گزینه شوکه کننده منچستریونایتد بعد از لوکاکو؛ ذخیره هری کین!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

منچستریونایتد تصمیم دارد تا فرناندو یورنته را جانشین روملو لوکاکو کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، آینده روملو لوکاکو روز به روز از اولدترافورد دورتر می‌شود و منچستریونایتد نیز در نظر دارد با آماده کردن خود برای این جدایی، به جذب مهاجمانی دیگر بیندیشد. شیاطین سرخ در آخرین بررسی های خود به یک نام عجیب رسیده اند؛ فرناندو یورنته.

البته جذاب بودن نام فرناندو یورنته برای منچستریونایتد دلایلی غیرفنی دارد. پنجره نقل و انتقالات لیگ برتر انگلیس (برای خرید بازیکنان جدید) در ساعت ۱۷ روز پنجشنبه بسته خواهد شد و با توجه به فرسایشی شدن پروژه خروج لوکاکو از منچستریونایتد، بعید به نظر می‌رسد یونایتد بتواند ظرف ۲۴ ساعت آینده ابتدا لوکاکو را فروخته و سپس مهاجمی جدید جذب کند.

منچستر که خود را آماده از دست دادن لوکاکو در روزهای بعد از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی انگلستان کرده، اکنون تمرکز خود را بر روی جذب یورنته ای گذاشته که با فرارسیدن ۳۰ ژوئن، به پایان قرارداد خود با تاتنهام رسیده و اکنون بازیکن آزاد محسوب می‌شود. این یعنی یونایتد در هر زمان بعد از بسته شدن پنجره هم می‌تواند اقدام به جذب یورنته کند. 

مترو گزارش داده که لوکاکو در روزهای اخیر به همراه آندرلخت، تیم سابق خود در حال تمرین بوده و به دنبال حضور در یکی از دو تیم اینترمیلان و یوونتوس است. با این حال رقم فسخ ۷۵ میلیون یورویی قرارداد لوکاکو، سنگ بزرگی است که یونایتد پیش پای دو تیم ایتالیایی گذاشته است.

پائولو دیبالا در ساعات گذشته به تاتنهام نزدیک تر شده و روند مذاکرات با ماریو مانژوکیچ نیز به گونه ای نبوده که بتوان چنین انتقالی را در ساعات آینده قطعی تصور کرد. منچستریونایتد فصل را با مارکوس رشفورد به عنوان گزینه اول خط حمله کلید خواهد زد و احتمالا در صورت خروج لوکاکو، شاهد حضور میسن گرینوود ۱۷ ساله در تیم نخست خواهیم بود. 

البته دلیل علاقه اوله گونار سولسشائر به جذب مهاجمی چون یورنته ۳۴ ساله مشخص است. او به صراحت اعلام کرده که خواستار بازیکنی با تجربه تر در خط حمله تیمش است و نمی‌تواند روی بازیکنی ۱۷ ساله مانند گرینوود-که در مجموع ۱۱۸ دقیقه پیراهن تیم بزرگسالان یونایتد را به تن کرده-حساب کند.

یورنته که سابقه بازی برای اتلتیک بیلبائو، یوونتوس و سویا را هم در کارنامه خود دارد، پیش از این در سوانسی سیتی و تاتنهام هم حضور داشته و یونایتد سومین تیم لیگ برتری او خواهد بود. آمار او در سوانسی ۱۵ گل در ۳۵ مسابقه و آمار او در تاتنهام ۱۳ گل در ۶۶ مسابقه بوده است.

یورنته در سال ۲۰۱۷ در شرایطی به تاتنهام پیوست که هری کین گزینه بدون رقیب پوچتینو در خط حمله اسپرز به نظر می‌رسید. در دوران مصدومیت کین، یورنته به عصای دست پوچتینو به خصوص در مسابقات لیگ قهرمانان تبدیل شد و ستاره این تیم در بازی برابر منچسترسیتی و آژاکس به ترتیب در یک چهارم و نیمه نهایی فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ قهرمانان بود. اما علیرغم این نمایش ها، تاتنهام به دلیل حقوق نسبتا بالای او (۱۰۰ هزار پوند در هفته) تصمیم گرفت تا قرارداد یورنته را تمدید نکند.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + 2 =

عضو کانال ایتا شوید