حاشیه جدید برای استقلال در آستانه دربی

جامعه ورزشی آفتاب نو:

مجله فارس‌پلاس: اخیرا عکسی از تیم استقلال با پیراهن  مشکی منتشر شده که روی آن شعار «دختر آبی» به دو زبان فارسی و انگلیسی نقش بسته. اما ماجرای این عکس که اتفاقا خیلی هم مورد استقبال رسانه‌های ضدانقلاب قرار گرفته، چیست؟

بعد از خودسوزی سحر خدایاری، به نوعی پای استقلالی‌ها هم به این ماجرا باز شد. بازیکنان استقلال که اکثرا در فضای مجازی فعال هستند در ابتدا واکنشی نسبت به درگذشت این هوادار نشان ندادند. اما ووریا غفوری، کاپیتان فعلی استقلال اولین کسی بود که در صفحه شخصی خود نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد.

غفوری مدعی شد خودسوزی این دختر به دلیل این بوده که به وی اجازه حضور در ورزشگاه داده نشده است. در حالی که این دختر به دلیل درگیری با مامورین انتظامی بازداشت شده و مدتی بعد، در مقابل دادگاه به دلیل اختلال روانی دوقطبی دست به این اقدام تلخ زده بود.  

غفوری در پیام خودش نوشته بود: «کاش یک اتحاد همگانی داشتیم که خانم‌ها به حقشون که ورود با احترام به استادیوم های فوتبال است می‌رساندیم.»

 

بعد از پیام ووریا غفوری، بازیکنان استقلال هم یکی یکی در صفحات اجتماعی خود به این موضوع پرداختند. اما ماجرا در حد موضع‌گیری‌های شخصی باقی نماند. یکی دو روز بعد، در محل تمرین استقلال نیز به خاطر درگذشت این دختر جوان یک دقیقه سکوت توسط اعضای این تیم صورت گرفت.

اما این هم پایان ماجرا نبود و بعضی بازیکنان، موضوع را به داخل مستطیل سبز نیز کشاندند.

در شرایطی که اعضای تیم استقلال در ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان مشغول آماده‌سازی برای حضور در زمین برای بازی با تیم نفت مسجدسلیمان بودند، به یکباره غفوری، کاپیتان تیم استقلال از داخل یک کیسه، پیراهن‌هایی را به بازیکنان داد که روی آن نوشته شده بود «دختر آبی».

اینکه این پیراهن‌ها توسط چه کسی تهیه شده، هنوز مشخص نیست و حتی مدد جباری، مسئول تدارکات استقلال، از اینکه این پیراهن‌ها چگونه به دست بازیکنان رسیده متعجب شد.  

در ادامه، جواد زرینچه، سرپرست تیم استقلال نسبت به حرکت بازیکنان واکنش نشان داد و از آنها خواست تا پیراهن‌های تبلیغاتی را از تن خارج کنند اما غفوری از این کار امتناع کرد. او از بازیکنان خواست که با همین پیراهن‌ها به درون زمین بروند و بعد از گرفتن عکس تیمی، پیراهن اصلی استقلال را به تن کنند!

ناظر مسابقه هم در خصوص این کار غیرقانونی و حاشیه‌ساز بازیکنان استقلال، به سرپرست تیم اعتراض کرد ولی بازیکنان استقلال با همان لباس‌ها عکس یادگاری گرفتند.

هرچند گفته می‌شود مسئولان باشگاه استقلال، از جمله مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، به این کار معترض هستند، اما هنوز هیچ واکنش رسمی به این ماجرا نداشته‌اند. تاکنون عکس این اقدام، از صفحه رسمی سایت و کانال استقلال حذف شده اما به نظر می‌رسد این اقدام کافی نباشد و آنها باید رسما مسئولیت این تخلف را برعهده گرفته و ضمن عذرخواهی از مردم و هواداران، با متخلفین برخورد کنند.

به نظر می‌رسد سکوت مسئولان استقلال، به خاطر نزدیک شدن به بازی دربی و حساسیت‌های این بازی است. معمولا مدیران دو تیم استقلال و پرسپولیس سعی می‌کنند در آستانه دیدار سنتی و حساس خود، بازیکنان و باشگاه را از هرگونه موضوع حاشیه‌ساز دور کنند. اما حالا مدیران استقلال باید پاسخ میلیون‌ها هوادار را بدهند که چرا اجازه داده‌اند چند بازیکن در چنین ایام حساسی، تمام تیم را درگیر حواشی کرده و تمرکز بازیکنان را به هم بزنند.  

البته ووریاغفوری پیش‌تر نیز سابقه چنین حاشیه‌سازی‌هایی را داشته است. او سال گذشته به‌خاطر موضع‌گیری علیه وزیر خارجه و تمسخر حرف‌های ظریف، حواشی زیادی را برای باشگاه ایجاد کرده بود.

به هر حال، ناظر مسابقه استقلال- نفت مسجدسلیمان بعد از پایان بازی موضوع را به حراست فدراسیون فوتبال گزارش کرده و قرار است همین گزارش برای حراست وزارت ورزش و جوانان نیز ارسال شود.

حال باید منتظر ماند و دید که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، چه اقدامی در قبال این قبیل تصمیمات خودسرانه می‌گیرد و این حاشیه‌سازی در ایام نزدیک به دربی، چه دردسری را برای باشگاه و هوادارانش ایجاد خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *