برانکو: نمی‌دانم باشگاه الاهلی چه توجیهی برای تصمیم عجیبش دارد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تصمیم مسئولان باشگاه الاهلی در کنار گذاشتنش از هدایت این تیم را عجیب دانست.

به گزارش وب سایت نود، باشگاه الاهلی عربستان در یک اقدام عجیب عذر برانکو ایوانکوویچ را بعد از اولین شکست این تیم در لیگ عربستان خواست، تصمیمی که به قول برانکو برای خود عربستانی‌ها هم قابل توجیه نیست. این مرد کروات که با سروصدای زیادی از پرسپولیس رفت حالا این فرصت را پیدا کرده است تا بعد از چند سال کار مداوم چند صباحی را استراحت کند. به بهانه اخراج عجیب برانکو و دربی ۹۰ با این مربی محبوب در ایران گفت‌وگویی را انجام دادیم که مشروح آن در زیر می‌آید:

*خیلی زود‌تر از آنچه می شد تصور کرد دوران حضور شما در فوتبال عربستان به پایان رسید!
واقعاً نمی‌دانم خود آنها چه توجیهی در قبال این تصمیم‌شان دارند. شما می‌دانید که فقط سه هفته از لیگ عربستان سپری شده است و در این شرایط قطع همکاری باشگاه الاهلی با من تصمیمی عجیب بود و نمی‌تواند عادی باشد. البته مهم نیست، چرا که زندگی ما مربیان به همین شکل است. ما همیشه باید خودمان را برای هر شرایطی آماده نگه داریم.

*در خبرها آمده بود که مقصد بعدی شما چین است،  صحت دارد؟
نه من هیچ پیشنهادی از چین ندارم و این خبر کذب است. در حال حاضر قصد استراحت دارم. بعد از مدتی برای آینده مربیگری‌ام تصمیم خواهم گرفت.

*در ایران همه چیز تحت‌الشعاع دربی قرار دارد، اولین تجربه و تقابل گابریل کالدرون و آندره‌آ استراماچونی را چطور می‌بینید؟
دربی همیشه دربی است و حساسیت خاص خودش را دارد. هیچ وقت نمی‌شود یکی از دو تیم را شانس اول پیروزی دانست و شرایط حال حاضر آنها تعیین‌کننده نتیجه بازی نیست. یادم هست ما صدرنشین لیگ بودیم و شانس اول قهرمانی، اما دربی را یک بر صفر باختیم. در حال حاضر نظر من این است که پرسپولیس از لحاظ بازیکن شرایط بهتری دارد و البته استقلال هم بازیکنان ملی‌پوش خوبی در اختیارش است. در کل و روی هم رفته شانس پیروزی پرسپولیس را بیشتر می‌بینم.

*شما دربی‌ها زیادی را بردید، فکر می‌کنید در چه شرایطی می‌توان برنده دربی بود؟
تأکید می‌کنم که دربی در هر شرایطی ۵۰ – ۵۰ است. بازیکنان نباید در این مسابقه احساسی بازی کنند و تیمی که بتواند از روی منطق بازی کند شرایط بهتری خواهد داشت.

*پیش‌بینی شما از دربی ۹۰ چیست؟
دربی را پیش‌بینی نمی‌کنم، اما اعتقادم این است که پرسپولیس در حال حاضر تیم بهتری است و شانس بردن این تیم بیشتر است.

*دوست داریم خاطرات تلخ و شیرین شما را از دربی بدانیم.
از دربی هیچ خاطره بدی ندارم. همیشه دربی‌ها برای من همراه با خاطرات خوب بوده و از حضور در آن لذت برده‌ام. به عقیده من هیچ حسی شیرین‌تر از پیروزی در دربی نیست و بهتر از این حس را نداشته‌ام. امیدوارم تمام آنهایی که در این دربی به نوعی حضور دارند، از این مسابقه جذاب لذت ببرند.

*پیامی برای هواداران پرسپولیس در آستانه دربی ندارید؟
به تک تک هواداران پرسپولیس همین جا سلام و به آنها توصیه می‌کنم که سعی کنند با حمایت‌های‌شان از پرسپولیس به تیم کمک کنند. آنها همیشه در قلب من هستند.

۲۰۵۱

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *