برانکو ایوانکوویچ ترک عادت نکرد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

دوران حضور برانکو در عربستان همچون نوبت قبلی با اتفاقات تلخ به پایان رسید

به گزارش ایلنا،تصاویر عجیب و برای هواداران او در فوتبال ایران باورنکردنی بود.برانکو ایوانکوویچ بعد از سه قهرمانی با پرسپولیس در لیگ ایران و البته رسیدن به فینال آسیا زیر بارانی از بطری و میوه و شعار هواداران الاهلی مستأصل در کنار زمین ایستاده و به سبک آشنای همیشگی دست‌ها را به کمر دارد و به مخمصه‌ای فکر می‌کند که در آن گیر افتاده. به نظر می‌رسد پیوندی که ازنظر پرسپولیسی‌ها نامیمون بود خیلی زود پس‌زده و برانکو والاهلی نتوانسته‌اند دوران با شکوه‌اش با قرمزها را تکرار کنند. اما شاید برانکو باآن‌همه عقبه و سابقه توقع نداشت


بعد از اعتراض‌های هواداران عصبانی ناگهان حکم اخراجش امضا شود آن‌ها درحالی‌که هنوز فصل فوتبال در عربستان درست‌وحسابی آغاز نشده و تیم‌ها جا نیافتاده اند.اصلاً یک‌بار کارنامه او را در الاهلی مرور کنیم : برانکو که بعد از حضور روی نیمکت الاهلی نتوانست این تیم را در لیگ قهرمانان آسیا موفق کند و با شکست مقابل الهلال از راهیابی به مرحله یک‌چهارم نهایی بازماند.بعدازآن نوبت به لیگ رسید. در لیگ، کار با یک مساوی خانگی مقابل تیم تازه لیگ برتری شده العداله آغاز شد.


الاهلی اما بازی دوم را با وجود اخراج یک بازیکن به نفع خود تمام کرد تا نخستین برد با برانکو رقم بخورد. اگرچه برانکو اوضاع را تا حدی سروسامان داده بود، اما موضوعاتی نظیر اختلاف نظر با عمر سوما شرایط را برای برانکو سخت کرد. درنهایت شکست مقابل الوحده باعث شد تا مدیران کم‌طاقت الاهلی تصمیم بگیرند ۸۸ روز پس از انتصاب ایوانکوویچ به‌عنوان مرد اول نیمکت تیمشان، او را اخراج کنند.


دوران حضور برانکو در عربستان همچون نوبت قبلی با اتفاقات تلخ به پایان رسید. پیش‌تر او در الاتفاق از سمتش اخراج شد و بازهم نتوانست در لیگ حرفه‌ای عربستان به توفیق برسد. اما این زودترین برکناری برانکو نیست. وی پیش از حضور در پرسپولیس تنها یک ماه سرمربی دیناموزاگرب شد و پس از انجام ۵ بازی، جای خود را به مربی جدید داد.


پرفسور اما متخصص شروع‌های ناامید کننده است. شاید حالا و درحالی‌که مدیران کم‌طاقت عربستانی درب خروج را به او نشان دادند ارزش اعتماد مدیران وهوادارن پرسپولیس در بدو ورودش به این تیم را بیشتر بداند زمانی که اتفاقاً مثل دینامو و همین الاهلی بسیار ضعیف شروع کرده بود.پرسپولیسِ برانکو در سه بازی نخست لیگ پانزدهم تنها یک امتیاز کسب کرد و درواقع پروفسور به‌عنوان سرمربی در جمع سرخ‌پوشان پایتخت شروعی به‌مراتب بدتر از این را تجربه کرد اما در ادامه موفق شد ۷ جام قهرمانی را با این تیم بالای سر ببرد.او حتی تا هفته هفتم آن سال هم به نتایج بدش ادامه داد اما بعدازآن بود که موتورش روشن شد و تمام جام‌ها را درو کرد.شاید اگر مسئولان الاهلی هم نگاهی به کارنامه و شروع‌های او می‌انداختند به این سرعت ودرابتدای فصل چنین تصمیمی را در مورد برانکو نمی‌گرفتند.شاید برانکو هم می‌بایست تجربه تسویه ستاره‌های ناراضی مثل سوما را مثل پرسپولیس در درازمدت در دستور کار قرار می‌داد مثل تجربه‌اش با محسن مسلمان که وقتی کنار گذاشته شد که برانکو قهرمان شده بود و تمام هواداران از تصمیم او حمایت می‌کردند.


 


 

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *