توصیه به مسافران نوروزی درباره بازگشت به خانه

رییس پلیس راه البرز گفت: با توجه به پایان تعطیلات نوروزی و حجم بالای ترافیک ، انتظار می رود مسافران زمان برگشت سفر خود را مدیریت کرده به آخرین ساعات روز موکول نکنند.

سرهنگ “پیمان کرمی” اظهار کرد: موکول کردن زمان سفر به ساعات پایانی روز آخر با ترافیک سنگین در جاده های استان البرز و ایجاد مشکلات فراوان برای مسافران همراه خواهد شد.

توصیه به مسافران نوروزی درباره بازگشت به خانه

وی اضافه کرد: با توجه به ناپایداری جوی ، احتمال سقوط سنگ در مسیرهای کوهستانی به ویژه جاده کرج – چالوس دور از انتظار نیست.

وی گفت: اطمینان از سلامت فنی خودرو ها، همراه داشتن سوخت کافی از مهمترین توصیه ها برای پیشگیری از مشکلات سفر است و رانندگان قبل سفر اطمینان حاصل کنند تا سبب حوادث احتمالی نشود.

کرمی با اشاره به اینکه بیشتر حوادث رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد از رانندگان خواست درموقع خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند.

وی یادآورشد : عدم برنامه ریزی زمان مناسب سفر، عجله و شتاب و همچنین نداشتن تمرکز و بی توجهی رانندگان از دیگر عوامل خطر ساز و حادثه ساز محسوب می شود.

استان البرز دارای یک هزار و ۵۶۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.

ایرنا

+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn