سردار آزمون تولد دخترم بهترین اتفاق سال بود!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سردار آزمون در سال ۱۴۰۲ روزهای شیرینی را سپری کرد و اتفاقات مهمی برای او رخ داد.

به گزارش ایران ورزشی، برای چندمین سال پیاپی، سردار آزمون را می‌توان در زمره بهترین بازیکنان فوتبال ایران قرار داد. مهاجمی که ابتدای سال در عضویت بایرلورکوزن بود و برای این تیم در بوندس‌لیگا بازی می‌کرد. سردار در لورکوزن و زیر نظر ژابی آلونسو رفته رفته جایگاه خود را به دست آورد که در تابستان اتفاقات دیگری رقم خورد. ویکتور بونیفیس اهل نیجریه از رویال یونیون بلژیک به لورکوزن رفت تا سردار تصمیم به جدایی بگیرد. از باشگاه‌های بسیاری نظیر لیون، مارسی و حتی زنیت به عنوان مقصد آزمون نام برده می‌شد اما در انتقالی جذاب، سردار به پایتخت ایتالیا رفت تا پیراهن رم را بپوشد و شاگرد ژوزه مورینیو شود.

در ابتدای حضور سردار، هواداران رم انتقادهای فراوانی را انجام دادند. تیغ نقدها متوجه مسئولان رم بود. هواداران می‌گفتند میان این همه بازیکن، چرا آزمون؟ سردار اما بی‌توجه به انتقادها تمرینات خود را به بهترین شکل ممکن انجام داد تا بتواند از دقایق کوتاه حضور خود در ترکیب استفاده کند و جایگاهش را مستحکم. اتفاقی که رخ داد و آزمون با سبقت از آندره‌آ بلوتی تبدیل به مهاجم اول رم روی نیمکت ذخیره‌ها شد. با توجه به حضور پائولو دیبالا و روملو لوکاکو، سردار اغلب به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد و تأثیر خود را روی نتایج گذاشت. تا جایی که مدیران و کادرفنی رم در نقل و انتقالات زمستانی آزمون را حفظ کردند و بلوتی را به بولونیا فروختند.

سردار در این مدت ۲ گل برای رم زده، یک پاس گل داده و یک پنالتی هم گرفته. آماری درخشان در کمتر از ۸۰۰ دقیقه بازی برای رم. حالا هواداران رم جور دیگری درباره سردار صحبت می‌کنند و هر کجا که می‌نشینند از مهاجم ایرانی خود تعریف و تمجید می‌کنند. نتیجه درخشش سردار این بوده که او برای نخستین بار به ترکیب اصلی راه یافته و البته بحث تمدید دائمی قراردادش نیز به میان آمده. سردار علاقه‌مند است تا برای سال‌های طولانی در رم بماند و بازی با پیراهن جالوروسی را تجربه کند. اتفاقی که مدیران و کادرفنی رم هم از آن استقبال می‌کنند. قرار است مذاکرات انجام شود و در صورت تخفیف لورکوزن برای حق انتقال و همچنین پایین آوردن دستمزد از سوی آزمون، سردار قراردادی دائمی با رم امضا کند.
سردار در رده ملی یکی از بهترین بازیکنان ایران در سال ۱۴۰۲ بود. تعداد گل‌های او برای تیم ملی در این سال دو رقمی شد و همچنین در جام ملت‌های آسیا نیز آزمون از جمله بازیکنان مهم و کلیدی تیم ملی بود. اوج هنرنمایی سردار را مقابل ژاپن دیدیم که با پاس گل او همراه بود و همچنین گل زیبایی که مردود اعلام شد. برابر قطر هم آزمون گل اول ایران را زد اما چه سود که در ادامه تیم ملی نتوانست قطر را از پیش رو بردارد و به فینال جام ملت‌های آسیا صعود کند.
آزمون اتفاقات ریز و درشتی را در رده‌های ملی و باشگاهی در سال ۱۴۰۲ سپری کرد. خودش در این رابطه می‌گوید: «یکی از بهترین تصمیماتی که گرفتم، انتقال به رم بود. همیشه بازی‌های این تیم را وقتی کوچکتر بودم دنبال می‌کردم. الان خوشحالم که برای این تیم بازی می‌کنم. امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که بتوانم سال‌های زیادی در این باشگاه بمانم. در رده ملی هم متأسفانه نتوانستیم به فینال جام ملت‌ها صعود کنیم. فقط امیدوارم بتوانیم روزی این نتیجه را جبران کنیم و بتوانیم به مردم هدیه بدهیم.»

سردار پارسال پدر شد و تولد دختر خود را جشن گرفت. او می‌گوید: «این بهترین اتفاقی بود که برای من افتاد. تولد دخترم نوا با هیچ اتفاق دیگری قابل مقایسه نیست و امیدوارم بتوانم پدر خوبی برای او باشم.»

۲۵۸ ۲۵۸

+

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn