https://www.aftabno.ir

شناسه خبر :145713
۱۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸
7 بازدید

دستمزد ساعتی در کل اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ به طور متوسط ۳۱.۸ یورو برآورد شده است. این رقم در منطقه یورو ۳۵.۶ یورو است. این در … دستمزد ساعتی در کل اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ به طور متوسط ۳۱.۸ یورو برآورد شده است. این رقم در منطقه یورو ۳۵.۶ یورو است. این در […]

دستمزد ساعتی در کل اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ به طور متوسط ۳۱.۸ یورو برآورد شده است. این رقم در منطقه یورو ۳۵.۶ یورو است. این در …

افزایش 5 درصدی دستمزد در اتحادیه اروپاافزایش 5 درصدی دستمزد در اتحادیه اروپا

دستمزد ساعتی در کل اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ به طور متوسط ۳۱.۸ یورو برآورد شده است. این رقم در منطقه یورو ۳۵.۶ یورو است. این در حالی است که در سال ۲۰۲۲ این ارقام به ترتیب ۳۰.۲ و ۳۴ یورو بوده است.

این برآوردها بر اساس داده‌های مربوط به سطوح دستمزد ساعتی است که توسط اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) منتشر شده است. 

پایین‌ترین دستمزد ساعتی در بلغارستان، بالاترین در لوکزامبورگ

میانگین دستمزد ساعتی، شکاف قابل توجهی را بین کشورهای اتحادیه اروپا نشان می‌دهد. کمترین دستمزد‌ها در بلغارستان (۹.۳ یورو)، رومانی (۱۱ یورو) و مجارستان (۱۲.۸ یورو) ثبت شده است، در حالی که بالاترین دستمزد‌ها برای لوکزامبورگ (۵۳.۹ یورو)، دانمارک (۴۸.۱ یورو) و بلژیک (۴۷.۱ یورو) است.

دستمزد ساعتی در بخش صنعت به ترتیب ۳۲.۲ یورو در اتحادیه اروپا و ۳۸ یورو در منطقه یورو بوده است. این دستمزدها در بخش ساخت‌وساز به ترتیب ۲۸.۵ و ۳۱.۹ یورو است. در بخش خدمات، دستمزد ساعتی بین ۳۱.۸ یورو در اتحادیه اروپا و ۳۴.۸ یورو در منطقه یورو متغیر است. در بخش‌هایی که عمدتاً غیرتجاری هستند (به استثنای بخش دولتی)، این ارقام به ترتیب ۳۲.۴ و ۳۵.۷ یورو است.

دستمزد ساعتی در کل اقتصاد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲، ۵.۳ درصد و در منطقه یورو ۴.۸ درصد افزایش یافته است.

در منطقه یورو، دستمزد ساعتی در همه کشورها افزایش یافته است. بیشترین افزایش‌ها در کرواسی (۱۴.۲ درصد)، لیتوانی (۱۲.۴ درصد) و استونی (۱۱.۷ درصد) ثبت شده است.

برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا خارج از منطقه یورو، دستمزد ساعتی به واحد پول ملی هر کشور در سال ۲۰۲۳ در همه کشورها افزایش یافته است. 

بیشترین افزایش‌ها در مجارستان (۱۷ درصد)، رومانی (۱۶.۵ درصد)، بلغارستان (۱۴ درصد) و لهستان (۱۲.۴ درصد) ثبت شده است. کمترین افزایش هم در دانمارک (۲.۷ درصد) بوده است.

+

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

پ
برچسب ها:
اعلام زمان واریز حقوق مددجویان بهزیستی و کمیته امداد+ جزئیات اوسمار کار دست پرسپولیس داد؛ حالا بازی با سپاهان مهم‌تر شد/ بازیکنان پرسپولیس انگیزه نداشتند مردم ماشین و طلا بفروشند، خانه بسازند حرکت زن سپهر حیدری به سمت لخت شدن کامل!/عکس شرط عجیب استراماچونی برای سرمربیگری تراکتوری‌ها! سیل مشکل جدی در خط تولید مدیران خودرو ایجاد نکرد
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظری شما:
advanced-floating-content-close-btn