https://www.aftabno.ir

شناسه خبر :145727
۱۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۶
21 بازدید

جامعه ورزشی آفتاب نو: به گزارش خبرنگار مهر، سال ۱۴۰۳ برای اغلب رشته‌های رزمی از جمله تکواندو، جودو، کاراته و ووشو سال پر ترافیکی است، موضوعی که باعث شده تا دو رشته تکواندو و جودو اردوهای آماده سازی خود را آغاز کنند. کاراته برنامه رقابت‌های انتخابی را اعلام کرد. ووشو نیز ثبت نام نامزدهای حضور […]

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرنگار مهر، سال ۱۴۰۳ برای اغلب رشته‌های رزمی از جمله تکواندو، جودو، کاراته و ووشو سال پر ترافیکی است، موضوعی که باعث شده تا دو رشته تکواندو و جودو اردوهای آماده سازی خود را آغاز کنند. کاراته برنامه رقابت‌های انتخابی را اعلام کرد. ووشو نیز ثبت نام نامزدهای حضور در انتخابات را آغاز کرد که رئیس فعلی نام خود را به عنوان اولین نفر وارد لیست کرد.

باخت سینا کریمیان اولین خبر رزمی سال ۱۴۰۳

رویداد کی‌وان مکس ۲۰۱۴ با عنوان K-1 World MAX 2024، چهارشنبه اول فروردین ماه، با ۲۵ مبارزه در ورزشگاه ملی «یویوگی» شهر توکیو برگزار شد که سینا کریمیان، برای عنوان قهرمانی دسته ۹۰ کیلوگرم در مبارزه با «لیو سی» چینی و در راند سوم با ناک‌اوت فنی مبارزه را واگذار کرد. کریمیان در کنفرانس خبری پس از مبارزه مدعی شد حریفش دوپینگ کرده است. وی افزود: از مسئولین برگزاری تقاضا دارم تا از او (لیو سی) تست دوپینگ بگیرند. من در هلند با مبارزان زیادی که ۱۲۰ کیلوگرم وزن دارند تمرین کردم، اما در اینجا چیزی متفاوت دیدم!

آغاز اردوی تیم ملی جودو و معرفی ترکیب تیم ملی تکواندو

آغاز اردوی جودوکاران از پنجم فروردین ماه

روزهای اول تا چهارم هنگ کنگ میزبان مسابقات جودو قهرمانی آسیاست. به همین دلیل هم جودوکاران اولین تیمی بودند که در حوزه رشته‌های رزمی تمرینات آماده سازی خود را از پنجم فروردین ماه آغاز کردند.

کیوان مهدی زاده، مهدی فتحی پور، امیرعباس چوپان، حسین نامدار، رضا چهارمحالی، محمد نیک آبادی، امیرعباس موحد، علی فاتح مقدم، محمد رضا صدیقی، حمیدرضا ملک زاده، حسین بخشی، الیاس پرهیزگار، محمد حسین یاقوتی، علی تقی زاده، مهدی قره قاش، قاسم باغچقی، حمیدرضا پاپی، ابوالفضل محمودی، محمد ملک محمدی و سعید کرجی جودوکارانی بودند که زیر نظر حسین قمی به عنوان سرمربی، ایوب رستمی و حامد ملک محمدی به عنوان مربی تیم ملی تمرینات خود را از سر گرفتند.

آغاز اردوی تیم ملی جودو و معرفی ترکیب تیم ملی تکواندو

معرفی تکواندوکاران اعزامی به ویتنام

تکواندوکاران ملی پوش نیز از ششم فروردین ماه کار خود را آغاز کردند و یک روز بعد در مسابقات انتخابی به مصاف هم رفتند و در نهایت مهدی حاجی موسایی در وزن ۵۸- کیلوگرم، متین رضایی در وزن ۶۳- کیلوگرم، امیر سینا بختیاری در وزن ۷۴- کیلوگرم، میرهاشم حسینی در وزن ۸۰- کیلوگرم، محمد حسین یزدانی در وزن ۸۷- کیلوگرم و آرین سلیمی در وزن ۸۷+ کیلوگرم به ترکیب تیم ملی برای در مسابقات قهرمانی آسیا را راه یافتند.

ضمن اینکه ابوالفضل زندی در وزن ۵۸- کیلوگرم و مهران برخورداری در وزن ۸۷- کیلوگرم دو ملی پوش دیگر تکواندو با توجه به در اختیار داشتن سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا از طریق جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۲۲، به مسابقات اعزام خواهند شد تا تیم ملی تکواندو با هشت تکواندوکار راهی ویتنام شود. مجید افلاکی به عنوان سرمربی، رضا ایمانزاده و مهرداد یوسفی اعضای کادر فنی و حمیدرضا یاوری هم پزشک تیم ملی خواهد بود.

