پیام یک سارق حرفه ای به مردم/ دست ما را با این کارها می بندید!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو از اصفهان؛ جوان ۲۷ ساله ای که به دلیل ارتکاب سرقت از منازل مردم در عملیات ضربتی پلیس آگاهی استان اصفهان به همراه ۲ همدست دیگرش دستگیر شده  دلایل موفقیت خود و همدستانش را در سرقت اموال مردم تشریح و برای اینکه مردم چه کاری انجام دهند تا منزلشان مورد دستبرد قرار نگیرد توصیه های جالب و خواندنی به شهروندان کرد که در زیر این گفت و گو ارائه می شود:

-چطور شدوارد باند سرقت منزل شدی و نحوه آشنایی با دوستانت چگونه بود؟

چند ماه پیش به خاطر اعتیادی که داشتم مجبور شدم برای تامین مواد مصرفی خودم دست به سرقت بزنم اما یک بار که  از یک مغازه می خواستم سرقت کنم با حضور سریع گشت پلیس دستگیر شدم و به زندان افتادم، وقتی از زندان آزاد شدم از آنجا که هنوز نتوانسته بودم از شر اعتیاد لعنتی خلاص بشوم با چند تا از دوستانم که آنها هم معتاد بودند نقشه سرقت از منازل بالای شهر اصفهان را کشیدیم و چند بار هم در کارمان موفق بودیم که همین موفقیت ما را بیشتر وسوسه می کرد!

-به چی اعتیاد داشتی؟

بیشتر به شیشه، گاهی هم هروئین می کشیدم

-جاهایی که باید از آنها سرقت می کردید را چه طور انتخاب می کردید؟

ما در روز توی محله های بالاشهر پرسه می زدیم و هر کس که اتومبیل مدل بالا داشت او را تعقیب کرده و بعد به منزلش می رسیدیم و بعد که متوجه می شدیم طرف وضع مالی خوبی دارد در ساعاتی که از منزلشان خارج می شدند آنها را زیر نظر می گرفتیم و بعد وارد عمل می شدیم.

-گفتی در کارتان موفق بودید، فکر می کنید علت موفقیت شما چه بود؟

خوب عدم استفاده شهروندان از حفاظ و قفل مناسب برای منازل،عدم به کارگیری دزد گیر و سیستم های امنیتی،عدم استفاده از آیفون های تصویری و نگهداری طلا و جواهرات در محل های معمولی منازل، همه این بی احتیاطی ها وقتی با هم جمع می شدند کار ما هم راحت تر می شد.

-حالاکه دستگیر شدی صادقانه بگو به نظر تو مردم چه کار باید بکنند تا منزلشان مورد دستبرد قرار نگیرد؟

قبل از خروج از منزل به همسایگان مورد اطمینان خود اطلاع بدهند،از حفاظ ها و نرده های مناسب و محکم استفاده کنند،قفل در منزل را از بین قفل های استاندارد و با ایمنی بالا انتخاب کنند و لولا و شب بند های در ها را محکم و غیر قابل نفوذ کنند.

البته در کنار همه اینها نکته ای که باید بگویم این است که استفاده از دزدگیر و آیفون های تصویری یکی از تجهیزاتی بود که ما را برای سرقت مردد می کرد و همیشه با بلند شدن صدای آژیر از صحنه متواری می شدیم.

محل های معمول نگهداری طلا و جواهرات را در خانواده های سهل انگار به خوبی تشخیص می دادیم و بدون زحمت این طلا و جواهرات را که به خیال خود جایی مخفی کرده بودند که عقل جن به آن نمی رسد به راحتی می یافتیم. به نظر من جای طلا و وجوه نقد داخل منزل نیست و بهترین مکان برای نگهداری وجوه و اشیای گرانقیمت در صندوق امانات بانک هاست.

-یعنی مال باختگان اموالشان را کجا می گذاشتند که شما به راحتی پیدا می کردید؟

بیشتر سرویس های طلا در کشوی میز آرایش و سکه ها و وجوه نقد هم در کمد لباس نگهداری می شدند که زمان زیادی برای گشتن نمی برد و ما بعد از چنددقیقه که به مقصودمان می رسیدیم محل را ترک می کردیم

-فکر می کردی به این سرعت دستگیر شوید؟

بله، مجرم بالاخره هرچه قدر حرفه ای باشد بازهم توی کارش اشتباه می کند اما پلیس دقت و هوشیاری اش از مجرم بیشتر است و به خاطر همین است که همه مجرمان بعد از چند بار خلاف کردن گرفتار می شوند.

– در آخر چه پیامی به هم سن و سالان خودت داری؟

به جوان های هم سن و سال خودم می گم هیچ وقت هوس کشیدن مواد مخدر را نکنند حتی برای تفریح و سرگرمی هم سراغ شیشه و این جور چیزها نروند چون عاقبت خوبی ندارد، ما هم فکر نمی کردیم یک روز به این جا برسیم اما رسیدیم!

 به آنهایی هم که گرفتار اعتیاد شدند می گویم که خودشان را یک طوری از این بلای خانمانسوز نجات بدهند چون دیر یا زود دستبند و زندان نصیبشان خواهد شد.

اصفهان/ بهمن راعی

+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn