عملکرد غافلگیرکننده جانشین سیدجلال؛ بازگشت یاغی در نقش منجی

جامعه ورزشی آفتاب نو:

هر چقدر مهاجمان کالدرون تحت فشار هستند، مدافعان تیمش در ترکیب می‌درخشند.

به گزارش وبسایت نود، پس از دو هفته نیمکت نشینی، کنعانی‌زادگان امشب برای اولین بار در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت. اتفاقی که نه در دور قبلی حضور او در پرسپولیس و نه در این دور، برایش نیفتاده بود. نیمکت نشینی سیدجلال و حضور کنعانی‌زادگان در ترکیب اصلی، فشار زیادی روی دوش او قرار می‌داد اما در نهایت، مدافع تازه پرسپولیسی‌ها شبی فوق العاده را پشت سر گذاشت. شبی که با نمره آماری ۷.۹۴ از متریکا، توانست بهترین بازیکن زمین هم بشود.

عملکرد کنعانی‌زادگان در این بازی، کم نقص بود. او ۸۶ درصد دوئل‌هایی که شرکت کرد را پیروز شد. در ۱۳ نبرد هم شرکت کرد و ۱۱ تا را برد، که رکورد مسابقه محسوب می‌شود. جالب اینجاست شجاع خلیل‌زاده زوج او در خط دفاع، با شرکت در ۲۱ نبرد توانست ۱۱ پیروزی داشته باشد. در نبردهای هوایی هم، کنعانی‌زادگان دو بار شرکت کرد و هر دو بار، توانست موفق باشد.

مثلا در این دو صحنه، کنعانی‌زادگان با جاگیری خوب بین مدافع حریف و دروازه، در لحظه مناسب به سمت مهاجم رفت و توانست، جلوی پیشروی به سمت دروازه پرسپولیس را بگیرد. به خصوص در صحنه دقایق پایانی، که دخالت او مانع شوتزنی و گل مساوی حریف شد.

یکی از دلایل بازی دادن کنعانی‌زادگان در این بازی، سبک کاملا دفاعی صنعت نفت بود. کالدرون، نیاز به بازیکنی داشت که بازیسازی را عمق دفاع آغاز کند. کنعانی‌زادگان قدرت پا به توپ بالایی دارد و با ۸۷.۵ درصد پاس صحیح، بعد از شجاع توانست دقیق‌ترین بازیکن پرسپولیس باشد. مثلا در این صحنه، کنعانی‌زادگان در محوطه خودی توپ را از رادوشوویچ گرفت.

سپس پا به توپ، از یک سوم دفاعی پرسپولیس خارج شد و با یک پاس دقیق، توپ را نزدیک یک سوم حریف به علیپور رساند. هر چند مهاجم پرسپولیس که روز خوبش نبود، در آفساید قرار داشت.

خامه روی کیک عملکرد او هم، شوتی بود که سه امتیاز را به حساب پرسپولیس ریخت. ضربه‌ای که از فاصله بیشتر از ۳۰ متری، یکی از دورترین گل‌های این فصل لیگ را به نام او زد. هر چند بخشی از این گل را، مدیون اشتباه دریس است.

کنعانی‌زادگان یک اشتباه هم در طول بازی داشت. یک اشتباه در نود دقیقه، آمار بدی نیست اما نشان می‌دهد او برای تبدیل شدن به جانشین آینده سیدجلال، هنوز نیاز به دقت بیشتری دارد. بازیکنی که در اولین شب بازی با پیراهن سرخ، توانست تا حدی با سکوهای پرسپولیس آشتی کند.

۲۲۳۳۰

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *