https://www.aftabno.ir

شناسه خبر :145202
۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۷
9 بازدید

جامعه ورزشی آفتاب نو: به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا، سردار حسن مومنی با بیان اینکه سال گذشته در طرح نوروزی بیشترین جانباختگان مربوط به اول و ۱۳ فروردین بود، گفت: این موضوع می‌طلبد که هموطنان مراعات بیشتری داشته باشند تا صحیح و سالم به مقصد برسند. رئیس پلیس راه کشور به آمار […]

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا، سردار حسن مومنی با بیان اینکه سال گذشته در طرح نوروزی بیشترین جانباختگان مربوط به اول و ۱۳ فروردین بود، گفت: این موضوع می‌طلبد که هموطنان مراعات بیشتری داشته باشند تا صحیح و سالم به مقصد برسند.

رئیس پلیس راه کشور به آمار تصادفات اشاره کرد و افزود: تصادف جمعی اتوبوس یک درصد، تصادف خودروهای سنگین ۱۷ درصد، موتورسیکلت ۱۶ درصد تصادف تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

مومنی، سن تصادفات را اینگونه تشریح کرد: در طرح نوروز امسال  ۱۹ درصد جانباختگان سن زیر ۱۸ سال بوده‌اند که این آمار در طول سال ۱۸ درصد بود، سن بین ۱۸ تا ۳۰ سال(سن جوانی) حدود ۳۲ درصد مجموع جانباختگان و ۱۸ تا ۶۰ سال( سن کار) ۶۶ درصد جانباختگان را به خود اختصاص داده اند که آمار نگران کننده‌ای است.

وی به ۵۷۴ فقره تصادف فوتی اشاره کرد و گفت: در ۱۵ فقره بالای سه نفر فوت کرده‌اند که مجموعا در این ۱۵ فقره ۶۳ نفر فوت و ۳۳ نفر مجروح شدند و دلیل اصلی آن خستگی، خواب آلودگی و سبقت غیرمجاز بوده است.

۶۲ درصد تصادف‌های فوتیِ نوروز مربوط به پژو و پراید بوده است

وی با اشاره به اینکه ۱۷ درصد خودروهای تصادف کرده منجر به فوت، خارجی و ۸۳ درصد داخلی بوده‌اند، گفت: ۳۵ درصد خودروها پژو و ۲۷ درصد پراید بودند که نشان می‌دهد ۶۲ درصد تصادفات را پژو و پراید تشکیل داده‌اند.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه سال گذشته حدودا ۴۰ درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو بوده است، افزود: امسال این آمار به ۴۴ درصد رسیده که علت اصلی آن استفاده از تلفن همراه و خستگی و خواب آلودگی بوده است.

مومنی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد نوع تصادفات از نوع واژگونی بوده، عمده دلیل آن را خستگی، خواب آلودگی یا سرعت غیرمجاز عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر محور مسدود نداریم، ادامه داد: با توجه به حجم تردد در محور آزادراه تهران شمال یا محور چالوس از امروز ساعت ۸:۳۰ محور از مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه شده که محدودیت از تهران اعمال شده است.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه در مجموع امسال حدود ۲ درصد کاهش تردد در جاده‌های کشور داشته‌ایم، گفت: در محور چالوس ۲۶ درصد افزایش تردد را داشته‌ایم.

مومنی افزود: آمار تصادفات نشان داد که سال گذشته بیشترین آمار مربوط به ۱۳ فروردین بوده، با توجه به اینکه امشب شب قدر است تقاضاداریم هموطنان بعد از انجام اعمال شب قدر استراحت کنند  بعد به رانندگی ادامه دهند.

 


+

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

پ
برچسب ها:
اعلام زمان واریز حقوق مددجویان بهزیستی و کمیته امداد+ جزئیات اوسمار کار دست پرسپولیس داد؛ حالا بازی با سپاهان مهم‌تر شد/ بازیکنان پرسپولیس انگیزه نداشتند مردم ماشین و طلا بفروشند، خانه بسازند حرکت زن سپهر حیدری به سمت لخت شدن کامل!/عکس شرط عجیب استراماچونی برای سرمربیگری تراکتوری‌ها! سیل مشکل جدی در خط تولید مدیران خودرو ایجاد نکرد
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظری شما:
advanced-floating-content-close-btn