حسن یزدانی بوده که مدعی شده قبلا کامران قاسمپور در دیدارهای وزن ۸۶ کیلوگرم با یزدانی از حسن می‌خواسته رعایت او را کند!

نکته جالب اینکه اساتید کشتی معتقدند سبک کشتی حسن یزدانی به دیوید تیلور نمی‌خورد و کامران قاسمپور هم چنین شرایطی برابر خود حسن یزدانی دارد! اما جالب‌تر می‌شود وقتی بدانید کادرفنی تیم ملی براین باور است که سبک کشتی دیوید تیلور به کامران قاسمپور نمی‌خورد و این کشتی گیر ایرانی با توجه به سرعت کشتی و قدرت در زیرگیری و زیر ندادن به حریفان، راحت‌تر از حسن یزدانی می‌تواند رقیب آمریکایی را شکست دهد.

بیشتر بخوانید:  ترکیب تیم ملی کشتی آزاد مشخص شد/ قهرمان جهان خط خورد!

+

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn