حقایقی درباره نامزدهای The Best فیفا ۲۰۱۹؛ گلزن ترین، جوان ترین، بلندترین!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

فیفا هفته گذشته نامزدهای جوایز اصلی خود را اعلام کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال اسامی نامزدهای ۴ جایزه اصلی مراسم The Best خود در سال ۲۰۱۹ را معرفی کرده و اکنون هواداران کمتر از دو هفته فرصت دارند تا به بازیکنان و مربیان دلخواه خود در بخش زنان و مردان رای دهند.

در همین حال، وبسایت فیفا سعی داشته تا آمار و ارقامی جالب درباره این ۴۲ نفر ارائه دهد که در ادامه خواهیم دید. (برترین بازیکن و مربی مردان و همچنین برترین مربی زنان ۱۰ نامزد داشته و در بخش برترین بازیکن زنان ۱۲ نفر نامزد شده اند.)

۵۴: با به ثمر رساندن ۵۴ گل در ۵۸ بازی برای بارسلونا و آرژانتین، لیونل مسی توانسته بیش از هر نامزد دیگری در بخش مردان در بازه زمانی مورد نظر فیفا (۱۶ جولای ۲۰۱۸ تا ۱۹ جولای ۲۰۱۹) گلزنی کند. بعد از مسی، کیلیان ام‌باپه (۴۴ گل در ۵۴ بازی)، محمد صلاح (۳۳ گل در ۶۰ بازی)، کریستیانو رونالدو (۳۱ گل در ۴۷ بازی) و سادیو مانه (۳۰ گل در ۶۱ بازی) در رده های بعدی قرار دارند.

۴۲: با ۴۲ سال و ۶ ماه سن، فیل نویل (تیم ملی بانوان انگلیس) جوان ترین مربی است که در دو بخش مردان و زنان نامزد عنوان برترین مربی شده است. بعد از او دو مربی ۴۳ ساله به نام های جمال بلماضی (الجزایر) و مارسلو گایاردو (ریورپلاته) قرار دارند و فرناندو سانتوس (پرتغال) ۶۴ ساله مسن ترین است.

۳۸: نامزدهای عنوان برترین بازیکن زن در جام جهانی بانوان ۲۰۱۹ فرانسه مجموعا موفق به زدن ۳۸ گل شدند. آلکس مورگان و مگان رپینو (آمریکا) و الن وایت (انگلیس) ۶ گل زدند، سم کر برای استرالیا ۵ گل به ثمر رساند، وندی رنارد ستاره فرانسه با ۴ گل بود، رز لاول (آمریکا) و ویوین میدما (هلند) ۳ گل به ثمر رساندند، آماندین آنری برای فرانسه دو گل به ثمر رساند و لوسی برنز (انگلیس)، جولی ارتز (آمریکا) و کارولین گراهام هانسن (نروژ) نیز برای یک بار موفق به گلزنی شدند. آدا هگربرگ نروژی تنها نامزد بخش برترین بازیکن بانوان است که در جام جهانی ۲۰۱۹ به میدان نرفت.

۱۴: کریس رونالدوی ۳۴ ساله به عنوان مسن ترین نامزد برترین بازیکن مردان، ۱۴ سال و ۶ ماه بزرگتر از ماتیاس ده‌لیخت ۱۹ ساله به عنوان جوان ترین نامزد این بخش است. وقتی رونالدو در سال ۲۰۰۸ جایزه برترین بازیکن سال فیفا را کسب می‌کرد، ده‌لیخت تنها ۷ سال داشت!

۷: از میان مربیان حاضر در بخش مردان، ۶ نفر در دوران بازی خود عناصری دفاعی بودند. یورگن گلوپ (لیورپول)، مائوریسیو پوچتینو (تاتنهام) و اریک تن‌هاگ (آژاکس) در نقش مدافع میانی ایفای نقش می‌کردند. فرناندو سانتوس (پرتغال) یک مدافع کناری بود و تیته (برزیل)، پپ گواردیولا (منچسترسیتی) و دیدیه دشان (فرانسه) هافبک دفاعی بودند.

۴: از میان ۲۲ بازیکن نامزد شده (۱۰ بازیکن در بخش مردان و ۱۲ بازیکن در بخش زنان) تنها ۴ بازیکن، ذاتا چپ پا هستند: لیونل مسی و محمد صلاح در بخش مردان، آلکس مورگان و رز لاول در بخش زنان

۴: از بین مربیان حاضر در بخش مردان، ۴ نفر سابقه بازی در جام جهانی را دارند: پپ گواردیولا (اسپانیا)، دیدیه دشان (فرانسه)، مائوریسیو پوچتینو و مارسلو گایاردو (آرژانتین). این در حالی است که در بخش زنان، هیچ کدام از مربیان در جام جهانی مردان یا زنان حضور نداشته اند. رینالد پدروس، سرمربی تیم بانوان فرانسه عضوی از تیم فرانسه بود که در آخرین بازی مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴ و در دیداری دراماتیک به بلغارستان باخت و نتوانست به جام جهانی برسد. فیل نویل، سرمربی تیم بانوان انگلیس نیز علیرغم انجام ۵۹ بازی ملی و حضور در سه یورو، نتوانسته در هیچ دوره ای از جام جهانی در فهرست سه شیرها قرار گیرد.

۳: ماتیاس ده‌لیخت، فرانکی دی‌یونگ و ویرجیل فن‌دایک ۳ بازیکن هلندی حاضر در بخش مردان هستند. این در حالی است که به جز هلند، هیچ کشوری نتوانسته در این بخش بیش از یک نماینده باشد. 

۳: لوسی برنز، سم کر و وندی رنارد ۳ بازیکن بخش زنان هستند که توانسته اند برای سومین سال متوالی، جایی در بین ۱۰ نامزد پایانی The Best داشته باشند.

۳: مارسلو گایاردو (ریورپلاته)، ریکاردو گارکا (پرو) و مائوریسیو پوچتینو (تاتنهام) ۳ نامزد آرژانتینی بخش برترین مربی مردان هستند. این در حالی است که به جز آرژانتین، هیچ کشوری در این بخش (برترین مربی مردان) بیش از یک نماینده نداشته است.

۲: فرانسه و هلند دو کشوری هستند که در هر ۴ بخش (برترین مربی مردان، برترین مربی زنان، برترین بازیکن مردان و برترین مربی زنان) حداقل یک نماینده دارند:

فرانسه: کیلیان ام‌باپه (برترین بازیکن مردان)/ آماندین آنری و وندی رنارد (برترین بازیکن زنان)/ دیدیه دشان (برترین مربی مردان)/ رینالد پدروس (برترین مربی زنان)

هلند: ویرجیل فن‌دایک، فرانکی دی‌یونگ و ماتیاس ده‌لیخت (برترین بازیکن مردان)، ویوین میدما (برترین بازیکن زنان)/ اریک تن‌هاگ (برترین مربی مردان)/ سارینا ویگمن (برترین مربی زنان)

۱.۸۷: وندی رنارد ستاره فرانسوی تیم بانوان لیون با ۱۸۷ سانتی متر قامت نه تنها بلندترین بازیکن بخش زنان بوده، بلکه از ۷ نامزد حاضر در بخش مردان هم بلندتر است. (دی‌یونگ، هازارد، مانه، ام‌باپه، مسی، رونالدو و صلاح) در حقیقت ویرجیل فن‌دایک (۱۹۳ سانتی متر)، ماتیاس ده‌لیخت (۱۸۹ سانتی متر) و هری کین (۱۸۸ سانتی متر) تنها بازیکنانی هستند که قد بلندتری نسبت به رنارد دارند.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = 14

عضو کانال ایتا شوید