“مهمان نواز” روایت سنت‌های اقوام در ماه رمضان

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، مینا نیکانیک، تهیه کننده ویژه برنامه افطار رادیو اقتصاد ضمن اعلام این موضوع گفت: با توصیه‌های قرآنی برای محیط کسب و  کار و تجارت در لحظات معنوی و عرفانی افطار از برنامه “مهمان نواز” رادیو اقتصاد همره شما روزه داران خواهیم بود.

وی با اشاره به بخش های متنوع این برنامه افزود: در بخشی از برنامه آیه قرآنی و ترجمه آن با توجه به موضوعات اقتصادی ارائه می‌شود.

مانند موضوع هایی که آیه مرتبط دارند؛ معاش و معیشت بشر، راه های کسب معیشت، رزق حلال و انواع رزق، راه‌های زیاد شدن رزق و روزی و برکت رزق، تعامل با بیگانگان و جایگاه آن در اقتصاد اسلامی، راهکارهای قرآنی برای رونق اقتصادی و… از دیگر موارد می توان به دستگیری از قشر آسیب پذیر جامعه، اقتصاد پویا و رو به رشد و بالندگی و پیوند آن با تعلیمات اسلامی و توصیه های قرآنی و اهل بیتی احکام اقتصادی و روان شناسی و علم اقتصاد و رویکرد قرآنی آن اشاره کرد.
 

تهیه‌کننده برنامه افطار رادیو اقتصاد با بیان بخش دیگر مهمان‌نواز افزود: از دیگر بخش های برنامه می توان به بخش “بارانی‌ام” اشاره کرد که ترکیبی از سخنرانی بزرگان مذهبی و آیات عظام همراه با تصنیف مرتبط با موضوع روز برنامه است. “گزارش در لباس خدمت” از دیگر بخش هاست که با لیلا علاقمند گزارش از مشاغل مختلف در لحظه افطار مانند آتش‌نشانان، کادر درمان، مغازه داران و … ارائه می شود.

نیکانیک به بخش داستانک برنامه اشاره کرد و افزود: در بخش داستاک،  آیه اقتصادی برگرفته از داستانهای گلستان سعدی و ادبیات فارسی ارائه خواهد شد. همچنین در آیتم “راه آسمان” بخش اذانگاهی همراه با  سخنرانی، دعا، اذان تقدیم مخاطبان می‌شود.

وی یادآور شد: بخش در برنامه مهمان نواز با عنوان “اهل ایمان” طراحی شده که سنت های اقوام ایرانی در ماه رمضان بیان می شود و احکام رمضان نیز تشریح و تبیین خواهد شد.علاوه بر این موارد، کارشناس مذهبی برنامه به تفسیر آیه مرتبط با موضوع برنامه می پردازد. در این بخش در خدمت حجت الاسلام واحدی، کارشناس حقوق اسلامی خواهیم بود.

نیکانیک در پایان بیان کرد: مهمان حضوری خواهیم داشت. بخش اصلی برنامه دعوت از کارآفرینان و تولیدکنندگانی که در این مسیر راه پر نشیب و فرازی را طی کرده اند. ما در مهمان نواز شنونده داستان زندگی آنها خواهیم بود.

انتهای پیام/

+

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn