کشتی قهرمانی جهان| قهرمانی روسیه مسجل شد؛ شانس پنجمی تا نایب قهرمانی ایران

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به قزاقستان، در پایان مسابقات ۳ وزن دوم (۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم) رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک که در شهر نورسلطان قزاقستان در حال برگزاری است، تیم کشورمان با ۳۵ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفته است، اما با توجه به حضور ۳ نماینده کشورمان در دیدار رده بندی، تیم ملی ایران شانس کسب عناوینی بین پنجمی تا دومی را خواهد داشت.

در پایان مسابقات سه وزن دوم تیم روسیه با ۱۰۶ امتیاز در جایگاه نخست قرار داشت و تیم های گرجستان، ازبکستان، قزاقستان، ارمنستان، آذربایجان و ژاپن به ترتیب با ۶۴، ۵۱، ۴۷، ۴۵، ۴۱ و ۴۰ امتیاز در جایگاه های دوم تا هفتم ایستاده‌ بودند؛ تیم ایران نیز با ۳۵ امتیاز در جایگاه دوازدهم بود.

در رقابت های سه وزن پایانی که امروز (سه‌شنبه) به پایان می رسد علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در دیدارهای رده بندی اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به میدان خواهند رفت.

با توجه به اینکه نفرات سوم (برنده دیدار رده بندی) ۱۵ امتیاز و نفرات پنجم (بازندگان رده بندی) ۱۰ امتیاز کسب می کنند، نمایندگان کشورمان شانس حداقل ۳۰ و حداکثر ۴۵ امتیاز را خواهند داشت که با توجه به ۳۵ امتیاز کسب شده تا روز گذشته امتیاز ایران بین ۶۵ تا ۸۰ امتیاز خواهد بود.

با توجه به امتیازات کسب شده توسط سایر کشورها قهرمانی روسیه با ۱۰۶ امتیاز (تا دیروز) و حضور یک کشتی گیرش در فینال مسجل شده است و امکان حضور ایران در رتبه های پنجم تا دوم وجود خواهد داشت که به عملکرد و نتایج کشتی گیران کشورهای گرجستان، ازبکستان و قزاقستان که در رتبه های بالاتر از ایران قرار دارند بستگی دارد.

اگر حریفان ایران مبارزاتشان را واگذار کنند و نمایندگان ما در هر ۳ مسابقه به پیروزی برسند ایران نایب قهرمان جهان خواهد شد و در مقابل اگر حریفان ما تمام مسابقات خود را پیروز شوند و نمایندگان ما در هر ۳ رقابت شکست بخورند ایران نهایتا پنجم خواهد شد.

سال گذشته در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که در مجارستان برگزار شد، روسیه با کسب ۶ مدال طلا و ۱۷۸ امتیاز مقتدرانه در جایگاه نخست قرار گرفته بود و هر ۲ عنوان قهرمانی در کشتی آزاد و فرنگی را از آن خود کرده بود.

تیم های مجارستان با یک طلا و ۲ نقره و ۸۳ امتیاز و ترکیه با یک طلا، یک نقره و ۲ برنز و ۷۵ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شده بودند. آذربایجان چهارم، صربستان پنجم، ارمنستان ششم، آلمان هفتم، چین هشتم، قرقیزستان نهم و اوکراین در جایگاه دهم و بالاتر از ایران (یازدهم) ایستادند.

تیم ایران نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۷ تنها با یک مدال برنز مهدی علیاری و مجموع ۳۹ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار گرفته بود.

 

اسامی نفرات راه یافته به دیدار های فینال و رده بندی و نتایج دیدارهای نیمه نهایی به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم:
فینال:
کنچیرو فومیتا (ژاپن) – سرگئی امیلین (روسیه)

رده بندی:
لنور تمیروف (اوکراین) – میرامبک آیناگولوف (قزاقستان)
علیرضا نجاتی (ایران) – المورات تاسمرادوف (ازبکستان)

نتایج نیمه نهایی:
کنچیرو فومیتا (ژاپن)، برنده – علیرضا نجاتی (ایران) (۹ بر یک)
سرگئی ایمیلین (روسیه)، برنده – میرامبیک آینگولوف (قزاقستان) (۸ بر ضفر)

۷۷ کیلوگرم:
فینال:
تاماش لورینچ (مجارستان) – مایکل کسیدیس (سوئد)

رده بندی:
محمدعلی گرایی (ایران) – کارپت چالیان (ارمنستان)
آسخات دلماخدمدوف (قزاقستان) – بردی مورادوف (ازبکستان)

نتایج نیمه نهایی:
تاماش لورینچ (مجارستان)، برنده – آسخات دل مخمدوف (قزاقستان) (یک بر یک)
مایکل کسیدیس (سوئد)، برنده – کاراپت چالیان (ارمنستان) (۵ بر ۲)

۱۳۰ کیلوگرم:
فینال:
رضا کایالپ (ترکیه) – اسکار پینو هیندز (کوبا)

رده بندی:
امیر قاسمی منجزی (ایران) – هیکی نابی (استونی)
ادوارد پاپ (آلمان) – یاکوبی کاجایا (گرجستان)

نتایج نیمه نهایی:
رضا کایالپ (ترکیه)، برنده – ادوارد پاپ (آلمان) (۴ بر یک)
اسکار پینو هیندز (کوبا)، برنده – امیر قاسمی منجزی (ایران) (۶ بر ۲)

نمایندگان کشورمان در اوزان برگزار شده تنها صاحب یک مدال برنز توسط سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم شده بودند.

اسامی نفرات برتر این رقابت ها (اول تا پنجم) که سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز کسب کردند به شرح زیر است:

۶۷ کیلوگرم: ۱- اسماعیل بوررو مولینا (کوبا) ۲- آرتم سورکوف (روسیه) ۳- ماته نمس (صربستان) و فرانک استابلر (آلمان) ۵- فردریک بیرهوس (دانمارک) و ( محمد ابراهیم السید (مصر)… ۲۶- حامد تاب (ایران)

۸۷ کیلوگرم: ۱- ژان بلنیوک (اوکراین) ۲- ویکتور لورینچ (مجارستان) ۳- دنیس کودلا (آلمان) و رستم آساکولوف (ازبکستان) ۵- میکالای استادوب (بلاروس) و آتابک عزیزبیکوف (قرقیزستان) … ۱۲- رامین طاهری (ایران)

۹۷ کیلوگرم: ۱- موسی اولوئف (روسیه) ۲- آرتور الکسانیان (ارمنستان) ۳- میهایل کاجایا (صربستان) و جنگ ایلدیم (ترکیه) ۵- تادیوز میچالیکا (لهستان) و گئورگی ملیا (گرجستان) … ۷- محمدهادی ساروی (ایران)

انتهای پیام/س

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *