صنایع‌دستی کردستان ارمغانی ارزشمند برای گردشگران است

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛  منصور مهرزاد در آئین تجلیل از هنرمندان صنایع‌دستی استان که با حضور فرماندار سنندج برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری هنرمندان توانمند کردستان توانسیم در ایام تعطیلات نوروز امسال با برپایی نمایشگاه‌های متعدد ضمن معرفی این هنر ارزشمند، به رونق روز‌افزون تولید و عرضه آن شتاب بخشیم.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از استقبال مسافران و گردشگران نوروزی از صنایع دستی هنرمندان استان در این ایام خبر داد و افزود: بدون شک زیبایی‌های طبیعی و تاریخی کردستان در کنار هنرهای‌ دستی صنعتگران خاطره‌ای ماندگار را در ذهن گردشگران از سفر به این استان بجا می‌گذارد.

او عنوان کرد: امیدواریم با شناسایی، رفع مشکلات و پاسخ به مطالبات هنرمندان و صنعت‌گران، شاهد روند روبه‌رشد تولید و عرضه محصولات صنایع‌دستی در استان باشیم.

گفتنی است در نمایشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی که خانه کُرد،عمارت خسروآباد و پارک روجیار سنندج برپا بود، آثاری حاصل ذوق و تلاش هنرمندان صنعتگر استان در قالب ١٠۶ غرفه در معرض دید مسافران و گردشگران نوروزی قرار گرفت.

گلیم‌، تولیدات‌چوبی و نازک‌کاری، زیورآلات سنتی، سفال و سرامیک ، کلاش و البسه محلی، ارغوان‌بافی، مصنوعات چرمی، آبگینه، نساجی سنتی، رودوزی های سنتی، سازهای ایرانی و.. از جمله آثاری بودند که در این نمایشگاه‌ها معرفی و عرضه شدند.

عرضه انواع غذاهای محلی استان، اجرای برنامه‌های شاد و متنوع موسیقی، نمایش و…نیز از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه بود که از دو فروردین‌ماه آغاز و تا ١٢ فروردین‌ماه سال‌جاری ادامه داشت.

انتهای پیام

+

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn