ماهی بزرگ در تور استراماچونی؛ قهرمان لهستان در تهران؟

جامعه ورزشی آفتاب نو:

هافبک بدون قرارداد لژیا ورشو، گزینه تازه استراما برای بازی‌سازی در استقلال است.

به گزارش وبسایت نود، رابطه خوب استراما و اینجنتش پاستورلو با مدیربرنامه‌های ایتالیایی، باعث شده لیست خرید استقلال بیشتر از همین کشور باشد. استقلالی‌ها بعد از مذاکره با گزینه‌های مختلف، حالا نام کریستین پاسکواته را به تیم‌شان اضافه کرده‌اند. بازیکنی که فوتبال را از بهترین آکادمی‌های فوتبال دنیا شروع کرده و یک سال قبل، در لیگ لهستان به قهرمانی رسید.

پاسکواته بازیکن تیم‌های پایه یوونتوس است. او در سطح زیر ۱۹ سال، با یووه قهرمان ایتالیا شد و ۱۱ گل هم برای آن‌ها زد. هر چند فقط یک بار در سری آ پیراهن یووه را پوشید و از سال ۲۰۰۸ دائما، به تیم‌های مختلف قرض داده می‌شد. جالب اینکه تا همین دو سال قبل هم، یووه مالکیت پاسکواته را در اختیار داشت. پاسکواته سال ۲۰۱۰ با انتقال به مودنا، بهترین سال دوران فوتبالش را گذراند. او در سری بی، ۹ گل زد و ۱۳ پاس گل داد تا بهترین بازیکن تیمش باشد. پاسکواته هیچوقت نتوانست این درخشش را در تیم‌های سری آ تکرار کند اما در سری بی، با پیراهن پادوا و پسکارا هم آمار خوبی داشت و روی بیشتر از ۱۲ گل در یک فصل تاثیرگذار بود.

پاسکواته از زمان حضور در لژیا ورشو کمتر بازی کرده و فصل قبل، یک نیم فصل کامل از شرایط مسابقه دور بود. با این حال، تا قبل از آن مهره‌ای مهم برای باشگاه‌هایش محسوب می‌شد. لژیا ورشو فصل قبل، در هیچ مسابقه‌ای پاسکواته را در ترکیب اصلی نداشت و نیم فصل اول، فقط ۷ بار از او به عنوان بازیکن ذخیره استفاده کرد. نیم فصل دوم، او کاملا از تیم کنار گذاشته شد. فصل ۲۰۱۷/۱۸ و در سال قهرمانی لژیا ورشو هم پاسکواته فقط ۱۱ بار در ترکیب اصلی بود. با وچود دقایق کم بازی، در مجموع ۲۲ بازی که به میدان رفت، ۲ گل زد و ۳ گل ساخت. بهترین فصل پاسکواته خارج از ایتالیا را هم می‌توان فصل ۲۰۱۶/۱۷ و درست قبل از پیستن به لژیا ورشو دانست. او در لیگ روسیه با پیراهن کریلیا سووتوف ۵ گل زد و با ساختن ۸ گل، جزو بهترین گل‌سازهای این کشور قرار گرفت.

از دوران اوج پاسکواته، فقط ۲ سال می‌گذرد. او پیش از این در سری بی ایتالیا و سطح اول فوتبال روسیه، توانایی‌اش در گلزنی و گل‌سازی را نشان داده و شاید، مهره گمشده استراما برای خط هافبک باشد. اگر رقم درخواستی‌اش، فراتر از بودجه استقلال برای خرید جانشین پاتوسی نباشد.

۲۲۳۳۰

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = 13

عضو کانال ایتا شوید