عبور راموس از اسطوره پرافتخار رئال مادرید

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سرخیو راموس در تعداد پیروزی های لالیگایی فرانسیسکو خنتو را جا گذاشت.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی رئال مادرید، رئال مادرید در چهارمین هفته از رقابت های لالیگا میزبان لوانته بود و در پایان موفق شد با کسب پیروزی ۳-۲، ضمن کسب دومین پیروزی فصل به رده سوم جدول برسد.

این پیروزی اما موجب شد تا کاپیتان سرخیو راموس در یک زمینه، از اسطوره بی بدیل رئال در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ پیشی گیرد. 

راموس که در تابستان ۲۰۰۵ به رئال پیوسته و پانزدهمین فصل حضور خود در رئال را پشت سر می‌گذارد با ۶۰ دقیقه حضور در دیدار مقابل لوانته شمار پیروزی های لالیگایی خود با پیراهن رئال را به عدد ۲۸۴ رساند تا با عبور از فرانسیسکو “پاکو” خنتو، به رده چهارم بازیکنان با بیشترین پیروزی لالیگایی در تاریخ باشگاه رئال صعود کند. 

در سه رده بالایی این فهرست نام مانولو سانچیس (۳۱۲ پیروزی)، رائول گونزالس (۳۲۷ پیروزی) و ایکر کاسیاس (۳۳۴ پیروزی) دیده می‌شود. راموس با رده سوم و رسیدن به دستاورد مانولو سانچیس ۲۸ پیروزی فاصله دارد و در بدبینانه ترین حالت، در فصل آتی او را پشت سر خواهد گذاشت.

راموس بعد از ۴۲۰ بازی موفق به کسب ۲۸۳ پیروزی و رسیدن به خنتو شد. (او در بازی شماره ۴۲۳ بالاخره پیروزی شماره ۲۸۴ را کسب کرد) این در حالی است که خنتو نیز در مدت زمانی نسبتا مشابه و بعد از ۴۲۸ بازی لالیگایی موفق به کسب این تعداد پیروزی با پیراهن سفیدها شده بود.

در جدول با سابقه ترین بازیکنان رئال مادرید در تمامی رقابت ها سرخیو راموس با ۶۱۰ بازی در رده پنجم و بالاتر از فرناندو هیرو و خنتو (۶۰۱ بازی) قرار دارد اما اگر این آمار را تنها در مسابقات لالیگا حساب کنیم، راموس با ۴۲۳ مسابقه همچنان پایین تر از دو چهره مورد اشاره در رده هفتم حضور دارد. 

با انجام ۵ مسابقه دیگر در لالیگا، راموس با رکورد ۴۲۸ مسابقه خنتو برابری خواهد کرد. بعد از آن ۱۱ بازی لالیگایی دیگر لازم است تا او با برابری با فرناندو هیرو، مشترکا به پنجمین بازیکن با سابقه رئال در لالیگا تبدیل شود.

در رده چهارم این فهرست کارلوس سانتیانا مهاجم دهه های ۷۰ و ۸۰ رئال با ۴۶۱ مسابقه لالیگایی به چشم می‌خورد که راموس برای رسیدن به او، به حضور در بازی های فصل ۲۱-۲۰۲۰ نیز نیاز خواهد داشت. در سه رده ابتدایی این فهرست نیز دوباره نام ایکر کاسیاس (۵۵۰ بازی)، مانولو سانچیس (۵۲۳ بازی) و رائول گونزالس (۵۱۰ بازی) به چشم می‌خورد که راموس کار طولانی تری برای رسیدن به آن ها در پیش خواهد داشت.

راموس تا رسیدن به رده سوم ۸۷ بازی فاصله دارد و دانستن این نکته که راموس نتوانسته در ۵ فصل اخیر در لالیگا ۳۰ بازی انجام دهد، نشان می‌دهد که او برای این مهم باید حداقل ۳ فصل دیگر به بازی برای رئال در لالیگا ادامه دهد.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *