رشد ۵ درصدی جابجایی مسافر نسبت به مدت مشابه سال قبل

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو از لرستان؛ مرتضی شیروانی در تشریح اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان اقدامات در طرح نوروزی ۱۴۰۳ تا ۱۰ فروردین، عنوان کرد: همزمان با آغاز این طرح یعنی از ۲۵ اسفندماه گذشته، ۲۸۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین جهت خدمت رسانی به مسافران نوروزی در محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند.

وی ادامه داد: با توجه به بارش های سنگین برف و باران در ایام نوروز اقدامات از جمله برف روبی ، ریزش برداری و هدایت آب های سطحی توسط راهداران انجام شد.

شدت بارش به حدی بود که خسارات سنگینی به ابنیه فنی و راههای شهرستان دلفان و پلدختر وارد شد و راه ارتباطی خرم آباد _پلدختر قطع شد. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان اضافه کرد: بلافاصله بعد از بارش ها و خساراتی که به ابنیه و راه ارتباطی پلدختر به سمت خرم آباد وارد شد، با دعوت دکتر اکبری معاون راهداری کشور به استان و بازدید از این محور جهت ایمن سازی و احداث دیوار بتنی ۵ کیلومتری در حاشیه آن در سال جاری هماهنگی لازم انجام شد.

شیروانی تصریح کرد: مشکلات ارتباطی که بعد از بارش ها در محور پلدختر به خرم آباد به وجود آمده بود با تلاش راهداران در کمترین زمان ممکن مرتفع شدند.

وی همچنین به اجرای پویش چشم به راهیم در ایام نوروز در سطح استان اشاره کرد و گفت: این پویش با هدف ارتقای ایمنی در جاده‌ها، سلامت سفر مسافران، آموزش و آگاهی بخشی به همراهان رانندگان با اجرای برنامه های فرهنگی، ایمنی، هنری، موسیقی محلی در کیلومتر ۱۰ محور خرم آباد _پلدختر راه اندازی شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل اشاره و عنوان کرد: در طرح نوروزی کارشناسان حوزه حمل و نقل با انجام گشت های مستمر به صورت شبانه روزی وضعیت جابجایی حوزه مسافر و کالا را انجام می دهند.

شیروانی اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا ۱۰ فروردین ماه با انجام ۹هزار و ۸۳۷ سفر، تعداد ۸۸ هزار و ۷۰۴ مسافر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی لرستان جابجا شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش داشته و در این مدت۱۱۵ هزار و ۱۵۴ تن کالا نیز جابجا شده است.

وی ابراز کرد: در طرح نوروزی آمار تردد خودروها در جاده های ارتباطی استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۰ فروردین ماه سال جاری، ۶ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۷۵۱ دستگاه به ثبت رسیده است.

مهدی زکی‌پور/ لرستان 

+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn