کشتی فرنگی ایران در بین بهترین‌های جهان در کسب سهمیه المپیک/ رقابت شانه به شانه با قهرمان جهان

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به قزاقستان، رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی و گزینشی المپیک در حالی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریورماه در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار ‌شد که ۳۶ فرنگی کار در ۶ وزن المپیکی، سهمیه حضور در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست ‌آوردند که سهم ایران از ۶ سهمیه ممکن ۳ سهمیه در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم بود.

در آخرین مسابقات جهانی که به عنوان یکی از مراحل گزینشی المپیک در سال ۲۰۱۵ به میزبانی لاس‌وگاس در آمریکا برگزار شد، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان موفق به کسب ۳ سهمیه از ۶ سهمیه ممکن شده بود. 

کشتی فرنگی در مسابقات جهانی لاس‌وگاس در اوزان ۷۵، ۸۵ و ۹۸ کیلوگرم توسط عبدولی، اخلاقی و رضایی به سهمیه رسید و در اوزان ۵۹، ۶۶ و ۱۳۰ کیلوگرم دل به میادین بعدی بست.

ایران در قزاقستان در اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم دستش از سهمیه المپیک کوتاه ماند و در ۲ رقابت باقیمانده باید شانس خود را آزمایش کند. 

به گزارش فارس، در بین کشورهایی که در نخستین رقابت گزینشی المپیک موفق به کسب بیشترین سهمیه شدند ایران، روسیه، ازبکستان و آلمان با بدست آوردن ۳ سهمیه از ۶ سهمیه ممکن بیشترین سهم را داشتند، که می‌تواند نتیجه قابل توجهی باشد. 
کشورهای ترکیه، گرجستان، کوبا، قزاقستان، اوکراین، مجارستان، ارمنستان و صربستان نیز با کسب ۲ سهمیه در رده‌های بعدی قرار گرفتند. 
ژاپن، دانمارک، مصر، سوئد، بلاروس، قرقیزستان، لهستان و استونی نیز هرکدام موفق به کسب یک سهمیه شدند. 

از نکات جالب توجه عدم کسب سهمیه توسط کشورهایی مانند آذربایجان و کره‌جنوبی بود که در دوره قبل المپیک صاحب مدال بودند. کره‌شمالی هم می‌توان در زمره ناکامان کسب سهمیه قرار داد بخصوص اینکه همواره در سبک وزن مدعی بوده‌اند. 

به گزارش فارس، اتحادیه جهانی کشتی بعد از مسابقات جهانی، برای هر قاره یک گزینشی قاره ای در نظر گرفته است و در نهایت یک گزینشی جهانی در بلغارستان.

مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا از ۸ تا ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ در شهر ژیان چین برگزار خواهد شد و در صورت کامل نشدن سهمیه ها کشتی گیران در رقابت‌های گزینشی جهانی که ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در صوفیه بلغارستان برگزار می شود باید به میدان بروند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *