مهاجمان باید از مدافعان استقلال بترسند

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، رضا حسن‌زاده دیروز به‌عنوان سرمربی تیم امید استقلال در مراسم معارفه اصغر حاجیلو شرکت کرد و پس از آن پاسخگوی سؤالات آفتاب نو شد.
* تغییر در آکادمی استقلال؛ محمد مؤمنی جای خودش را به اصغر حاجیلو داد. نظر شما در این رابطه چیست؟
باید از محمد مؤمنی تشکر کرد، چون به هر حال برای آکادمی زحمت کشید و تلاش کرد. در مورد اصغر حاجیلو عزیز هم که دیگر همه چیز عیان است. عمواصغر شناسنامه استقلال است بنابراین احتیاجی به خوشامدگویی ندارد. اصغرآقا به خانواده خودش برگشته است. من و آقای حاجیلو یک نظر مشترک در مورد بازیکنان سطح پایه داریم و آن هم چیزی نیست غیر از نظم و اخلاق‌مداری.
* از امید‌ها یک پله بالاتر بیاییم و برسیم به تیم اصلی. خیلی‌ها نگران خط دفاع استقلال هستند. شما چطور؟
طبیعی است که نگران باشم. جوانی‌ام در استقلال سپری شد و همین الان هم عضوی از همین خانواده هستم. واقعاً نگران خط دفاعی استقلالم و امیدوارم به‌ویژه در دفاع میانی تقویت شود. بازیکنان جدید باید بدانند در چه تیمی بازی می‌کنند. تیمی که با برد و باخت آن میلیون‌ها نفر خوشحال و غمگین می‌شوند. استراماچونی هم باید این واقعیت را درک کند. البته به‌نظرم سرمربی محترم به این حقیقت پی برده و شرایط را کاملاً متوجه شده است. مدافعان استقلال به‌ویژه مدافعان وسط باید آنقدر جذبه داشته باشند که مهاجمان حریف از آن‌ها بترسند. یک کلام و ختم کلام؛ مدافعان استقلال باید فانتزی‌بازی را بگذارند کنار. دفاع که نباید فانتزی باشد. باید محکم و قاطع باشد. طوری که فوروارد‌ها وقتی با آن‌ها مواجه می‌شوند، بترسند. این رمز موفقیت است.
* قرعه‌کشی لیگ چند ساعت دیگر برگزار می‌شود. به‌نظرتان بهتر است شهرآورد در هفته‌های ابتدایی باشد؟
ببینید، سه هفته اول اغلب تیم‌ها به لحاظ بدنی و تاکتیکی ناهماهنگ هستند به همین خاطر معروف است که می‌گویند تیمی که ۳ بازی اول خودش را ببرد، تا پایان نیم‌فصل اول جزو ۳ تیم مدعی خواهد بود. در بازی‌های هفته اول کسی دنبال نمایش زیبا نیست و همه فقط دنبال برد هستند. بهتر است شهرآورد هم زمانی برگزار شود که هر دو تیم به اوج آمادگی رسیده باشند و مردم از دیدن بازی کیف کنند. البته بدیهی است هفته اول، پنجم و آخر ندارد. هر زمان که شهرآورد باشد، دلم می‌خواهد استقلال برنده شود.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = 12

عضو کانال ایتا شوید