آغاز اردوی تیم ملی جودو و معرفی ترکیب تیم ملی تکواندو

انتخابات ووشو و ثبت نام صدیقی

در نخستین روز کاری در سال ۱۴۰۳ نام‌نویسی از نامزدهای انتخابات پست ریاست و اعضای هیأت رئیسه فدراسیون ووشو آغاز شد که در همان ساعات اولیه امیر صدیقی رئیس کنونی این فدراسیون به عنوان نخستین فرد جهت احراز پست ریاست ثبت‌نام به عمل آورد. ۱۵ تیرماه مهلت چهار ساله ریاست صدیقی در فدراسیون ووشو به اتمام می‌رسد و وی برای آنکه فدراسیون وارد دوران سرپرستی نشود و احیاناً زمام امور را از دست ندهد، چند ماه زودتر کار را آغاز کرده است. ثبت‌نام از داوطلبان احراز پست ریاست و اعضای هیأت رئیسه فدراسیون ووشو تا ۲۰ فروردین‌ماه ادامه دارد.

آغاز اردوی تیم ملی جودو و معرفی ترکیب تیم ملی تکواندو

برتری غیرتی و بازگشت عزیزپور به رینگ بلغارستان

هفته پنجاه و هفتم لیگ سازمان وان، جمعه دهم فروردین ماه در ورزشگاه بزرگ «لومپینی» شهر بانکوک برگزار شد. پرهام غیرتی، ملی‌پوش سابق موی‌تای ایران در دسته خروس‌وزن موی‌تای در برابر «اوتوب اور کوانگمونگ» تایلندی قرار گرفت که در ۶۲ ثانیه حریف خود را ناک اوت کرد. غیرتی با این برد آمار سه پیروزی در سه مبارزه را برای خود ثبت‌کرد و یک قدم دیگر به قرارداد صد هزار دلاری سازمان وان نزدیک شد.

آغاز اردوی تیم ملی جودو و معرفی ترکیب تیم ملی تکواندو

لیگ بیست و یکم سازمان «سن‌شی» موسوم به «SENSHI 21» اول اردیبهشت ماه در کاخ فرهنگ و ورزش در شهر وارنا بلغارستان برگزار خواهد شد. در دسته سنگین‌وزن ایرج عزیزپور، ملی‌پوش سابق «کیک‌بوکسینگ» در مقابل «جورجیوس بینیاریس» یونانی قرار خواهد گرفت. عزیزپور مدال نقره موی‌تای آماتور جهان و عنوان قهرمانی سازمان «کون‌لون» در سال ۲۰۱۷ را کسب کرده کرده‌است. او برای کسب عنوان قهرمانی «گراند پریکس» سازمان وان نیز مبارزه کرده و یکی از با تجربه‌ترین کیک‌بوکسورهای ایرانی در تمام ادوار است.

ورود بانوان تکواندو به اردو دعوت

اولین جلسه تمرینی تیم ملی تکواندو بانوان چهارشنبه هشتم فروردین ماه سال ۱۴۰۳ در محل مرکز جهانی تکواندو در فدراسیون برگزار شد. بانوان ملی پوش تکواندو حضور در تورنمنت آزاد صربستان و بیست و ششمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۴- ویتنام را در دستور کار دارند. سعیده نصیری، معصومه رنجبر، مبینا نعمت زاده، مهلا مؤمن زاده، ناهید کیانی، شاپرک نجفی، الهام حقیقی، ساغر مرادی، یلدا ولی نژاد و ملیکا میرحسینی در این اردو حضور دارند. تمرینات تیم ملی در دو نوبت صبح و عصر پیگیری می‌شود.

گفتنی است رقابت‌های بین المللی صربستان ۲۴ تا ۲۶ فروردین ماه در بلگراد برگزار خواهد شد.

آغاز اردوی تیم ملی جودو و معرفی ترکیب تیم ملی تکواندو

+

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

پ
برچسب ها:
اعلام زمان واریز حقوق مددجویان بهزیستی و کمیته امداد+ جزئیات باز، همان همیشگی! شرط عجیب استراماچونی برای سرمربیگری تراکتوری‌ها! سیل مشکل جدی در خط تولید مدیران خودرو ایجاد نکرد برای بازی با استقلال شرافتمان را می‌گذاریم | اخبار ورزشی اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تعیین شد | بازنشستگان تامین اجتماعی امروز حقوق جدید به همراه معوقات دریافت میکنند ؟! مردم ماشین و طلا بفروشند، خانه بسازند نکونام به خواسته‌اش رسید، سیاه پوشید و استقلال برد!/ قهرمانی به لطف پیراهن سیاهی که شانس می‌آورد اوسمار کار دست پرسپولیس داد؛ حالا بازی با سپاهان مهم‌تر شد/ بازیکنان پرسپولیس انگیزه نداشتند حرکت زن سپهر حیدری به سمت لخت شدن کامل!/عکس
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظری شما:
advanced-floating-content-close-btn