حمایت شیخ سلمان از عراق بعد از تعلیق دوباره؛ میزبانی غرب آسیا نشان از امنیت نیست؟

جامعه ورزشی آفتاب نو:

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از تعلیق دوباره ورزشگاه های عراق به حمایت از این کشور و درخواست توضیح از فیفا شد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از تعلیق دوباره ورزشگاه های عراق  عنوان کرد: از دلایلی که فیفا دوباره تصمیم گرفته تا ورزشگاه های عراق را تعلیق کند خبری ندارم. آیا فیفا به خاطر گزارش های سازمان های امنیتی این حکم را داده است؟ بعد از قرعه کشی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فدراسیون عراق ما را از این ماجرا باخبر کرد. ما پشتیبان عراق هستیم تا این بحران به پایان برسد. ما به آنها اعلام کردیم که AFC از حق فدراسیون عراق در فیفا حمایت می کند.

وی افزود: فیفا می تواند برگزاری مسابقات غرب آسیا ۲۰۱۹ به میزبانی عراق را به عنوان بهترین دلیل برای خودش بداند. این تصمیم قبل از برگزاری مسابقات غرب آسیا گرفته شده و فیفا به نحوه میزبانی عراق در این تورنمنت می تواند نگاه کند. عراق در این مسابقات از فنی و امنیتی سنگ تمام گذاشته است و این سندی به وجود امنیت در عراق است.

رئیس AFC ادامه داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا به بازی عراق در خاکش با توجه داشتن امنیت امیدوار است. ما در سال گذشته تصمیم گرفتیم که تمام بازی های نمایندگان عراق در لیگ قهرمانان آسیا  و AFC کاپ در خاکش برگزار شود و این بازی ها بدون هیچ مشکلی برگزار شد. فیفا باید نماینده ای را از طرف خودش برای تماشای مسابقات قهرمانی غرب آسیا به میزبانی عراق بفرستد تا با بررسی وضعیت تصمیم نهایی درباره میزبانی عراق در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ بگیرد. اگر فیفا شاخص هایی دارد که تصمیم خود را برگردانده و دوباره ورزشگاه های عراق را تعلیق کرده باید ما را در جریان بگذارد تا به صورت شفاف این موضوع حل شود.

۲۰۵۱

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + = 12

عضو کانال ایتا شوید