چند توصیه زیست‌محیطی برای روز طبیعت

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: مردم در روز طبیعت از روشن کردن آتش و رها کردن زباله در عرصه‌های طبیعی خودداری کنند.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی افزود: افرادی که در طبیعت حضور پیدا می‌کنند، از روشن کردن آتش خودداری کنند چراکه آتش‌افزوزی با توجه به وزش باد شدید در فصل بهار ممکن است به وقوع حریق گسترده منجر شود.

چند توصیه زیست‌محیطی برای روز طبیعت

وی با تاکید بر ضرورت خودداری از رها کردن زباله در طبیعت اظهار کرد: خیلی از زباله‌ها که در طبیعت باقی می‌ماند، بعدها باعث آتش‌سوزی می‌شود که از جمله آن‌ها به بطری‌ آب معدنی و شیشه‌ای اشاره کرد. این زباله‌ها ممکن است طی تابستان بر اثر تابش نور خورشید موجب آتش‌سوزی عرصه‌های طبیعی شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه محیط بانان با آماده باش بیشتر در تعطیلات نوروزی مشغول کار هستند و با تخلفات برخورد می‌کنند، گفت: مردم نیز اگر موردی از آتش‌افروزی یا قطع درختان را مشاهده کردند  با سامانه ۱۵۴۰ تماس بگیرند یا اگر محیط بانان را دیدند به آنان اطلاع دهند تا با آن‌ها برخورد کنیم.

وی با اشاره به نحوه رهاسازی ماهی‌های قرمز در روز طبیعت اظهارکرد: مردم ماهی قرمز را در رودخانه‌ها و تالاب‌ها رها نکنند چون ممکن است حامل بیماری‌هایی باشند که منجر به تلف شدن آبزیان آن پهنه آبی شود و ماهی‌های قرمز را در محل‌هایی رها کنند که توسط دهیاری‌ها و شهرداری‌ها مشخص شده است.

محبت‌خانی در پایان گفت: سبزه‌ها را در روز طبیعت در آب‌ها را نکنید چراکه موجب انتقال سموم و بیماری و منجر به تلف شدن گونه‌های گیاهی و جانوری شود.

ایسنا

+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn